Mérföldkövek, karriercsúcsok, örökranglisták. Ehhez hasonló szóismétlésekkel fűszerezett, statisztikákkal teletűzdelt összefoglaló húszas lista az első hétről.

1. Kobe Bryant (2012-11-02 Lakers-Clippers)
1., 15. és 1725 labdaszerzés: Rendkívüli karrierjének egy újabb mérföldkövéhez értünk, ugyanis Magic Johnsont megelőzve ő lett a Lakers történetének legjobbja labdalopásban, plusz a ligatörténet 15. legjobb labdaszerzőjévé is vált. Gratulálunk neki!

2. Tim Duncan (2012-11-01 Spurs-Thunder)
17. és 12552 lepattanó: Sir Charles Barkleyt megelőzni lepattanózásban!? Na, az már valami! Ezen a héten Duncan apó is feljebb lépett az örökranglista újabb lépcsőfokán, konkrétan a 17. helyre. A San Antonio Spurs sikerei a következő közmondást igazolják: "Jó az öreg a háznál!”

3. Damian Lillard (2012-10-31 Blazers-Lakers és 11-02)
21-12 és 20-7: Frenetikus újonc bemutatkozás 23 ponttal, 11 gólpasszal, 3 lepattanóval és 1 labdaszerzéssel. Lillard az NBA történetének harmadik olyan újonca, aki 20-10-es dupla-duplával tudta le első mérkőzését. Korábban Isiah Thomas (1981) és Oscar Robertson (1960) csinált csak ilyet. A folytatás sem volt akármilyen! 21 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó és 1 labdaszerzés, ezzel a sorozatos, legalább 20-7-es szériával szintén harmadikként iratkozott fel Oscar Robertson és LeBron James mögé. Talán valakinek ismerősen csengenek ezek a nevek. Már most kétségtelen, hogy a Portland hatalmasat fogott vele!

4. James Harden (2012-13-as szezon első játékhete)
45, 82 és 106 pont: Új csapatban, most már vezéregyéniségként nem gyenge bemutatkozással kezdte első mérkőzését (37 pont, 12 gólpassz, 6 lepattanó, 4 szerzett labda és 1 blokk). A kritikusok azonnal hangoztatták, hogy a második meccsén nem fog 37-et dobni. Végül is igazuk lett, csak 45 sikeredett (FG: 14/19), ráadásul ismét idegenben. A szezonkezdés első két mérkőzése alatt 82 ponttal zárt, így bekerült egy olyan ranglistába, ahol olyan nevek előzik csak meg, mint Michael "Air” Jordan és Wilt "The Stilt” Chamberlain.

Szombat este már nem minden jött össze neki, de ez is elég volt ahhoz, hogy a Rockets-könyvbe beírja magát (24 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 1-1 labdaszerzés és blokk) az első három meccsen szerzett második legtöbb ponttal. Ezzel megelőzve Tracy "T-Mac” McGradyt és Hakeem "The Dream” Olajuwont. Izgatottan várjuk a folytatást!

5.  Rajon Rondo (2012-11-03 Wizards-Celtics)
27 mérkőzés: Zsinórban 27 egymást követő alapszakasz mérkőzésen adott kétszámjegyű gólpasszt. Ezzel egálban van John Stockton 4. és 5. helyezett, 90-es évekbeli rekordjaival. Magic Johnson csúcsára (46) még egy kicsit rá kell gyúrni.

6. Kevin Durant (2012-11-01 Spurs-Thunder)
2. és 10 000 pont: LeBron James (23 évesen és 59 naposan) mögött második legfiatalabbként érte el az 5 számjegyű, bűvös ponthatárt. Konkrétan 24 évesen és 33 naposan. Vajkezet, monster jameket és ipari mennyiségű pont gyártását kívánjuk neki.

7. Los Angeles Lakers (2012-11-02 Lakers - Clippers)
0-3 győzelem-vereség: 1978-79-es idény aka a Magic Johnson előtti évad (Kareem Abdul-Jabbar, Norm Nixon, Jamaal Wilkes, Adrian Dantley és Michael Copper, igencsak nagy nevek)! Igen, ilyen régen volt már ekkora szégyen! Nem is csoda, ha Kobe rendkívül dühös, már tavaly is 0-2-vel indítottak, nem beszélve az előszezonbeli 0-8-as szériáról. Vasárnap azért szépítettek a nem túl acélos Detroit ellen.

8.  New York Knicks (2012-11-02 Knicks-Heat)
19 tripla: Az első estén minden bejött a New Yorknak, már az elején nekiestek a Miaminak. 19 sikeres hárompontosuk (36 kísérletből) NBA rekordnak számít a szezonnyitókon. Carmelo Anthony (4/8), Raymond Felton (3/7), Jason Kidd (3/5), Ronnie Brewer (1/2), J.R. Smith (2/4), Steve Novak (5/8) és Rasheed Wallace (1/1) vett részt a mókában. Korábban az Orlando Magic vágott be 16-ot 2009-ben.

9. New York Knicks (2012-11-02 Knicks-Heat)
13 szezon és 2-0-s győzelem-vereség mutató. Az 1999-es csonkaszezon volt az utolsó olyan évük, amikor zsinórban két győzelemmel indítottak. Azt kell mondjam, hogy egy ekkora franchise-tól és marketing szempontból egy ilyen világhírű várostól ez egy óriási szégyen. Felőlem, akár az egész 2000-01 és 2009-10 közötti korszakot – persze csak a Knicks szánalmas eredményeit - minden létező ember fejéből kitörölném Will Smith (Sötét Zsaruk) nagyszerű kis gépezetével. Nem vagyok Knicks szurkoló, de számukra ez méltatlan évtized volt. Apropó, talán a véletlen műve lehet a 13-as szám?

10. O.J. Mayo és LaMarcus Aldridge (2012-11-03 Mavs-Bobcats és Rockets-Blazers)
+27 Plusz/Mínusz mutató: O.J. Mayo 32 perc alatt 30 pont, 6 lepattanó és 2 gólpassz (FG: 10/17, 3PT: 7/10 és FT: 3/3), Aldridge 42 perc alatt 27 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz, 1 labdaszerzés és 2 blokk. Új fogalom született november 3-án: ultra-szuperhasznosság - ezen a héten ők a megtestesítői.

11. Carl Landry (2012-10-31 Suns-Warriors)
14 pont: A kispadról a szokásos X-faktor teljesítményt nyújtotta Landry (23 perc alatt 17 pont, 6 lepattanó, 1-1 assziszt és steal). A 4. negyedbeli 14 pontjával győzelemre segítette csapatát.

12. Kyle Lowry (2012-10-31 Raptors-Pacers)
21-7-8-5-0: Az öt fő statisztikából (pont, lepattanó, gólpassz, labdaszerzés és blokk) négyben legalább 5 egységet szerzett (21 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz és 5 labdaszerzés). 5 blokk hiányzott neki a nevezetes Five by Five stathoz. Legutóbb 2012. április 25-én John Wall egy 21-7-8-7-0-ás statisztikát produkált. Erre mondják azt, hogy kicsi a bors, de erős.

13. Indiana Pacers (2012-11-03 Pacers-Kings)
67-21 és 18-10-17 lepattanó: Brutális lepattanócsatát vívott a Pacers (67) kétszeres hosszabbítás során, ezek közül 21-et a támadó oldalon. Három játékosuk, David West (18), Roy Hibbert (10) és Paul George (17) kíméletlenül tépte le a lasztikat.

14. Los Angeles Clippers (2012-10-31 Clippers-Grizzlies)
49 és 29 pont: A Los Angeles-i kistesó megmutatta, hogy ha nem igazán megy a kezdőfelállásnak, akkor majd tűzerővel besegít a cserepad is. De inkább azt kellene mondanom, hogy maga Jamal Crawford pörköl oda. A srácnak nagyon megy, mivel a következő két meccsén 27-et és 21-et is betermelt. 2012 januárjában (18., 20. és 22.) Mo Williams csinált hasonlót ugyanennél a csapatnál, ő konkrétan egy 26-25-26-ot vállalt fel. A legjobb jelző rájuk, hogy 1000 fokon égnek: HOT! HOT! HOT!

15. Glen Davis (2012-11-02 Magic-Nuggets)
29-10: Big Baby dupla-duplája harmadik a franchise szezonnyitón elért legalább 29 pont és 10 lepattanó kategóriában. Ilyet Shaquille O’Neal (1993) és Tracy McGrady (2000) művelt csak, azért azt ne feledjük, hogy ő nem ebbe az elitbe tartozik.

16. Anderson Varejao (2012-10-31 Cavs-Wizards)
23 és 12 lepattanó: Az első héten egyedül ő lépte át a bűvös 20-ast lepattanók terén, valamint a 10 támadót ebben a kategóriában. Nála egyéni karriercsúcsnak számítanak, és ehhez dukál még 9 pont és 9 assziszt, csak 1-1 egység hiányzott volna karrierjének első tripla-duplájához. Sorry, majd legfeljebb máskor összejön!

17. Brooklyn Nets (2012-11-03 Nets-Raptors)
1. mérkőzés, 17 másodperc és 17732 fő: Történetének első mérkőzését játszotta le a Brooklyn Nets, és győzelemmel ünnepelte ezt a dicső napot. Kezdésként David Stern üdvözölte a brooklyni szurkolókat, hivatalosan 17732 főt, majd pedig elindult a parádés találkozó. A kezdéstől számítva 17 másodperc kellett az első Deron Williams által bevágott duplához. A brooklyniak legjobbja Brook Lopez (27 pont, 5 lepattanó és 1 blokk) és Deron Williams (19 pont és 9 gólpassz) volt, a két csapatból egyedül Joe Johnson játéka hozott kétszámjegyű pozitív Plusz/Mínusz mutatót (+13).

18. Jeff Green (2012-10-30 Heat-Celtics)
16 hónap: Hosszú idő után ismét hadba állt az OKC-től megszerzett fiatal csatár, aki szívműtét miatt esett ki a Kelták csatározásaiból. 2011. május 11-én a Miami Heat elleni Keleti Konferencia Elődöntőjének utolsó estéjén láthattuk, akkor 9 pontot és 3 lepattanót szerzett. Most 3-3 pont és lepattanó jött össze, sikeres visszazökkenést és mielőbbi fellángolást kívánunk neki!

19. Boston Celtics (2012-11-02 Celtics-Bucks)
0-2 győzelem-vereség: Ilyen gyatra szezonkezdést két egymást követő szezonban az 1995-96-os és 1996-97-es alapszakaszokban, vagyis a Larry Bird és Paul Pierce-dinasztia közötti sötét időkben (a Dino Radja, Rick Fox, Dana Barros, David Wesley, Eric Williams, Todd Day fémjelezte banda) látott utoljára a Kelták klubja. A harmadik vereséget sikerült elkerülni, azzal már az 1969-70-es és 1970-71-es őskort meccselték volna meg.

20. Charlotte Bobcats (2012-11-02 Bobcats – Pacers)
23 vereség: Majdnem két tucatot számláló vereségsorozat lett belőle, de csak elkerülte a fiatal gárda. Ez az átok 2012. március 19-e óta tartott, minden idők harmadik legnegatívabb eredményét érték el rajtuk kívül még két klubbal együtt (Vancouver Grizzlies 1995-96 és Denver Nuggets 1997-98). Talpra Hiúzok!