Óbuda: dupla diadal

A 17-24. helyért zajló rájátszásban nagy erőkkel próbál menekülni a veszélyzónából az Óbudai Kaszások együttese, amely a múlt héten két napon belül két mérkőzést is megnyert, egyszer otthon, egyszer idegenben diadalmaskodva.

Óbudai Kaszások - PVSK - Kronosz 92-69 (26-16, 28-16, 8-18, 30-19)

Az első félidőben eldöntötték a meccset a Modzinger-Nagy kettős vezette hazaiak,  a pécsi fiatalok ekkor túl sok ellenállást nem tudtak kifejteni. A harmadik negyedben ugyan Délity vezetésével jelentősen faragott hátrányát a Kronosz a nagy előnye birtokában kiengedő Kaszásokkal szemben, de a záró tíz percben újra koncentráltan, jól játszott az óbudai együttes és magabiztosan nyert.

Kaszások: Nagy B. (24/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Modzinger (22 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Rac (20/6 pont, 5 lepattanó),  Kováts R. (10 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Petrucsik (5 pont, 8 gólpassz).

PVSK-Kronosz: Délity (20/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz),  Bödör (14 pont, 7 lepattanó), Pascu (13/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Somogyfoki (10 pont).

Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 93-66 (20-9, 22-30, 32-15, 19-12)

Az első negyedben egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely megnyugtató előnyt szerzett. A második 10 percre magukra találtak a vendégek, egységes csapatjátékot és ebben a szakaszban jó dobóformát mutatva szorossá tették az állást. A harmadik negyedben aztán "robbantott" és eldöntötte a meccset a maga javára a győri csapat. Gombás és Péterfai végezték a "piszkos munkát", szedegették a lepattanókat, a Baruta, Helmeczi, Horváth trió pedig triplákkal alaposan megszórta a borsodiakat. A lepattanó harcot 51-30-ra nyerő győri együttes végül fölényesen nyert.

Győr: Helmeczi (23/9 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 9 gólpassz), Baruta (23/9 pont, 5 lepattanó), Horváth G. 13/9 pont, 7 gólpassz), Gombás (10/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz), Péterfai (9 pont, 14 lepattanó (9 támadó)).

Tiszaújváros: Pöstyéni (11/3 pont, 10 lepattanó (4 támadó)). Varga Á. (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 7 szerzett labda), Kóthay (10 pont, 4 gólpassz), Magyar (10/3 pont).

PTE-PEAC - Szolnoki Olaj U23 68-79 (13-15, 20-29, 14-18, 21-17)

Az első negyed kapkodó, sok hibával tarkított, kiegyenlített, küzdelmes játékát követően a remek dobóformát mutató Mándoki (9-ből 7 tripla) vezetésével megnyugtató előnyre tettek szert a szolnoki fiatalok. A harmadik negyed ismét a küzdelemről szólt, ebben növelni tudták előnyüket a vendégek. A záró szakaszban ugyan próbált hajrázni a pécsi csapat, ám játékosai gyengén (3/17) dobtak távolról, így igazán szorossá tenni a meccset nem volt esélyük.

PTE-PEAC: Koller (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Sipos (13 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Moósz (12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Nagy B. (1 pont, 4 lepattanó, 8 eladott labda, 11 kiharcolt fault).

Szolnok: Mándoki (33/21 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Csákvári (10 pont, 7 lepattanó), Zsíros (8 pont, 4 lepattanó), Pavlovics (6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz).

Budafoki KK - Óbudai Kaszások 67-74 (17-12, 18-25, 20-15, 12-22)

Fordulatokban gazdag összecsapást produkált a két a bentmaradásért küzdő budai együttes. A budafokiak kezdtek jobban, pontosabban, ám a második negyedben fordult a kocka, támadásban magukra találtak a vendég óbudaiak és jó dobóteljesítményük révén fordítottak. Szünet után újra beleerősített a hazai együttes, amely Drevenka eredményes és jó szervező játéka révén visszaszerezte a vezetést. Bár két nappal korábban is játszottak, a záró szakaszra frissebbek maradtak a Kaszások csapatának játékosai, akik végül fáradó és távolról hazai pályán nagyon gyengén dobó (3/21 tripla), jórészt idősebb játékosokból álló ellenfelük fölé tudtak kerekedni.

Budafok: Drevenka 17/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Vajda (14/3 pont, 11 lepattanó), Takács (12 pont).

Kaszások: Rac (19/3 pont, 7 lepattanó), Kováts (12 pont, 6 lepattanó), Nagy B. (11/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Korona (10/6 pont, 5 lepattanó), Mészáros (10 pont).