Pécsi fiatalok sikerei az alsóházban

Folyamatosan zajlanak a küzdelmek a 17-24. helyért, zajlik a harc a kiesés elkerüléséért. A pécsi U23-as együttes két idegenbeli győzelemmel vétette magát észre, nem ment viszont a játék a közelmúltban a győri legénységnek, a másik pécsi csapat pedig csak ideig-óráig tudta felvenni  versenyt riválisaival

Nagykõrösi SKE - PVSK - Kronosz 62-72 (19-20, 22-9, 7-27, 14-16)

Roppant fordulatos mérkőzést játszott egymással a két együttes. A kiegyenlített első szakasz után a másodikban egyértelműen a Tóth és Mácsai vezette hazai gárda akarata érvényesült. Óriási fordulatot hozott a harmadik negyed, amelyben a szenzációs dobóformát nyújtó Délity vezérletével igen egyoldalúvá tették a játékot a vendég pécsiek, akik a szünetbeli 12 pontos hátrányukat 8 pontos előnyre alakítva - hiába nyerte a szerzett labda kategóriát 14-3-ra, a pattanózást pedig 48-36-ra a Nagykőrös - "révbe értek" a pécsiek.

Nagykőrös: Tóth V. (16/3 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Kovács B. (14/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Mácsai (11 pont, 14 lepattanó), Jurászik (11/9 pont, 8 lepattanó).

PVSK-Kronosz: Délity (32/30 pont, 6 lepattanó), Somogyfoki (14 pont, 12 lrpattanó), Pascu (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Bödör (8 pont, 5 lepattanó).

Szolnoki Olaj U23 - PTE-PEAC 85-40 (22-18, 20-7, 26-12, 17-3)

A PTE-PEAC csupán egy negyeden át tudott egyenrangú ellenfele lenni a fiatal, a remek dobóformát kifogó Csaba vezette szolnoki csapatnak. A második negyedtől nagyon egyoldalú lett a játék, szinte osztálykülönbség volt a két csapat között. Erre legfényesebben a gólpasszok közötti különbség világít rá, e tekintetben 26-6-ra verte pécsi ellenfelét a Szolnok.

Szolnok: Csaba (26/18 pont, 8 lepattanó), Hegedűs (10/6 pont, 6 gólpassz), Berkics (8 pont, 6 lepattanó).

PTE-PEAC: Szabó R. (8 pont), Sipos (7 pont, 10 lepattanó), Nagy (7/3 pont, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault.

Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem - Nagykõrösi SKE 67-68 (15-11, 14-17, 17-24, 21-16)

Izgalmas, fordulatos, ám meglehetősen alacsony színvonalú mérkőzést játszott egymással a két gárda. A bentmaradásának bebiztosításán fáradozó nagykőrösiek számára volt igazi tétje a meccsnek, a Győr egyetemista kosarasai számára viszont elsősorban a vizsgaidőszak állt a figyelem középpontjában. Ennek ellenére akartak, hajtottak küzdöttek a hazaiak, de a kritikus helyzetekben a vendégek koncentráltabbak, pontosabbak voltak. Hiába volt jobb több statisztikai mutató tekintetében is a Győr (lepattanó: 46-41, gólpassz: 16-15, szerzett labda 8-7), végzetes volt számára a hazai környezetben felmutatott mindössze 14%-os (3/22) tripla mutató, amellyel szemben az ezúttal távolról remekül célzó center, Mácsai vezette nagykőrösiek 41%-osat (14/34) tudtak felmutatni.

Győr: Helmeczi (16 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth G. (14 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Gombás (11/6 pont, 13 lepattanó), Baruta (10 pont, 7 lepattanó)

Nagykőrös: Mácsai (22/12 pont, 7 lepattanó), Kónya (10/6 pont), Király (8/6 pont), Jurászik (6/6 pont, 8 lepattanó).

PTE-PEAC - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 72-86 (20-17, 21-19, 13-23, 18-27)

Nem először fordult elő a pécsi egyetemi csapattal, ami ezen a meccsen is, jelesül, hogy az első félidő jó játéka után - amikor vezettek s előnyt szereztek - a másodikra szétestek s simán kikaptak.  Az első 20 percben még Koller vezérletével jól dobtak a pécsi játékosok, szünet után azonban már inkább a labdák eladásában "jeleskedtek", összesen 22-ig jutottak ebben. A vendég borsodiak szünet után szervezett játékot, egységes csapatmunkát bemutatva a maguk javára fordították a mérkőzést, s végül gond nélkül nyertek.

PTE-PEAC: Koller (20/12 pont, 5 eladott labda), Sipos (16/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda),Pongó (14/3 pont, 5 lepattanó).

Tiszaújváros: Kóthay (20/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Varga Á. (19/3 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett labda), Benőcs (12/3 pont, 8 lepattanó).

Szolnoki Olaj U23 - Budafoki KK 76-55 (7-13, 18-10, 28-13, 23-19)

Nehezen melegedtek játékba a szolnoki fiatalok, kezdetben a rutinos játékosok alkotta Budafok akarata érvényesült. A két középső negyedben azonban a hazaiak Mándoki és Pavlovics vezérletével érvényre juttatták jobb edzettségi állapotukat, frissességüket, lendületességüket és végeredményben gond nélkül nyertek - 24 eladott labdába belehajszolva ellenfelüket.

Szolnok: Mándoki (15/15 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Csaba (14 pont, 3 lepattanó), Pavlovics (11 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz).

Budafok: Drevenka (15/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett, 7 eladott labda), Károly (11 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), Tiba (4 pont, 10 lepattanó).

Nagykõrösi SKE - PTE-PEAC 80-57 (20-18, 19-17, 16-15, 25-7)

Csak látszólag tűnik magabiztosnak, fölényesnek a nagykőrösi gárda sikere, amely bizony három negyeden át csak szenvedett a jól küzdő s játszó pécsi egyetemistákkal szemben. A PTE-PEAC - ellentétben előző meccseivel - ezúttal csak a negyedik negyedre "fogyott el", s újabb vereségében megint jelentős szerepe volt a sok (23) eladott labdának. A hazaiak játékosa, Tóth egy lepattanóra és 2 gólpasszra volt a tripla-duplától, a pécsi Sipos pedig - igazi elég speciális módon - el is érte...

Nagykőrös: Mácsai (20 pont, 14 lpattaó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth V. (17/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Kovács S. (12/12 pont, 4 lepattanó).

PTE-PEAC: Sipos (19/3 pont, 14 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 4 eladott labda), Koller (13/6 pont, 3 lepattanó), Pongó (8/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz).

Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem - Szolnoki Olaj U23 65-80 (11-20, 12-22, 24-16, 18-22)

Újból a gyenge triplamutató (4/31) volt a győri csapat hazai vereségének egyik fő oka.  Az első félidőben a szolnoki fiatalok rákényszerítették akaratukat a hazai csapatra, s szünetog teljesen megérdemelten szereztek 20 pontos előnyt. Térfélcsere után ugyan egy jó harmadik negyeddel feljött a Győr, de a záró szakaszban új erőre kaptak a szolnokiak s összességében gond nélkül arattak magabiztos rajt-cél győzelmet.

Győr: Papp (17 pont, 8 lepattanó), Horváth G. (13/3 pont, 6 lepattanó), Helmeczi (7/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Gombás (6 pont, 9 lepattanó).

Szolnok: Pavlovics (24/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Csákvári (16 pont, 9 lepattanó), Csaba (13/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth Z. (11 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda)

Óbudai Kaszások - Budafoki KK 93-74 (25-19, 16-28, 20-9, 32-18)

Fordulatos fővárosi csata volt, mindkét csapat igen jó dobóformát fogott ki (46 ill. 41%-os triplamutató). A hazaiak kezdtek jobban, majd káprázatos második negyedet produkáltak a Károly Mátét nélkülöző vendég budafokiak, de ezzel lényegében el is lőtték a puskaporukat - szünet után már egyértelműen a fiatalabb óbudai alakulat akarata érvényesült, amely bár szünetben még 6 pontos hátrányban volt, csaknem 20 ponttal nyert.

Óbuda: Modzinger (22/6 pont, 9 lepattanó), Nagy B. (21/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Takács D. (13/9 pont), Korona (10/6 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Kováts (8 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz).

Budafok: Verbényi (19 pont, 9 lepattanó), Fehér (15/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Drevenka (11/6 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz), Vajda (11/3 pont, 5 lepattanó).

Szolnoki Olaj U23 - PVSK - Kronosz 65-72 (14-12, 16-21, 14-18, 21-21)

Kemény, küzdelmes meccset játszott egymással a szolnoki és a pécsi utánpótlás együttes. Bár a pécsiek szinte "lepattantak" a szolnokiakról (a lepattanó csatát 50-28-ra nyerték a hazaiak), ezt a vendégek a jobb dobószázalék (középtávoli: 1/4 - 25% ill. 5/9 56%, tripla: 7/38, 18% ill. 7/20, 35%) mellett a gólpassz tekintetében 19-16-ra szerzett labdák vonatkozásában pedig 13-8-a jobbaknak bizonyulva kompenzálták. És volt egy Halászuk...

Szolnok: Csákvári (17 pont, 16 lepattanó), Tóth Z. (14/6 pont, 3 gólpassz), Csaba (10/6 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz).

PVSK-Kronosz: Halász Á. (22 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 11 gólpassz), Délity (20/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Somogyfoki (15 pont, 13 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz).

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem 73-67 (21-19, 13-15, 25-19, 14-14)

Kemény, küzdelmes mérkőzést játszott a két távolról igen gyengén (16 ill. 19%-os tripla mutató) célzó együttes. Az edzők csapataik védekezésével nem lehettek elégedetlenek, hiszen a statisztika szerint a hazaiak 9, a vendég győriek pedig mindössze 6 gólpasszal zártak. Fontos tényezője volt a borsodi brigád sikerének, hogy játékosai egészen magas szinten (21/26, 81%) értékesítették a büntetőket, szemben a győri gárda az átlagtól valamivel elmaradó (13/21, 62%) találati arányával a vonalról.

Tiszaújváros: Lajsz (18 pont, 8 lepattanó), Kóthay (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Pöstyéni (11/3 pont, 8 lepattanó), Magyar L. (9/3 pont, 9 lepattanó)

Győr: Horváth G. (20/9 pont, 6 lepattanó), Helmeczi (14 pont, 3 eladott labda), Gombás (13/3 pont, 14 lepattanó).

Fotó: pvsk-panthers.hu