NBI/B: Rangadót nyert a Budafok

Hét hazai siker a hétvégén, csak a Budafok tudott idegenben győzedelmeskedni, a Zöld csoport egyik bajnokesélyese Sopronban nyert rangadót.

Piros csoport

MEAFC - MTK Törökbálint 67-59 (20-14, 21-15, 17-8, 9-22)

Szögi, Béres és Galló nélkül ”fojtotta meg” az MTK idén már nem először akadozó támadógépezetét a MEAFC, már az első félidőben kapott 29 pont is remek teljesítmény, de erre is rá tettek egy lapáttal a harmadik negyedben, ahol hat percig gólképtelenek voltak a vendégek és mindössze kilenc egységig jutottak. A lényegi kérdések el is dőltek a záró felvonás előtt, Drahos (8 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 10 gólpassz) a pontszerzést rábízta a Takács (17), Máté (15) duóra, és még az is belefért, hogy hazai pályán mindössze egy triplát értékesítsenek a 40 perc során… Mert, hogy a Törökbálintnál csak Boinitzer hozott extrát (23/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda), egyénileg más nem tudott sokat hozzátenni (Szabó jutott még tíz fölé), így hiába ébredt fel az MTK az utolsó etapra, a késői feltámadás már csak az eredmény kozmetikázásra volt elég.

Legjobb dobók:

MEAFC: Takács D. 17, Máté B. 15, Kopasz 9/3, Lippai 9

MTK: Boinitzer 23/6, Szabó T. 11

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Vásárhelyi Kosársuli 93-90 (23-20, 26-18, 21-28, 23-24)

A második negyed 16 pontos bonyhádi vezetésénél kevés dolog utalt arra, hogy még izgalmat is tartogat az összecsapás, de a Vásárhely a 21 pontos Vas Peti és a 16-ig jutó Varga Zalán vezetésével nem csak felzárkózott a nagyszünetet követően vendéglátója nyakára, de a záró felvonásban még három pontos fórba is került. A tolnaiak minden rutinjára szükség volt a fordításhoz, Jilling (23/6 pont) és Baki (22/6 pont, 4 gólpassz) álltak a csapat élére, de a Somogyfoki fivérek és Tömösváry is eljutottak egyenként 12 pontig, a végjátékba így ők mehettek előnnyel. A minimális hazai vezetés pont arra volt elegendő, hogy a Vásárhelynek faultolnia kelljen folyamatosan, de a bonyhádiak amikor kellett, helyükre küldték a büntetőiket, amivel harmadik szoros vereségükbe kergették a csongrádiakat.

Bonyhád: Jilling 23/6, Baki 22/6, Tömösváry 12, Somogyfoki P. 14, Somogyfoki Sz. 12/3

Vásárhely: Vas P. 21/12, Varga Z. 16/12, Szabó P. 11/3, Béres 10/6, Miletic 10

Calle Pubfood Békés - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 76-68 (12-12, 19-27, 23-14, 22-15)

Nem tudta megtörni egyik rossz szériáját (sorozatban hetedik vereség, idegenben továbbra is nyeretlen) sem a Győr gárdája, hiába vezetett még a félidőben nyolc egységgel a Puszta-Nárai-Ruják fémjelezte kisalföldi együttes. A Békés 45-45-nél érte utol őket, majd váltott vezetéssel haladtak a felek a záró etap derekáig, ahol a házigazdák tudtak újra ritmust találni, köszönhetően három extrát hozó kulcsemberüknek. Krsticnél kiszakadt a zsák, november óta először jutott 20 pont fölé a szerb nehéztüzér (27/12 pont, 4 lepattanó), Koma 86 %-os mezőnymutatóval hozta össze 19 pontját (mellé 9 lepattanó), Kertész pedig már nem először bizonyítja elképesztő sokoldalúságát egy újabb tripla-dupla közeli (13 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz) teljesítménnyel. A Békés utolsó 28 pontját a fent említett trió szerezte, de a mérkőzés végig szorosan alakult, a viszonylag nagyobb különbségű végeredményt csak az utolsó percben kihasználatlanul maradt győri rohamokra adott válaszokból alakította ki a házigazda.

Békés: Krstic 27/12, Koma 19, Kertész 13, Gruda 10

Győr: Nárai 17/3, Ruják 15, Puszta 12/3

Zöld csoport

Bajai Bácska FKE - EKE Eger KOK 78-73 (19-18, 15-15, 23-20, 21-20)

Közel járt a bravúrhoz az Eger gárdája, végig fej-fej mellett haladt a két gárda, csak az utolsó két percben tudta lezárni a mérkőzést a papíron esélyesebb bajai alakulat. Mészáros Bence (19/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Illés Balázs (16 pont, 9 lepattanó) tolták leginkább előre a hevesiek szekerét az összecsapáson, de Csákvári (14 pont, 6 lepattanó) is fontos kosarakkal járult hozzá csapata teljesítményéhez, 72-72-nél még volt is remény a vendégek győzelmére. A végjátékban azonban higgadtabb maradt a Baja és értékesítette a helyzeteit, így megmenekült a Vukicevic (17/3 pont, 12 lepattanó), Pongó (15/6 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) fémjelezte hazai együttes.

Baja: Vukicevic 17/3, Pongó 15/6, Kovács B. 13/9, Schubert 10/6

Eger: Mészáros B. 19/6, Illés 16, Csákvári 14

Sopron KC-Sportiskola - Alba Fehérvár 75-67 (26-16, 21-24, 17-9, 11-18)

A szűkebb soproni sikert tükröző végeredmény ellenére elmaradtak az izgalmak a két utánpótlás csapat találkozóján, a házigazdák egy kisebb első félidei megingást leszámítva végig kontrollálva húzták be a mérkőzést. Nshimba ihletett formája (32/3 pont, 17 lepattanó, 3 blokk) nem segített a 36 %-al célzó fehérváriakon, akiknél csak Lévi jutott még tíz pont fölé (16/6), míg ugyanez a bravúr négy játékosnak sikerült a túloldalon. Bagó 83 %-os hatékonysággal ért el 24 pontot, míg a másik magasember, Werner 10 pont, 15 lepattanós dupla-duplával zárta a derbit.

Sopron: Bagó 24/3, Buzsáki 13/3, Werner 10/3, Polgárdy 10

Fehérvár: Nshimba 32/3, Lévi 16/6

SMAFC - Ford Ivanics-Budafok 59-74 (17-19, 16-14, 13-15, 13-26)

A végére omlott össze a SMAFC a Budafok ellen, a 35. percben még csak három pont volt a házigazdák hátránya, de az utolsó perceket jobban bírta a rutinosabb vendég gárda és egy 2-10-es szakasszal zárva a találkozót elvette a soproniak hazai veretlenségét. A rutinosabb duójuk, Kovács (19 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) és Berneczei (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda) tartották meccsben a fehér mezeseket, a túloldalon Varga (17 pont, 9 lepattanó), Wehner (14/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Tóth (12 pont, 5 lepattanó) bizonyultak nyerőembernek, a feljavuló dobószázalékuk, illetve a hazaiak hatékonyságának csökkenése (32 ill. 48 %) kulcsszerepet játszott a vendég sikerben.

SMAFC: Kovács B. 19, Berneczei 16, Rátvay T. 11/3

Budafok: Varga D. 17, Wehner 14/6, Tóth Sz. 12, Tursics 10

Motax-Pápai KC - Falco KC Szombathely U23 72-48 (13-13, 18-9, 19-11, 22-15)

Megtörte rossz szériáját a Pápa, Cook dupla-duplájával (16/6 pont, 10 lepattanó) egy negyednyi izgalmak után könnyedén lépte le az erősen tartalékos Falcot a házigazda. A dobásaival küzdő (32 % mezőny) vasiaknál a 16 esztendős Verasztó lett a legjobb dobó 12 ponttal, de rajta kívül csak a szintén junior korú Lukács és a ”korelnök” Bereczki jutottak tíz egység fölé. A túloldalon is csupán négyen értek el dupla számjegyű termést, de 11 pályára lépő játékos járult hozzá sikeres kosárral a hazai győzelemhez, amely az utolsó negyedben már nem is forgott veszélyben.

Pápa: Cook 16/6, Kálmán 11, Keller 10, Schveighoffer 10

Falco: Verasztó 12/6, Lukács 11/3, Bereczki 11

BKG-Príma SE - EKE Eger KOK 93-68 (18-16, 27-14, 19-21, 29-17)

Újabb nagy arányú, magabiztosnak tűnő BKG győzelem, de a meccs korántsem alakult ilyen simán a listavezető számára, a szívósan küzdő, tartalékos egriek még a negyedik negyed derekán is csak tíz pontos hátrányban voltak jóval esélyesebb vendéglátójuk otthonában. A hazaiak letámadása többször jól sült el az első félidő során, ebből tudott ritmust találni a Nagy Botond (27/21 pont, 5 szerzett labda, 11 gólpassz) vezette együttes, ám a mérkőzés előre haladtával egyre többször talált rést a BKG csapdázó védekezésén a hevesi alakulat, amiből látótávolságon belül tartotta magát. Kaluha (13/9 pont, 4 gólpassz), Tanács (11/3 pont, 6 lepattanó) és Nagy Benedek (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) rutinja is kellett a végjátékban, hogy ne legyen nagyobb baj hazai oldalon, no meg a Papp (16/12 pont, 4 eladott labda), Szicsák (10 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 4 blokk) vezette egriek fáradtsága, amit kihasználva alakította ki a nagyobb különbségű végeredményt a Szigetszentmiklós.

BKG: Nagy Bo. 27/21, Reizer 16, Kaluha 13/9, Nagy Be. 13/3, Tanács 11/3

Eger: Papp B. 16/12, Szabó G. 12/6, Szicsák 10, Csákvári 10, Illés 10

Fotó: meafc.hu