NBI/B: tovább tart a TF és a Nagykőrös sorozata

Kettős győzelemmel araszol felfelé a TF gárdája, ugyanilyen sikeres héttel szilárdította meg vezető pozícióját az OSE.

Kettős győzelemmel araszol felfelé a TF gárdája, ugyanilyen sikeres héttel szilárdította meg vezető pozícióját az OSE. A Zöld csoportban a MAFC II. menetel, sorozatban ötödik sikerükkel üldözik az élmezőnyt a fővárosiak.

Piros csoport

PVSK-Kronosz Kiadó - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 78-86 (33-30, 4-18, 21-19, 20-19)

Gólzáporos első negyeddel indult a mérkőzést, hazai oldalon Demeter (23/3 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) és Popgyákunik (16/9 pont, 4 lepattanó) voltak elemükben, míg a vendégeknél Filipovic (23 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) uralta a gyűrű környékét. A második felvonás első öt perce még kiegyenlített csatát hozott, de a házigazdáknak folyamatosan egyre több gondjuk akadt a befejezésekkel, a TF pedig Buzás tripláival (21/15 pont, 7 lepattanó) nekilódult egy 2-13-as rohamnak, amivel meglépett a félidőre. A térfélcsere után próbálkozott becsülettel a PVSK, de a TF előhúzta minden rutinját, hogy visszaverje a felzárkózási kísérleteket. Szobi (19/9 pont, 7 gólpassz) és Beák (17/12 pont) is beköszönt többször távolról, négy pontnál közelebb pedig nem is tudott kerülni a pécsi együttes, a fővárosiak sorozatban harmadik sikerüket elkönyvelve távoztak riválisuktól.

Legjobb dobók:

PVSK: Demeter 23/3, Popgyákunik 16/9, Berkics 12/6, Krnjajski 10

TF: Filipovic 23, Buzás 21/15, Szobi 19/9, Beák 17/12

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - OSE Lions 72-93 (15-28, 19-23, 15-17, 23-25)

Megtört a Győr hazai veretlenségi sorozata, az OSE rajt-cél győzelemmel távozott az eddig bevehetetlen kisalföldi fellegvárból. Mindössze a második negyedben ingott meg egy rövid ideig Vavra András alakulata, de nagy baj vendég részről ekkor sem történt, az oroszlányiak végig kontrollálva hozták a találkozót. Spagnolo (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Bödör (13 pont, 4 lepattanó) a palánkok közelében, Sömenek inkább távolról (19/15 pont, 8 lepattanó) volt veszélyes a magasemberek közül, míg a mezőny posztokon az Illés (18/3 pont), Kovács (12/3 pont, 5 lepattanó) páros élt leginkább, az eredmény nem is maradt el, a záró felvonásban már 29 ponttal is járt előrébb az éllovas. A győrieknél elmaradtak a kiugró egyéni teljesítmények, amik egy ilyen hosszú kispaddal rendelkező csapat legyőzéséhez kellettek volna, négyen ugyan eljutottak tíz egységig, de a vendégek gyors játékával védekezésben nem tudtak mit kezdeni.

Győr: Ruják 13, Gáll 12/6, Gombás 11/3, Nárai 10

OSE: Sömenek 19/15, Illés 18/3, Spagnolo 16, Bödör 13, Kovács G. 12/3

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - MEAFC 82-78 (18-23, 21-21, 15-19, 28-15)

Jól kapta el a rajtot a MEAFC, az első negyedben 10 pontig jutó Szögi (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével 9-21-el kezdett a borsodi gárda, ám a TF az etap végére faragott a hátrányából. A második tíz perc is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, de akkor már a játékrész közepén utolérte ellenfelét a Mehmedovic legénység, Kerkai 24 pontjával vezette a fővárosiakat, de remekelt a Filipovic-Szobi-Debreceni trió is, hárman összesen 39 pontot tettek be a közösbe. A félidő hajrája azonban így is a miskolciaké lett, a szezonbeli legjobbját hozó Timkó (14/3 pont) és az agilis Takács (15/9 pont) pontjai zárták az első húsz percet, majd a MEAFC a térfélcsere után is kézben tartotta a mérkőzést, a rutinos Drahos (19/6 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) büntetőivel kilenc pontos előnyben várhatta a záró etapot. 56-63-as vendég vezetésnél egy Timkó büntető még engedett a TF, de így is 15-1-el kezdte a negyedet a hazai csapat, amelyből csupán egyszer tudott visszajönni két pontra az időközben Szögit elveszítő MEAFC, az első komolyabb hátrányuk után fordítani viszont már nem tudott.

TF: Kerkai 24/6, Szobi 14/6, Debreceni D. 13, Filipovic 12, Beák 10/6

MEAFC: Drahos 19/6, Takács D. 15/9, Szögi 15/6, Timkó 14/3

MTK Törökbálint - Budapesti Honvéd SE 93-70 (26-15, 21-23, 30-17, 16-15)

Horváth Barnabás kezdőötösbe jelölése nagy húzás volt az MTK részéről, a mindössze 20 esztendős hátvéd először volt ott a pályán a feldobásnál a társakkal, először töltött hat percnél többet a parketten és ezt rögtön három triplával hálálta meg az első három percben! Végül 13 pontnál állt meg, de nagy lökést adott, hogy a Törökbálint már az első perctől vezessen a találkozón, míg a lepattanóharban alulmaradó Honvédot meglepje, akik ezután csak futottak az eredmény után. A második félidőben egyszer még sikerült a vendég oldalról kimagasló Kováts (19/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) triplájával hat pontra felzárkóznia a sötét mezes együttesnek, de a tripla-dupla közelében pattogtató Bihari (17 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) gól jó plusz egyes akciója gyorsan lehűtötte a kedélyeket. Innentől nem is forgott veszélyben az MTK győzelme, a végén már csak a különbség volt a kérdéses.

MTK: Bihari 17, Jakab P. 14/6, Horváth B. 13/12, Boinitzer 13/3, Bognár 10/9, Nagy Sz. 10

Honvéd: Kováts R. 19/3, Szalay 10

Vásárhelyi Kosársuli - Vasas Akadémia 76-78 (20-26, 14-14, 18-23, 24-15)

Még ha a Vásárhely idén nem is tartozik a közvetlen élmezőnybe, a Vasas idegenbeli sikere akkor is bravúrnak számít, pláne abban a megvilágításban, hogy a Katona-Moravcsik duóra ezúttal sem számíthattak a pasarétiek. Már az első percektől zavart okoztak a csongrádi védelemben a fővárosiak folyamatos megbontásai, sikerrel támadták a gyűrűt betörésekből Faragó Péter játékosai, a legeredményesebbnek a 19-ig jutó Boros Márk bizonyult, de Kiss Barna dupla-duplája (14 pont, 16 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) mellett sem mehetünk el szó nélkül. A házigazdáknál a Vas (20/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga (26/3 pont, 4 szerzett labda, 11 kiharcolt fault, 2 blokk) duó felelt a ponttermésért, de végig csak zárkózni tudtak ellenfelükre, utolérni csupán az utolsó percben sikerült a vendégeket. Sőt, két pontos hátrányukban Vargának még volt egy kísérlete is a hárompontos vonalon túlról a győzelem megszerzéséért, de a labda lejött a gyűrűről, így nagy izgalmak közepette gyűjtötte be a két pontot a tartalékos Vasas.

Vásárhely: Varga Z. 26/3, Vas P. 20/6, Szabó P. 11/3

Vasas: Boros 19/9, Kiss B. 14, Kozma 12/9, Völgyi 12

OSE Lions - Calle Pubfood Békés 90-80 (25-27, 28-15, 18-22, 19-16)

Nem alakult könnyen az OSE részéről az összecsapás, a Békés az ismét ihletett formában játszó Kertész (16/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 11 gólpassz) és a pontokban csapatát ezúttal is vezető Koma (22 pont, 8 lepattanó) vezetésével nagy erőbedobásra késztette a kissé fásult oroszlányaikat. Kiss Kornél (26/15 pont, 5 lepattanó) produkcióján nem látszott egyedül a sorozat terhelés okozta fáradtság, az agilis irányító próbálta felrázni a társakat, főleg a Spagnolo (12 pont, 5 lepattanó, 3 blokk), Kovács (14/6 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), Madár (13/9 pont, 4 eladott labda, 4 gólpassz) trió csatlakozott hozzá, és ha gála előadást nem is hozott a találkozó, de egy szűkös győzelemre elég volt ez a teljesítmény is.

OSE: Kiss K. 26/15, Kovács G. 14/6, Madár 13/9, Spagnolo 12

Békés: Koma 22, Kertész 16/6, Krstic 13/3, Nagy B. 10/3

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Nyíregyháza Blue Sharks 75-109 (18-26, 23-21, 16-38, 18-24)

A félidőig tudta tartani magát a Csaba, Puszta, Horváth hármas nélkül felálló győri együttes, a nagyszünetet követően folyamatosan leindította vendéglátóját a Nyíregyháza, amely így három negyednyi játék alatt eldöntötte a találkozót. A hazaiaknál Domsitz Márton szezonbeli legjobbját hozta (12 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 3 blokk) és Gombás is közel járt a dupla-duplához (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), ám a nyírségieknél több kimagasló egyéni teljesítmény is akadt. Bus Iván 13 pontja mellé szezoncsúcsot jelentő 17 alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társakat, míg Stojanovic (22/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) Nagy Krisztiánnal (23/6 pont, 5 lepattanó) ”vívott” külön dobópárbajt a mezőny legeredményesebbje címéért. A Kék Cápák győzelme nem forgott veszélyben, magabiztos sikerrel kezdték meg négy meccses idegenbeli ”túrájukat”.

Győr: Gombás 15/3, Ruják 13/3, Gáll 12/6, Domsitz 12, Nagy T. 10/6

Nyíregyháza: Nagy K. 23/6, Stojanovic 22, Oláh 17/3, Bus 13/3, Czura 11/6, Mokánszki 10/6

Nagykőrösi Sólymok KE – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 83-71 (24-23, 20-16, 18-16, 21-16)

Zsinórban aratott negyedik sikerével a TF mellett a második legjobb formában lévő alakulat jelenleg a Nagykőrös együttese, amely ezúttal a éledező Bonyhádot fektette két vállra taktikus játékkal. Az utolsó negyed elején hamar állandósította tíz pont körüli vezetését a Tóth (16/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz,), Molnár (19/9 pont, 4 lepattanó) páros vezette házigazda, és innentől be is evickélt a célba a 14 triplát hintő Pest megyei együttes. Pedig a vendégeknél jól mozgott a Somogyfoki fivérek mellett Tömösváry is, hárman együtt 45 pontot szereztek a csapat 71-éből, de új irányítójuk, a szerb Bojan Lazic is bíztatóan debütált 12 egységével.

Nagykőrös: Molnár M. 19/9, Tóth V. 16/6, Fehér 12/6

Bonyhád: Tömösváry 18/9, Somogyfoki Sz. 15/9, Bojan 12/3, Somogyfoki P. 12

Zöld csoport

Óbudai Kaszások - Alba Fehérvár 58-79 (11-20, 18-18, 10-19, 19-22)

Bár a parádés formát mutató Brbaklic nem kapott szerepet Óbudán, a nemrég egyik kulcsjátékosát, Kollár Zsombort elveszítő Kaszásokat így is nagy fölénnyel győzte le a fehérvári együttes. Az első idegenbeli sikerben a sérülés után januárban visszatérő és eddigi legjobbját nyújtó Nshimba Joelnek (18/3 pont, 17 lepattanó), valamint Varga Máténak (23/15 pont, 8 lepattanó) volt a legnagyobb szerepe, vezérletükkel megnyerték a lepattanócsatát, ami a 39 %-os mezőnymutatójuk mellett aranyat ért. A házigazdáknál a nem egészen 17 esztendős Pintér Máté 15 pont, 9 lepattanós teljesítménye emelkedett ki, de mögötte csak a házi gólkirály, Vámos jutott tíz pont fölé.

Kaszások: Pintér 15, Vámos 12/3

Fehérvár: Varga M. 23/15, Nshimba 18/3

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Bajai Bácska FKE 77-71 (27-14, 16-27, 18-19, 16-11)

Nem adta könnyen a győzelmet a Baja, kétszer is ledolgozta tetemesebb hátrányát a Vukicevic (12 pont, 12 lepattanó) fémjelezte vendég gárda, egyszer a második, egyszer pedig a harmadik negyedben, sőt, az utolsó játékrész elején még ők diktálták az iramot a Tiszaújvárosnak. Mándity (14 pont, 6 lepattanó) őrzésébe beletört ugyan a házigazdák foga, a bácskaiak centerének beállása érezhetően megfogta a borsodi védőket, de Jackson (24 pont, 7 lepattanó, 9 szerzett labda, 11 kiharcolt fault) vezetésével mindig meg tudtak újulni, ami a végjátékban is a javukra vált. A meccset ugyanis egy 14-0-s etappal zárta a Tiszaújváros, nyolc pontos hátrányban voltak még négy perccel a vége előtt, a végeredményt pedig büntetőkből állították be.

Tiszaújváros: Jackson 24, Piukovics 16/3, Gáspár 13, Pöstényi 12/3

Baja: Mándity 14, Nagy D. 13/3, Pongó 12/6, Vukicevic 12, Kovács B. 10/9

Ford Ivanics-Budafok - Sopron KC-Sportiskola 83-66 (25-16, 23-10, 26-14, 9-26)

Előnyét végig megtartva, fokozatosan ellépve fiatal vendégeitől  jutatta érvényre rutinját a Budafok gárdája, amelynek így a negyedik negyedbeli kiengedés is belefért. 25 percnél nem is töltött többet senki a pályán hazai oldalon, extra sem kellett senkitől, Tursics 17-el lett a legjobb dobó, de a sérülése után visszarázódó Wehner 11 pontja is bíztató a budafoki hívek számára. A soproniak Polgárdyt voltak kénytelenek nélkülözni, de a kadett korú Csátaljai bátor játékkal pótolta őt, míg leginkább a Werner (11 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Bagó (14 pont, 4 lepattanó) páros hozott jobb számokat, de megszorítani nem tudták a bajnokság egyik esélyesét.

Budafok: Tursics 17/3, Steier 14/6, Fehér 11/9, Wehner 11/9

Sopron: Bagó 14, Werner 11, Csátaljai 10/6

MAFC II. – SMAFC 76-69 (26-12, 11-17, 14-26, 25-14)

10-0, majd 14-1 is állt a MAFC javára az eredményjelzőn, a második negyedben pedig már a 20 pontot ostromolta a különbség, de a SMAFC tartását dicséri, hogy a masszív dupla-duplát repesztő Berneczei (24/3 pont, 16 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) és a 20-ig jutó Rátvay Balázs vezetésével innen is vissza tudott kapaszkodni a vendég gárda. 45-35-nél ragadt be a Bordács (16 pont, 20 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Katona (24/9 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 9 gólpassz) duó fémjelezte fővárosi együttes, 0-11-el fordítottak a soproniak, sőt már hat ponttal is vezettek a harmadik felvonásban. 61-60-nál billentette vissza a mérleg nyelvét csapata javára a MAFC B csoportos színeiben most debütáló Peringer duplája, majd 64-64-nél hagyták ismét állva a SMAFC-ot, a 9-0-s hazai mini etap pedig egyben a győzelmet is jelentette a számukra.

MAFC: Katona 24/9, Bordács 16, Szanyi 14/12, Siklós 10/3

SMAFC: Berneczei 24/3, Rátvay B. 20, Rátvay T. 13/9

Falco KC Szombathely U23 – Óbudai Kaszások 95-60 (26-11, 16-19, 24-18, 29-12)

Fotó (1.): oselions.hu

Fotó (2., slide): facebook.com/tehetsegesfiatalokbp