3 ráadás Chicagóban, Robinson a hős!

Mára virradóra zajlott le az NBA idei rájátszásának eddigi kétség kívül legérdekesebb, legizgalmasabb játéknapja, hiszen volt itt három hosszabbítás, melyből a Michael Jordan rekordjához közel járó Nate Robinson vezette Chicago jött ki jobban a Brooklyn bánatára, láthattunk egy újabb elképesztően szervezett játékot a Memphis-től, mely egyenlített a Los Angeles Clippers elleni szériában, valamint megnézhettük, mit tud az Oklahoma City és Kevin Durant Russell Westbrook nélkül, ami után a tavalyi finalista egy győzelemre került attól, hogy kisöpörje a Houstont, de ha ez nem lenne elég, a teljesen leírt Atlanta kiütötte az Indianát és életet lehelt a keleti harmadik, illetve hatodik kiemeltek párharcába. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Chicago Bulls(5.) - Brooklyn Nets(4.) 142 - 134 - három hosszabbítás után

Nem túlzunk, ha azt állítjuk, hogy a liga történelmének egyik legemlékezetesebb mérkőzését játszották a felek, hiszen hagyján, hogy három hosszabbítás kellett a győzelem sorsának eldöntéséhez, de óriás fordulatokat, hihetetlen dobásokat és heroikus egyéni teljesítményeket láthattunk olyanoktól, akiket szinte senki sem várt főszereplőnek ezen a derbin. Két igencsak ellentétes félidőt vívtak a csapatok, az elsőben az addig 58 pontot összeszedő Bulls dominált, de a fordulás után ráfaragott arra Tom Thibodeau együttese, hogy nem volt képes nagyobb előnyt kiharcolni hatékony játéka ellenére sem.

A 32 pontos, 10 gólpasszos Deron Williams húzta Brooklyn többször is megugrott kétszámjegyű előnnyel, ám a negyedik etapban jött Nate Robinson, aki 23(!) pontot szerzett csak ebben a 12 percben, amivel Michael Jordan 24-es chicagói rekordját is veszélyeztette, de ami a Bulls szempontjából fontosabb, egy 16-2-es rohamot vezetve az egalizáló kosarat szerző Noah-val karöltve megmentette a mérkőzést a rendes játékidő végén a hazaiaknak, következhetett az első túlóra! Itt aztán még inkább feje tetejére állt a világ, Robinson egy érthetetlen dobást vállalt el 2 másodperccel a lefújás előtt, de egy lábról, elképesztő ívben is betalált, amivel vezetni tudott a Chicago, ám Joe Johnson a dudaszó pillanatában egalizált, következhetett a második ráadás!

Itt egy perc volt már csak vissza, amikor a 34 pontos Robinson egy támadóhiba miatt kipontozódott, de kiizzadta az egált ebben a játékrészben is a Bulls, majd az elvileg limitálandó Joakim Noah (15 pont, 13 lepattanó, 4 blokk) 39 perc után szintén kiszállt a faultok miatt, de a helyére beálló Nazr Mohammed megnyerte a meccset a vendéglátóknak! A rutinos center támadó lepattanókat szerzett, kulcsfontosságú kosarakat dobott és volt egy nagy blokkja is az ellenfél palánkja alatt, így zsinórban harmadszor győzve egy diadalnyira került a Derrick Rose nélküli Chicago a második körbe jutástól. A Nets persze javíthat még, legközelebb két nap múlva, Brooklynban. Érdekesség, hogy a majd 60(!) percet játékban töltő Kirk Hinrich (18 pont, 14 gólpassz) a liga történetének harmadik legtöbb idejét volt a pályán a rájátszásban.

A Bulls legjobb dobói: N. Robinson 34, Boozer 21, Hinrich 14

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 32, B. Lopez 26, Joe Johnson 22

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 1 a Bulls javára.

Memphis Grizzlies(5.) - Los Angeles Clippers 104 - 83

Bár az első félidő kiegyenlített játékot hozott, összességében megint javulni tudott játékban a Memphis, mely kiegyenlítette a párharcot, ráadásul a fordulás után gyakorlatilag leiskolázta a 19 pontos, 6 gólpasszos Chris Paul fémjelezte Los Angeles-ieket. 45-28-ra nyerte a lepattanó-csatát a Grizzlies, melynek két vezére most a két belső ember, Zach Randolph (24 pont, 9 lepattanó) és Marc Gasol (24 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) volt, de a 15 pontja mellett 13 gólpasszt is kiosztó Mike Conley is újfent felvette a versenyt a világ egyik, ha nem a legjobb irányítójával, az említett Paullal.

A Hollins-legénysége egyre inkább képes ráerőltetni akaratát a Clippersre, melynek edzője, Vinny Del Negro nem nagyon tud reagálni mérkőzésen belül ezekre a szituációkra, ráadásul az extra egyéni teljesítmények is kivesztek az egyébként erősebb kerettel felálló LAC játékából. Quincy Pondexter 10 pontot szállított a kispadról beállva hazai oldalon, míg a vendégeknél a cserék megint nyerték a Grizzlies második sora elleni összevetést (43-16), de ez most inkább csak annak volt köszönhető, hogy a korán eldőlő találkozót a tartalékok fejezték be a Los Angeles-ieknél, akik majd saját közönségük előtt javíthatnak két nap múlva.

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph, P. Gasol 24-24, Conley 15

A Clippers legjobb dobói: Paul, Griffin 19-19, Ja. Crawford 12

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 2

Atlanta Hawks(6.) - Indiana Pacers(3.) 90 - 69

Hatalmasat fordult a világ ezzel a két csapattal, hiszen Indianában szemernyi esélye sem volt a győzelmek megszerzésére a Hawksnak, Atlantában viszont iskolajátékkal nyert a Drew-legénység, mely gyakorlatilag az életéért küzdött ezen az estén. Al Horford (26 pont, 16 lepattanó) és Josh Smith (14 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) jelentős mértékben feljavultak támadásban és védekezésben is, utóbbira kiváló bizonyíték, hogy Roy Hibbert megállt 8 ponton. Larry Drew mesternek is jár az elismerés, ugyanis a Hawks kezdőjét egy kicsit megvariálta és extra magas szerkezetben állt fel a hazai gárda, ami nem ízlett a 18 pontos David West húzta Indianának.

Igen kemény kis PO-csata volt ez, mely nem szűkölködött a dulakodásokból, Jeff Teague technikait kapott, az említett West szándékos faultot egy látványos lökdösődés után, majd egészen a lefújásig faragták egymást a felek. Folytatás ugyanitt, Atlantában, ahol azért továbbra is az életéért küzd a Hawks, de ilyen játékkal lehet is keresnivalója a sorozatban.

A Hawks legjobb dobói: Horford 26, Josh Smith 14, J. Teague 13

A Pacers legjobb dobói: Da. West 18, George 16, G. Green 10

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 a Pacers javára.

Houston Rockets(8.) - Oklahoma City Thunder(1.) 101 - 104

Az est talán legnagyobb kérdése az volt, hogy a Thunder mire lesz képes elsőre Russell Westbrook nélkül, akinek térdsérülés miatt az egész playoffot ki kell hagynia, de erre vegyes választ kaphattunk a houstoniak számára élet-halál derbin. A 41 pontot szóró Kevin Durant (14 lepattanó, 30 mezőnykísérlet, 4 gólpassz) extra agresszív játékával és a támadásokba végre rendesen bevont Serge Ibaka (17 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) produkciójával 26 ponttal is vezetett már az OKC, melynek centere, Kendrick Perkins egy igen kemény elzárással üdvözölte Patrick Beverley-t, aki valamilyen szinten Westbrook sérülésének okozója volt legutóbb. Ám a 30-at szóró ex-Oklahoma City-játékos, James Harden begyújtotta a rakétákat és a negyedik etapban még a vezetést is át tudta venni a Rockets, de a végén Durant egy hihetetlen dobással (ami előbb felpattant az égbe, majd kis gondolkodás után behullott a gyűrűbe) a triplavonalon túlról visszavette az előnyt, a hátramaradt időben pedig jobban koncentrált az első kiemelt, ami győzelmet is ért.

Egy sikerre tehát a következő körbe jutástól, illetve a söpréstől a tavalyi finalista, mely minden értelemben revansot vett Westbrook sérüléséért egy igen speciális hangulatú rangadón, melynek Jeremy Lin egy kisebb részét az öltözőben kellett, hogy töltse, ő ugyanis Durant egyik odacsapásánál sérült rá a mellkasára, ami miatt egyébként is majdnem ki kellett hagynia ezt a mérkőzést. Legközelebb is Houstonban mérkőznek a felek, s könnyen véget is érhet a sorozat, ha a most 2 pontig jutó Lint nem drótozza össze a texasiak orvosi stábja.

A Rockets legjobb dobói: Harden 30, Parsons 21, Garcia 18

A Thunder legjobb dobói: Durant 41, Ibaka 17, R. Jackson 14

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 0 a Thunder javára.

A nap hőse: Nate Robinson, aki 23 pontot szórt a Nets elleni negyedik negyedben, amit még fontos kosarakkal toldott meg a hosszabbításokban is, összességében 34 pontot szerzett a kispadról beállva, s kipontozódásával együtt is a Chicago hőse volt a tripla túlóra után megnyert derbin.

A nap lúzere: Jeremy Lin, aki gyakorlatilag a Westbrook-sérülés utóéletének áldozata lett, neki csapott oda egy ártatlan szituációban Durant úgy, hogy abba újra belesérült a láthatóan nagyon rossz állapotban lévő játékmester, akit egyébként is igen rendesen faragtak az idei rájátszás egyik legfizikálisabb mérkőzésén.