NBI/B: Soproni csapatok ellentétes végjátéka

A Baja rajt-cél győzelmet aratott a Hódmezővásárhely ellen, a Veszprém kitűnő második negyedének köszönhetően verte a Vasast, a SMAFC a sírból hozta vissza a Salgótarján elleni meccsét, a soproni fiatalok viszont nyerő pozícióból vesztettek a Honvéd ellen a 9-16. helyért zajló rájátszásban.

Bajai Bácska FKE - Vásárhelyi Kosársuli 94-83 (27-13, 24-28, 18-15, 25-23)

Lényegében az első negyedben eldöntötte a meccset a Baja, amely a remek kezdésének köszönhetően 10 perc alatt megnyugtató előnyre tett szert. A folytatásban, mivel  Vejinovics magára maradt, csak kiegyenlítetté tudták tenni a játékot a vendégek, igazán szorossá tenni a meccset nem. A kis híján 4 statisztikai mutatóban is két számjegyű közeli értéket felmutató Hosszú Gergely vezette bajai csapat magabiztos rajt-cél győzelmet aratott.

Baja: Hosszú (28/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 kih. fault, 7 gólpassz), Ágfalvi (19/3 pont, 7 szerzett labda), Nagy D. (18/3 pont, 6 lepattanó).

Hódmezővásárhely: Vejinovics (36/24 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda, 9 kih. fault, 5 gólpassz), Varga D. (10 pont, 5 lepattanó), Czibere (10/6 pont).

SMAFC-NYME - Salgótarjáni KSE 81-74 (23-25, 17-18, 13-18, 28-13)

Érdekes összecsapás volt. Jól kezdett, 16-8-ra vezetett, ám az első negyed végén megtorpant a SMAFC, egy 7-0-s rohammal fordítottak a vendégek. A második negyedben szűk tarjáni vezetéssel fej-fej mellett haladt a két csapat. Szünet után Balogh és Kovács B. révén ugyan fordított a SMAFC, ám a negyed második felében egy 16-6-os futással megugrott egységes játékával a vendégcsapat. A 36. percben még 74-65-re vezetett a Salgótarján, ám egy 16-0-s utolsó 4 percet produkálva Vesztergom és Balogh vezetésével a maga javára fordította a meccset a SMAFC.

SMAFC: Balogh G. (24/6 pont), Vesztergom Z. (18 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Karácsonyi G. (12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Kovács B. (8 pont, 10 lepattanó (5-5 támadó és védő), 4 eladott labda).

Salgótarján: Czuprák (15 pont), Sebők (14/3 pont, 3 szerzett labda), Gorski (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Madár (10/6 pont).

Sopron KC-Sportiskola - Budapesti Honvéd SE 63-65 (13-13, 16-17, 21-17, 13-18)

Váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladt a két csapat a meccs elején. Soproni részről elsősorban Molnár volt eredményes, őt Rátvay segítette triplákkal. A vendégektől az igen-igen hosszú sérüléséből visszatérő Stefán "termelt", jelezve, kezdi visszanyerni formáját. A kemény, küzdelmes játékot hozó első félidőben 3-4 pontnál jobban egyik fél sem tudott ellépni a másiktól, szünetben 1 ponttal "ment" a Honvéd.

Szünet után 8-1-es rohammal kezdett a vendégcsapat, ám a negyed második felében új erőre kaptak és fordítani tudtak a soproni fiatalok. A záró szakasz első felében Nárai kosaraival tartották néhány pontos előnyüket a srácok. A végjátékban, az utolsó 3 percben kapkodtak, több labdát is eladtak a rutintalan hazaiak, a tripla-dupla közelében teljesítő Kwame vezette Honvéd pedig egy 7-0-s futással a maga javára fordította a találkozót, amelyen sokat jelentett a vendégeknek, hogy 40-30-ra nyerték a lepattanó harcot.

Sopron: Molnár (21 pont, 8 lepattanó), Nárai (14/6 pont, 5 lepattanó), Rátvay (10/6 pont, 3 lepattanó), Bus (6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpasz).

Honvéd: Stefán (17 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Kwame (11/3 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz), Kovács D. (10/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Haris (9/6 pont).

Veszprémi Egyetem - MKB-Euroleasing Vasas 96-80 (19:28, 33-14, 24-21, 20-17)

Az amúgy sem öreg Vasas tovább fiatalodott erre a mérkőzésre, 19,8 éves átlagéletkorú csapattal érkeztek a találkozóra. Ennek ellenére a meccs eleje mégis az övék volt, Boinitzer Dávid vezetésével alaposan megléptek a hazaiaktól, úgy tűnt, akár vaskos meglepetés is születhet. Talán pont ez rázta fel a Veszprémet, aki a második negyed második felét 22:4-re nyerte meg és ezzel teljesen állva hagyta ellenfelét. Innentől kezdve végig Petőfi Áron tanítványai uralták az összecsapást, megközelíthetetlennek bizonyultak, köszönhetően a fantasztikus tripla hatékonyságuknak (61%), melyben az élete meccsét játszó Takács András (42 VAL) járt az élen.

Veszprém: Takács A. (26/9 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault), Nagy R. (18/6 pont), Szlávik (16/9 pont, 5 kiharcolt fault), Czakó (12 pont, 6 lepattanó).

Vasas: Lakosa (22/12 pont), Boinitzer (19/3 pont, 8 lepattanó), Mohay (18 pont), Franczva (14 pont, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault).