Pozícióharcok az NBA rájátszása előtt - Kelet

Egymás hegyén-hátán vannak még a csapatok a keleti és a nyugati konferenciában is. Most azt nézzük meg, ki felé billen a mérleg azonos mutató esetén.

Keleten egyelőre egyetlen pozíció sem biztos még a PO előtt, de azért közel sem olyan bonyolult a hetedik és a nyolcadik, valamint az első két hely leosztása, mint a nyugati tülekedés, itt ugyanis csak kettes holtversenyek jöhetnek létre - más a helyzet a 3-6. pozíciókban, ahol gyakorlatilag még semmi nem dőlt el, csak az, hogy a Hornets pályaelőnyből már nem kezdhet. Lássuk a lehetséges forgatókönyveket:

A Cleveland Cavaliers (56-24, ATL, DET)

első, ha: - megveri az Atlanta vagy a Detroit közül legalább az egyiket (mérleggel már nem érhetők be ekkor)
              - a Toronto nem nyeri meg mindkét hátralévő meccsét (ekkor már nyerni sem kell a Clevelandnek)

második, ha: - kikap az Atlantától és a Detroittól is, a Toronto pedig mindkét hátralévő meccsét megnyeri (56-26) (az egymás elleni mérleg 2-1 a kanadaiaknak, így előznek)

A Toronto Raptors (54-26, PHI, @BKN)

első, ha: - megveri a Phillyt és a Brooklynt is, a Cleveland pedig kikap mindkét ellenfelétől (56-26) (ekkor az előbb említett 2-1-es egymás elleni mérleg kedvez a Raptorsnak)

második, ha: - nem nyeri meg mindkét meccsét (ekkor nem érhetik be a Cavalierst mérleggel)
                     - a Cleveland legalább egy meccset nyer (ekkor már a két győzelem is kevés tőlük)

Az Indiana Pacers (43-37, NYK, @MIL)

hetedik, ha: - megveri a Knickset és a Bucksot is (45-37) (ebben az esetben vagy sima mérleggel verik a Detroitot, vagy 3-1-es egymás elleni mérlegüknek köszönhetően, ha holtverseny alakul ki a két csapat között)
                  - csak az egyik meccsét nyeri meg, de a Detroit is maximum egyet nyer a hátralévő kettőből (44-38) (ugyanaz a helyzet, mint az előbb)
                  - kikap mindkétszer, de a Detroit is (43-39) (egymás elleni mérleggel még így is maradnak a Pistons előtt

nyolcadik, ha: - a Knicks és a Bucks közül csak az egyiket veri meg, de a Detroit mindkét hátralévő meccsét hozza (44-38) (ekkor egy győzelemmel előttük végez a Pistons)
                     - egyik meccsét sem nyeri meg, a Detroit pedig legalább az egyiket hozza (43-39) (ugyanaz a szituáció, mint az előbbi esetben)

A Detroit Pistons (43-37, MIA, @CLE)

hetedik, ha: - megveri a Miamit és a Clevelandet is, az Indiana pedig maximum egyszer nyer már (45-37) (ekkor mérleggel jobban áll a Pistons)
                   - a Miami és a Cleveland közül az egyiket megveri, de az Indiana már nem nyer meccset (44-38) (ebben az esetben is jobb mérleggel végez a Pistons)

nyolcadik, ha: - megveri a Miamit és a Clevelandet is, de az Indiana is nyeri mindkét hátralévő meccsét (45-37) (az egymás elleni mérleg 3-1 a Pacers javára)
                       - megveri a Miami és a Cleveland közül az egyiket, de az Indiana is nyer legalább egyszer (44-38) (vagy mérleggel marad jobb a Pacers, vagy az egymás elleni eredménynek köszönhetően)
                       - nem nyer már meccset (43-39) (maximum azonos mérleget hozhat így a Pacersszel, de az egymás elleni így is döntő)

Az Atlanta Hawks (48-32, @CLE, @WAS)

harmadik, ha: - megveri a Clevelandet és a Washington is (50-32) (mérleggel előznek mindenkit)
                     - ha a Cleveland és a Washington közül csak az egyiket veri meg, de a Boston megnyeri mindkét hátralévő meccsét (49-33) (az egymás elleni eredmények 3-1-re a Hawks javára kedveznek)
                    - kikap a Clevelandtől és a Washingtontól is, a Boston megveri a Miamit, de kikap a Charlotte-tól, a Miami pedig kikap a másik meccsén is (48-32) (ebben az esetben vagy csak a Bostonnal kerül holtversenybe a Hawks, ami a 3-1-es egymás elleni mérleg miatt jó az Atlantának, vagy a Charlotte-tal is hármas holtversenybe, azt a minitabellát viszont 6-2-vel nyeri a Hawks)

negyedik, ha: - megveri a Clevelandet vagy a Washingtont, a Miami pedig megnyeri mindkét meccsét (49-33) (ebben az esetben az egymás elleni 3-1-es mérleg dönt a Heat javára)
                    - kikap a Clevelandtől és a Washingtontól is, a Boston és a Miami 1-1 alkalommal nyer a két meccséből (48-34) (ez egyrészt hármas holtversenyhez vezethet, ha a Charlotte nem győz kétszer, ekkor pedig a minitabellán biztosan második az Atlanta 4-4-gyel, a Boston és a Miami közül ugyanis az egyik 4-3-mal, a másik 3-4-gyel végez. Ha a Charlotte kétszer nyer, tehát ők verik a Bostont és az Orlandót, a Boston a Miamit, a Miami pedig a Detroitot, akkor a négyes holtversenyben az Atlanta a második 7-5-tel a 6-4-es Boston mögött)

- kikap a Clevelandtől és a Washingtontól is, a Miami megveri a Bostont, a Boston kikap a Charlotte-tól is, a Charlotte pedig megveri az Orlandót is (48-34) (ebben az esetben Hornets-Heat-Hawks hármas holtverseny van, és itt a Hawks 4-4-gyel második az 5-3-as Heat mögött)

ötödik, ha: - kikap a Clevelandtől és a Washingtontól is, a Boston mindkét hátralévő meccsét megnyeri, a Miami pedig megveri a Detroitot (48-34) (ebben az esetben a Celtics mérleggel előzi őket, a Heat pedig az egymás elleni 3-1-gyel)

A Boston Celtics (47-33, CHA, MIA)

harmadik, ha: - megveri a Charlotte-ot és a Miamit is, a Hawks pedig mindkét hátralévő meccsét elveszíti (49-33) (ekkor sima mérleggel kerül a harmadik helyre a Boston)
                      - megveri a Miamit, de kikap a Charlotte-tól, a Miami megveri a Detroitot, a Hawks pedig nem nyer már meccset (48-34) (ekkor vagy hármas holtverseny van a Hawks-Heat-Celtics között, amit a Boston nyer 4-3-as mérleggel, vagy négyes holtverseny, ha a Charlotte az Orlandót is veri, azt pedig 6-4-es minitabellával nyeri a Celtics)

negyedik, ha: - megveri a Charlotte-ot és a Miamit, de a Hawks is nyer legalább egy meccset (49-33) (vagy mérleggel jobb az Atlanta, vagy egymás elleni eredménnyel, ami 3-1 az Atlantának is)
                      - megveri a Miamit, de kikap a Charlotte-tól, a Miami megveri a Detroitot, a Charlotte az Orlandót, a Hawks pedig legalább egy meccset még nyer (48-34) (ekkor hármas holtverseny alakul ki az Atlanta mögött, amit a Boston 5-1-es mérleggel nyer)
                     - megveri a Miamit, de kikap a Charlotte-tól, a Charlotte veri az Orlandót, a Miami pedig kikap a Detroittól (48-34) (vagy ATL-BOS-CHA hármas holtverseny alakul ki, ha nem nyer már meccset a Hawks, ebben pedig második helyen végez a Celtics 3-4-es mérlegével az Atlanta mögött, vagy BOS-CHA kettes holtversenyben lesz az Atlanta mögött, ha nyer még meccset a Hawks, ebben pedig 2-1-gyel hozzák a párharcot)

ötödik, ha: - megveri a Charlotte-ot, kikap a Miamitől, a Hawks pedig nem nyer már meccset (48-34) (ekkor a hármas holtversenyben a Heat 4-3-mal, a Hawks 4-4-gyel, a Celtics pedig 3-4-gyel végez)
                  - kikap a Charlotte-tól és a Miamitől is, de a Charlotte kikap az Orlandótól (47-33) (ebben az esetben a Miami mérleggel megelőzi őket, a Charlotte viszont a 2-1-es egymás elleni mérleg miatt nem)

hatodik, ha: - kikap a Charlotte-tól és a Miamitől is, a Charlotte pedig megveri az Orlandót is (47-33) (ekkor a Heat és a Hornets is megelőzik mérleggel)

A Miami Heat (47-33, @DET, @BOS)

harmadik, ha: - megveri a Detroitot és a Bostont is, az Atlanta pedig maximum egyszer nyer (49-33) (ebben az esetben vagy a Hawksszal holtversenyben végez a Heat, és akkor 3-1-es egymás elleni mérlegének köszönhetően lesz harmadik, vagy ha a Hawks mindkétszer kikap, akkor simán mérleggel)
                      - megveri a Bostont, de kikap a Detroittól, a Charlotte mindkét hátralévő meccsét megnyeri, a Hawks pedig nem nyer már meccset (48-34) (ebben az esetben hármas holtverseny van az ATL-MIA-CHA között, amit 5-3-mal nyer a Miami)
                           - megveri a Bostont, de kikap a Detroittól, a Boston veri a Charlotte-ot, a Hawks pedig nem nyer már meccset (48-34) (ebben az esetben ATL-MIA-BOS hármas holtverseny van, amit 4-3-mal nyer a Miami)

negyedik, ha: - megveri a Bostont, kikap a Detroittól, a Boston kikap a Charlotte-tól is, az Atlanta viszont még nyer legalább egy meccset (48-34) (ebben az esetben a Hawks mérleggel marad harmadik, a Miami viszont vagy simán mérleggel a negyedik, vagy ha a Charlotte veri az Orlandót is, akkor azért, mert jobb a divíziómérlege (10-6), mint a Charlotte-nak (7-8)
                    - megveri a Detroitot, kikap a Bostontól, a Boston a Charlotte-ot is legyőzi, a Hawks pedig már nem nyer meccset (48-34) (ekkor a Boston mérleggel előzi a Miamit, a Heat viszont 3-1-es egymás elleni mérleggel az Atlantát)

ötödik, ha: - megveri a Bostont, kikap a Detroittól, a Boston megveri a Charlotte-ot, az Atlanta pedig még legalább egy meccset nyer (48-34) (kettes holtverseny alakul ki, ahol a Celtics 2-1-es egymás elleni mérleggel jobb)
                - kikap a Detroittól és a Bostontól is, de a Charlotte maximum egy meccset nyer (47-35) (ebben az esetben vagy holtversenyben végeznek a Hornets-cel, és akkor a divízión belüli mérleg miatt előzik a Charlotte-ot, vagy ha a Hornets sem tud meccset nyerni, akkor simán mérleggel)
                  - megveri a Detroitot, kikap a Bostontól, a Charlotte megveri a Bostont és a Magicet is, a Hawks pedig nem nyer már meccset (48-34) (ebben az esetben négyes holtverseny alakul ki, amiből a Miami a harmadik helyet hozza 5-6-tal)

hatodik, ha: - megveri a Detroitot, kikap a Bostontól, a Charlotte megveri a Bostont és az Orlandót is, a Hawks pedig még nyer meccset (48-34) (ebben az esetben hármas holtverseny alakul ki, amelyben 3-4-gyel utolsó helyen végez a Heat)
                   - kikap a Detroittól és a Bostontól is, a Charlotte pedig mindkét meccsét megnyeri (47-35) (ekkor sima mérleggel hatodik a Heat)

Charlotte Hornets (46-34, @BOS, ORL)

ötödik, ha: - megveri a Bostont és az Orlandót is, a Miami megveri a Detroitot, a Boston a Miamit, az Atlanta pedig még nyer legalább egy meccset (48-34) (ebben az esetben hármas holtversenyben van a MIA-BOS-CHA között, amelyből második helyre fut be a Hornets 3-4-es mérleggel)
                 - megveri a Bostont és az Orlandót, a Miami pedig már nem nyer meccset (48-34) (ebben az esetben holtversenyben végeznek a Bostonnal, de 2-1-re a Celticsé az egymás elleni mérleg)
                  - megveri a Bostont és az Orlandót, a Miami pedig megveri legalább a Bostont (48-34) (ebben az esetben a Celticset előzik meg mérleggel, a Heat viszont vagy mérleggel vagy holtversenyben a 3-1-es egymás ellenivel jobb náluk)

hatodik, ha: - megveri a Bostont és az Orlandót, a Miami megveri a Detroitot, a Boston a Miamit, az Atlanta pedig már nem nyer meccset (48-34) (ebben az esetben négyes holtverseny alakul ki, ahonnan 3-7-tel biztosan a Hornets a legrosszabb)
                  - a Boston és az Orlando közül csak az egyiket veri meg (47-35) (ebben az esetben vagy mérleggel előzi meg őket mindenki, vagy a Miamivel vagy a Bostonnal kerülnek kettes holtversenybe, és mindkettőt bukják egymás elleni mérleggel (a Celtics ellen maximum 1-2-t tudnak hozni) vagy divíziómérleggel (ebben biztosan jobb a Heat már)
                   - kikap a Bostontól és az Orlandótól is (46-36) (értelemszerűen ebben az esetben mérleggel maradnak el mindenkitől)