27 pont előny sem volt elég a Bostonnak

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 10 mérkőzést rendeztek meg, melyeken kettő kivételtől eltekintve mindenhol hazai diadal született. A nap legelképesztőbb eseménysora Atlantában játszódott le, ahol már 27 egységnyi fórban is volt a hatos vereségszériát elkerülni igyekvő Boston, de a nyolc triplás karriercsúcsot felállító Kyle Korver visszahozta a hazaiakat és két hosszabbítás után célba is ért a Hawks. A San Antonio Tim Duncan és Gregg Popovich nélkül is bevette Dallast, pedig még Tony Parker is kidőlt a találkozó egy kisebb szakaszára, a Lakers e közben Kobe Bryant 14 pontos, 14 gólpasszos teljesítményével végre nyerni tudott, méghozzá a a Utah Jazz ellen, hazai környezetben. Nézzük, milyen érdekességek történtek még ezen a játéknapon!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 114 - 101

A Wizards az idén először kezdőként szerepeltetett, igaz még mindig erősen limitált John Wall (14 pont, 5 gólpassz 21 perc játék alatt) vezetésével kétségeket sem hagyott afelől a hajrára, hogy a fővárosi alakulat legyőzi a nagyon tartalékos, Love, Pekovics, Sved, Roy, Budinger és a vezetőedző, Rick Adelman nélkül érkező Minnesotát. A vendégeknél a 18 pontos, 11 lepattanós Derrick Williams most bizonyított, de csapatszinten érthetően kevés volt a Timberwolves a ligautolsó otthonában is. Egyébként a teljes mezőnyben utolsóként, de a Washington is elérte a 10 győzelmes küszöböt ebben az alapszakaszban.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 19, Beal 16, Nene, Wall 14-14

A Timberwolves legjobb dobói: Derrick Williams 18, Kirilenko 17, Gelabale 15

Atlanta Hawks - Boston Celtics 123 - 111 - kétszeri hosszabbítás után

A Celtics egész eddigi szezonja benne volt ebben az egy találkozóban, hiszen bizonyos periódusokban nagyon összeszedetten kosárlabdázott a megint tripla duplázó Rajon Rondo (16 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz) húzta vendég gárda, aztán úgy összeesett, hogy csak "zengett". Az első félidőben - írd és mondd - 27 pontos előnyt szedett össze a Boston, aztán a 27 pontig jutó, s karrier-, illetve franchise-csúcsnak számító 8 triplát értékesítő Kyle Korver elképesztő hármasdobálásba kezdett, a Hawks pedig percről percre dolgozta le hátrányát, s a végjátékra egy teljesen egál mérkőzés alakult ki. Hiába látszott többször is győztesnek még ez után is a Rivers-legénység, Paul Pierce újabb potenciális meccsnyerő-akciót hibázott el, jöhetett az első hosszabbítás. Ebben az öt percben nem bírtak egymással a felek, viszont a vendégek kulcsembereinél gyűltek a faultok és az említett Rondo mellett a 24 pontos, 10 lepattanós Kevin Garnett is hamarosan kiszállt a táncból. A 23 egységig jutó Jeff Teague tudta, mikor kell magasabb tempóra kapcsolni, s a back-to-backet játszó Celtics a két kipontozódó kulcsembere nélkül már nem tudta utolérni a hazaiakat, ezzel évek óta nem látott, hatos vereségsorozatot szedett össze az egyébként nagyon erős kerettel rendelkező bostoni alakulat.

A Hawks legjobb dobói: Korver 27, Horford 24, J. Teague 23

A Celtics legjobb dobói: Garnett 24, J. Green 17, Rondo, C. Lee 16-16

Miami Heat - Detroit Pistons 110 - 88

Dwyane Wade kezd belelendülni a játékba, ez pedig nem sok jót jelent a Miami Heat ellenfeleinek, hiszen LeBron James már eddig is MVP-formában száguldott, a kiegészítő-személyzet pedig jobb a címvédőnél, mint a bajnoki évben volt. Ha ehhez még a lepattanózás is működik Floridában, nem nagyon van, ki megállítsa a keleti listavezetőt. A Pistons centere, Greg Monroe 31 pontos, 12 lepattanós dupla duplát repesztett, de ez is kevés volt az összesen 52 pontot és 14 gólpassz szállító Wade, James duó ellen.

A Heat legjobb dobói: Wade 29, L. James 23, Bosh 14

A Pistons legjobb dobói: Monroe 31, W. Bynum 13, Daye, Knight 9-9

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 113 - 108

Megint hatalmas hajrával nyert a Cavaliers egy stabil playoff-helyen álló riválissal szemben hazai környezetben, s most is az idén az All-Star Gálán is játszó Kyrie Irving (35 pont) extrájával ért célba a Cleveland. A tavalyi év legjobb újonca csattanós választ adott azoknak, akik Brandon Jenningset látták volna szívesebben az ifjonc helyén a februári gálán, a Bucks játékmestere 14 pontos, 12 gólpasszos dupla duplájával nem hozott rossz meccset, viszont a Milwaukee utolsó negyedbeli leolvadásához alaposan hozzájárult ő is. Ersan Ilyasova viszont egészen más szinten játszik az utóbbi héten, mint eddig az idényben, 30 ponttal és 7 lepattanóval zárt a wisconsiniak legeredményesebbje.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 35, T. Thompson 18, Waiters 16

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 30, Ellis 21, Sanders, Jennings 14-14

Chicago Bulls - Golden State Warriors 103 - 87

Nagyon egyoldalú mérkőzést játszott a 25 pontos idénycsúcsot szóró Kirk Hinrich vezette Chicago és a 23 egységig jutó David Lee fémjelezte Golden State, úgyhogy az oaklandiek egyelőre nem tudtak újabb értékes skalpot begyűjteni a liga két top csapatának elverése után. A hazaiaknál 41 lepattanót szedett össze a Noah, Boozer, Butler trió, utóbbi egyébként Luol Deng helyén most egy 16 pontos, 12 lepattanós dupla duplával bizonyította, hogy helye van a pályán szinte bármikor. A vendégek csapatszinten nem érték el a 35 százalékos mezőnymutatót sem, így pedig semmi esélyük sem lehetett a bravúrra.

A Bulls legjobb dobói: Hinrich 25, N. Robinson 22, J. Butler 16

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 23, Curry 21, K. Thompson 13

Memphis Grizzlies - Brooklyn Nets 101 - 77

A nap egyik legkiegyenlítettebb meccsének vártuk, mégis nagyon egyoldalú csata lett belőle, s nem kis meglepetésre zsinórban másodszor jutott 100 pont fölé a liga harmadik legalacsonyabb pontátlagát felmutató Memphis. A brooklyniak számára a mérkőzés elvesztésénél is rosszabb hír, hogy Deron Williams egy ütközést követően kiállni kényszerült sérülés miatt. A 20 pontos, 8 lepattanós Marc Gasol vitte a prímet a Grizzliesnél, de rajta kívül még hatan értek el kétszámjegyű dobóteljesítményt. A Netsnek ez csupán a harmadik veresége volt ebben a naptári esztendőben.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 20, Conley 14, Z. Randolph 12

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 18, Deron Williams 12, R. Evans, Joe Johnson 11-11

New Orleans Hornets - Houston Rockets 82 - 100

Nagy győzelmet aratott a gödörben lévő Rockets, méghozzá a most 30 pontot dobó, s utóbbi heti produkcióihoz képest nagy mértékben feljavuló James Harden főszereplésével. A 20 pontos Eric Gordon és a 19-et szóró Ryan Anderson kivételével mindenki nagyon gyenge napot fogott ki a hazaiaknál, így a fonalat újra elkapó texasiak 10-ből 9 elvesztett találkozó után megint hoztak egy győzelmet, s visszakerültek pozitív tartományba.

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 20, R. Anderson 19, Aminu 11

A Rockets legjobb dobói: Harden 30, Patterson 18, Delfino 14

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 107 - 113

Olyan igazi lendületvesztő vereséget szenvedett hazai pályán a 19 egységig jutó Roddy Beaubois húzta Mavericks a texasi rivális Spurstől, hiszen nem elég, hogy Gregg Popovich vezetőedző és a sérült Tim Duncan nem utazott el a társakkal, de még Tony Parker is kidőlt egy időre az első félidőben, s így sem tudta legyűrni az egyébként nem rossz formában lévő Dallas a San Antoniót. Érdekesség, hogy a hazaiakhoz hasonlóan a vendégeknél is egy, a pad végéről előbányászott ember, a center Blair dobta az egyik legtöbb pontot, szám szerint 22-őt. A 2011-es bajnok újra hét győzelemnyire van az 50 százalékos mutatótól, a 23 pontos, 10 gólpasszos Parker vezette Spurs pedig éppen hetes győzelmi szériánál tart és már második az egész mezőnyben.

A Mavericks legjobb dobói: Beaubois 19, Carter 17, Nowitzki 15

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 23, Blair 22, Neal 18

Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 95 - 105

Az első negyedben rendesen ráijesztett a tavalyi finalistára a Kings, majd jött a 24 pontos, 11 lepattanós dupla duplát produkáló Kevin Durant és egy emberes zsákolással felébresztette övéit, s onnantól hengerelt a Thunder. A pályafutása talán legszebb szakaszát Sacramentóban töltő, ott még egy ideig franchise player szerepkört is betöltő Kevin Martin a padról beállva 24-et szórt egykori klubjának, Russell Westbrook pedig rá nem jellemző módon tanárian irányított, 14 gólpassza is jól jelzi mindezt, nem botlott tehát a ligaelső.

A Kings legjobb dobói: T. Evans 16, J. Thompson, Cousins 14-14

A Thunder legjobb dobói: Kev. Martin, Durant 24-24, Westbrook 18

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 102 - 84

Úgy kellett már a szinte reménytelen helyzetben lévő Lakersnek egy magabiztos győzelem, mint egy falat kenyér, ráadásul egy, a rájátszásba jutásért folytatott harcban közvetlen riválisnak mondható ellenféllel szemben, a Utah Jazz ellen sikerült nyernie a 17 pontos, 13 lepattanós Dwight Howard húzta Los Angeles-i alakulatnak. Beszédes adat, hogy Kobe Bryant mindössze 14 pontot szórt 10(!!!) mezőnykísérletből, s inkább az előkészítésből vette ki a részét, nem is akárhogy, 14 gólpasszt osztott ki a társainak! Az sem akármi, hogy 45-30-ra nyerte a lepattanó-párharcot a D'Antoni-legénység, hiszen a Utah elég erős benti sorral rendelkezik, ez abszolút kulcsnak is számított a győzelemben. Teljesen máshogy festett a Lakers támadásban és védekezésben is, mint a minap letudott idegenbeli túráján, de az igazi próbatétel most jön, a liga legjobbja, a tavalyi finalista Thunder látogat a Staples Centerbe legközelebb.

A Lakers legjobb dobói: D. Howard, World Peace 17-17, Nash, P. Gasol 15-15

A Jazz legjobb dobói: Favors 14, Hayward 13, Al Jefferson 12

A nap hőse: Kyle Korver, aki 27 pontos idénycsúcsot és 8 triplát karrier-, illetve franchise rekordot szállított a Hawks színeiben, s főszerepet vállalt abban, hogy az atlantaiak 27 pontos hátrányból is nyerni tudjanak a Boston ellen.

A nap lúzere: A Boston Celtics, mely elképesztő fölényben játszott Atlantában az első félidőben, majd teljesen visszavett és ki is kapott a Hawkstól, ezzel már hatos kudarcszériánál tart az idény elején a bajnoki címért harcba induló rutinos Rivers-legénység.