18 pontról fordított és döntőzhet az OKC!

Két egészen ellentétes félidő után a nagyszünetet megelőzően még 18 pontos hátrányban lévő Oklahoma City Thunder sorozatban negyedszer is legyőzte a San Antoniót és ott lehet az NBA nagydöntőjében

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra került megrendezésre a Nyugati Főcsoport-döntő hatodik derbije, mely hatalmas fordulatokat és Oklahoma City győzelmet hozott. A végül fináléba jutó Thunder egy ideig képtelen volt feltartóztatni a már a félidő előtt 21 pontnál és 10 gólpassznál tartó Tony Parkert, illetve a hihetetlen jól triplázó társait, viszont jött a második félidőben már megszokott elsöprő lendület, a 34-et szóró Kevin Durant pedig be is vitte csapatát a győzelem kapujába. Nézzük, mit érdemes még tudnunk erről az összecsapásról!

Oklahoma City Thunder (2.) - San Antonio Spurs (1.) 107 - 99

Bár az utóbbi évek során számtalan nyilatkozatot hallhattunk a San Antonio ászaitól, hogy mennyire nehéz dolog korán jelentős előnyre szert tenni egy mérkőzésen, majd azt meg is tartani, de álomszerűen kezdődött a derbi Tim Duncanék számára, hiszen ültek a dobások, védekezésben pedig szépen sikerült tartani az ellenfél dobógépeit az első félidőben, a fór pedig épült. Tony Parker ficánkolt a festéken belül, 21 pont és 10 gólpassz érkezett tőle a nagyszünet előtt, Stephen Jackson pedig a padról beállítva szórta a triplákat, 4-ből 4-nél tartott két negyed után, összesen 7-ből 6-tal zárt ebben a kategóriában.

A Spurs folyamatosan nyitotta a két csapat közti ollót, mely a második játékrészben már többször is 18 pontos vendég vezetést jelentett, ám a 24. perc végén Kevin Durant gyújtott egy kis szikrát a pihenő előtt egy értékesített hármassal, ami, mint kiderült, meg tudta adni a lendületet a második félidőre is a vendéglátóknak. A Thunder 32 - 18-as negyedet produkált a fordulást követően, tehát már a záró etap előtt minden nyílttá vált újra.

A negyedik negyedben nem lassított a Durantet 48 percig(!), csere nélkül játszató OKC és igyekezett leszakítani ellenfelét, ha már egyszer megvolt a vezetés Scott Brooks csapatánál, de azért eldönteni még egy darabig nem tudta a harcot a Thunder. A 29 pontos Parker fémjelezte San Antonio még egy rohammal 4 egységnyire feljött, de Harden, illetve Fisher tripláira már nem volt ellenszere a texasiaknak, ahogy Durantre, valamint a 25-öt szóró Westbrook lendületére sem.

Az Oklahoma City Thunder tehát megérdemelten jutott döntőbe, ami a franchise költözése, illetve átnevezése óta a legjobb eredmény csapatszinten, legutóbb még 1996-ban járt a nagydöntőben az akkor még Seattle Supersonics néven szereplő klub. A San Antonio pedig első kiemeltként búcsúzott a szezontól, ami némileg csalódást keltő, ám a Thunder érését elnézve csak a párharcon belülre vonatkozólag is azt lehet mondani, teljesen indokolt módon ment tovább a csapatként is nagyot alkotó OKC. Folytatás jövőhét kedden az NBA nagydöntőjében, ahol a Boston - Miami (3 - 2 az a párharc jelen állás szerint) páros győztesével mérkőzhet majd meg a Brooks-legénység.

A Thunder legjobb dobói: Durant 34, Westbrook 25, Harden 16

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 29, Duncan 25, S. Jackson 23

A négy győzelemig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Thunder javára

A nap hőse: Kevin Durant, aki egy triplával megadta a momentumot a hazaiaknak a félidő előtt, majd az elkezdett munkát szépen befejezte a fordulás után, s a kritikus harmadik negyedben szétdobta a Spurs védelmét. Összesen 34 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz és 2 blokk állt a neve mellett a lefújáskor.

A nap lúzere: A San Antonio Spurs, mely csapatként a liga legmagasabb szintjére emelkedett 20-as győzelmi szériája alatt, majd itt a zsinórban elszenvedett 4 vereség során valami megtört, illetve elveszett Gregg Popovich legénységénél.