22 pontos fordítás a negyedik negyedben!

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában ezen a játéknapon sem kellett csalódnunk, elképesztő egyéni performanszok sorát láthattuk, ráadásul megvolt az idény talán legelismerésreméltóbb fordítása és a leginkább hősies csapatteljesítmény is. A Boston Celtics - Orlando Magic találkozóról A Nap Meccse rovatban olvashattok részletesebben. Nézzük, mit érdemes tudni a ma hajnalban lejátszott további 9 NBA mérkőzésről!

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 90 – 91

A nap legelképesztőbb fordítása ezen a derbin történt meg, tudni illik az újra Steph Curryvel felálló Golden State briliáns játékkal robogott a győzelem felé, a negyedik negyed elején már 22 pontos(!) előnnyel is rendelkezett a hazai gárda, végül mégis a Zach Randolph nélkül felálló vendégek örülhettek! A Memphis tartott egy kis védekező-bemutatót, egyszerűen megfojtották a Warriors támadásait, utána pedig könnyű ziccerekkel operáltak. Tavaly jellemző volt erre a gárdára, hogy hátrányból sokkal jobban megy neki, ma is valami hasonló történt. 39(!) pontot szórt a negyedik negyedben a Grizzlies, amire válaszul csak 22 egységnyi érkezett a vendéglátóktól, a 23-ig jutó Rudy Gay döntötte el a találkozót a végjátékban, de a 20 pontos, 9 gólpasszos Mike Conley volt a nagy feltámadás vezére.

Mellettük meg kell említeni Marc Gasol újabb dupla dupláját (15 pont, 12 lepattanó), illetve Tony Allen elképesztő védőmunkáját (12 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda). A hazaiaknál jól működött az Ellis – Curry hátvédpáros, előbbi 20-at szórt, utóbbi csupán két egységnyivel maradt el a társtól, ráadásul David Lee is hozta az elvárható szintet (13 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz), mégsem volt ennyi elég a Warriorsnak, mely szabályosan összeomlott a negyedik negyedben.

A Warriors legjobb dobói: Ellis 20, S. Curry 18, D. Lee 13

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, Conley 20, M. Gasol 15

New Orleans Hornets – San Antonio Spurs 102 – 104

Az eddig csupán egy idegenbeli diadalt begyűjtő Spurs borzasztóan megszenvedett az újabb sikerért, melyet még mindig a Ginobili – Ford páros nélkül kellett abszolválni. Carl Landry úgy fest, feltámadt két hét agónia után, most 18 ponttal és 8 lepattanóval csapata legstabilabb pontja volt a palánk közelében, a tavaly kiábrándítóan rossz szezont futó Jack pedig továbbra is szárnyal ebben az évadban, ma 26 pontra, 6 lepattanóra és 9 gólpasszra tellett tőle, de a két kulcsember remeklése is csak annyit ért, hogy szoros végjátékban bukjon el a Hornets, mely ezzel a kudarccal már zsinórban nyolcadszor hagyta el a parkettet vesztesen.

A 28 pontos Tim Duncan megint előszedte évekkel ezelőtti énjét és számolatlanul szórta a kosarakat, Carl Landry egyenlítő találata után alig 2 szekundummal a végső dudaszó előtt ő süllyesztette el azt a büntetővonalról eleresztett félhorgot is, amivel végül diadalmaskodni tudott a San Antonio. A vendégek másik  extra teljesítménye Tony Parkertől érkezett, a francia hátvéd 20 pontja mellé abszolút idénycsúcsot jelentő 17 gólpasszt is kiosztott. Eric Gordon borzasztóan hiányzott ma is a hazaiknál.

A Hornets legjobb dobói: Jack 28, C. Landry, Ariza 18-18

A Spurs legjobb dobói: Duncan 28, T. Parker 20, Splitter 12

Dallas Mavericks – Phoenix Suns 93 – 87

A címvédő megnyerte második fellépését is a pihentetett Dirk Nowitzki nélkül, a német sztár távollétében az a Shawn Marion töltötte be a vezérszerepet, aki anno a legszebb éveit töltötte a mai riválisnál. 29 pontos idénycsúccsal jelentkezett a bedobó, mellette a francia cserecenter, Ian Mahinmi 17 pontja és 9 lepattanója, ami elsősorban kiemelkedőnek számít hazai oldalon. A Suns nagyon kapart, Marcin Gortat zsinórban nyolcadik dupla dupláját szállította (19 pont, 17 lepattanó, 3 blokk), az 1995-ben(!) Év Újonca díjas Grant Hill is éppen 19 egységig jutott, érdekes mód most azzal a Jason Kidd volt vele szemben, akivel a bő másfél évtizede szerzett elismerést megosztva kapta, ráadásul Kidd is szép éveket töltött el Arizonában. A Phoenix szép idegenbeli győzelmek után most nem bírta a tempót, de tisztes vereséggel távozhatott Dallasból.

A Mavericks legjobb dobói: Marion 29, Mahinmi 17, Terry 12

A Suns legjobb dobói: Gortat, Gr. Hill 19-19, S. Brown 14

Minnesota Timberwolves – Houston Rockets 92 – 107

Kevin McHale egykori klubjához látogatott, ahol edzőként is vezetőként is tevékenykedett, de most nem emlékeket idézni, hanem győzni ment a hatos sikerszériával érkező Houstonnal. A Michael Beasley – JJ Barea, Webster hármast továbbra is kényszerűségből jegelő hazaiak továbbra is kísérleteznek, most az idei draftmásodik, Derrick Williams került be a kezdőbe, 11 ponttal és 7 lepattanóval nem is vallott szégyent. A hős a 39-es szezoncsúcsot felállító Kevin Love lehetett volna, amennyiben győz a csapata, de 5-ből 5-ös triplamutatója ellenére sem volt igazán meccsben a Timberwolves.

Rick Adelman is egykori csapata ellen vezette harcba mostani legényeit, akik közül még az ezen az estén is 12 gólpasszt jegyző Ricky Rubiót érdemes kiemelni. Hogy miért kapott alapos verést hazai pályán ilyen performanszokkal a Minnesota?! Azért, mert a túloldalon volt egy Kyle Lowry, aki az egész idény második tripla dupláját jegyezte 16 ponttal, valamint 10-10 gólpasszal és lepattanóval, Kevin Martin 31-et szórt, Samuel Dalembert 15 lepattanót tépett le, a Patterson, Dragic, Lee hármas pedig a padról beállva tett a közösbe összesen 36 egységnyit. Hetes győzelmi szériában van a Rockets, a Timberwolves pedig továbbra is hullámzó teljesítményt nyújt.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 39, Ridnour 17, Derr. Williams 11

A Rockets legjobb dobói: Kev. Martin 31, Lowry 16, Scola 15

Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks 92 – 97

Ha Stephen Jackson 28 játékperc alatt összesen 1 rádobással(!) 0(!) pontot ér el egy mérkőzésen, ott bizony vannak gondok. A Milwaukee ugyan nem sztárcsapat idén sem, de sokat küzdenek a Bucks vezetői, hogy megtalálják az ideális rotációt a sok hasonló képességű játékossal. Most Livingston ragadt bent a kezdőben, de nem váltotta meg a világot (8 pont, 3 eladott labda), Brandon Jennings 21 pontos, 11 gólpasszos performansza pedig dicséretes, de a végjáték nem jött össze a hazaiaknak. Pedig Drew Gooden egy triplával még egyenlíteni tudott a hajrában, ám arra válaszul Josh Smith is elsüllyesztett egy hármast, onnantól pedig már nem volt visszaút a vendéglátóknak. Smith egyébként 19 pontja mellé 13 lepattanót is megkaparintott, az Al Horford helyén kezdő Pachulia pedig 14 lecsorgó labdát szedett össze. Támadásban az idei egyik legjobb teljesítményét hoz Joe Johnson volt a vezér, 28-at szórt a dobóhátvéd.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 21, Dunleavy 17, Gooden 13

A Hawks legjobb dobói: Jo. Johnson 28, Josh Smith 19, Teague 15

Portland Trail Blazers – Sacramento Kings 101 – 89

Amikor az első félidőben már majd 20 ponttal ment a visszatérő Gerald Wallace vezette Blazers, gyakorlatilag eldőlt minden, bár a fordulás után még megpróbálkozott a visszajövetellel a Kings. Marcus Thornton nem léphetett pályára sérülés miatt, Tyreke Evans újfent 10 pont alatt ragadt, DeMarcus Cousins (18 pont, 13 lepattanó) pedig egy ijesztőnek látszó bokaficamot szedett össze, igaz ő legalább folytathatta a derbit. Crawford a padról érkezve diktálta a tempót a portlandieknél, 26-ot szórt a nemrég még mély hullámvölgyben lévő kisember, a vendéglátóknál hatan jutottak el minimum 10 egységig, LaMarcus Aldridge pedig dupla duplázott (13 pont, 16 lepattanó, 5 gólpassz, 6 eladott labda), simán hozta a kötelezőt a Blazers.

A Blazers legjobb dobói: Ja. Crawford 26, G. Wallace 20, Matthews 14

A Kings legjobb dobói: Cousins 18, Garcia, Greene 12-12

Philadelphia 76ers – Washington Wizards 103 – 93

Hiába, hogy nem volt ott a pályán a Philadelphia két fontos magasembere, Spencer Hawes és Nikola Vucsevics, már az első félidőben 30(!) ponttal előbbre tartott a Sixers, mint a ligautolsó Wizards. McGee csupán 2 pontot és 2 pattanót tudott felmutatni ezen az estén, ami nagyjából meg is magyarázza, hogyan lehetett ennyire inkompetens a fővárosi gárda, bedobott tripla nélkül fejezte be a meccset a Washington, egyedül a 17-ig jutó Jordan Crawford dicsérhető náluk, míg a vendéglátóknál jött a jól megszokott kiváló csapatteljesítmény. Nyolcan dobtak minimum 7 pontot a hazaiaknál, Holiday és Brand volt a két legeredményesebb 17-17-tel, de a 11 gólpasszt kiosztó Iguodalát is csak dicsérhetjük, hiába állt meg 7 egységénél pontszerzésben.

A 76ers legjobb dobói: Brand, Holiday 17-17, Meeks 15

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 17, Wall, Blatche 13-13

Chicago Bulls – New Jersey Nets 110 – 95

A tavalyi alapszakaszgyőztesnél Derrick Rose és Joakim Noah visszatértek sérüléseikből, viszont Luol Deng, illetve Taj Gibson civilben kellett, hogy végignézzék ezt a találkozót, mely semmiféle nehézséget nem okozott Tom Thibodeau fiainak. A hős a 22 pontos, 10 gólpasszos Richard Hamilton volt, aki 15 000. pontját is ezen az összecsapáson szerezte meg, egyébként Rose is 22-őt szórt. Noah 16 pontos, 10 lepattanós estével bizonyította, hogy valóban játékra kész. A Nets csak a kisemberekre tudott építeni ezen a napon, Deron Williams 16 ponttal és 10 gólpasszal szokásához híven prímán irányított, Farmar pedig 22 ponttal segített be a kispadról. Rajtuk kívül viszont csak Morrow ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt (15 pont).

A Bulls legjobb dobói: R. Hamilton, Rose 22-22, Noah 16

A Nets legjobb dobói: Farmar 22, Deron Williams 16, Morrow 15

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons 99 – 79

Nincs rá jobb kifejezés, a Thunder ízekre szedte az első félidőben a Pistonst, nagyon korán megvolt a 20 pontos differencia, csak a hazaiak nagyvonalúságán múlt, hogy nem lett ennek mondjuk a duplája a különbség 48 perc után. Támadásban újfent a Durant, Westbrook, Harden trió vitte a prímet, mindhárman 20 fölött dobtak, de legalább ennyit tett hozzá Serge Ibaka, aki védekezésben alkotott maradandót 5 dobásblokkolásával. A Ben Gordon és Will Bynum nélkül érkező Detroitnak esélye sem volt, ráadásul említhető egyéni produkció sem született náluk.

A Thunder legjobb dobói: Harden, Westbrook 24-24, Durant 20

A Pistons legjobb dobói: Knight 13, Stuckey, Monroe 12-12

A nap hőse: A Memphis Grizzlies, mely 22 pontról fordított a negyedik negyedben, csak abban a periódusban 39-et dobva.

A nap lúzere: A Golden State Warriors, mely 22 pontos előnyről tudott kikapni a záró etapban hazai pályán, 39 egységnyit benyelve 12 minutum alatt...