80 pontot dobva is magabiztosan nyert a Team USA

Az amerikai válogatott ezúttal mindössze 80 pontot dobott, de így is 35 pontos különbséggel győzött Venezuela ellen.

Team USA - Venezuela 80-45

Az amerikai válogatott támadásban ezúttal közel sem villogott úgy, mint az előző mérkőzéseken, a félidőben mindössze 36 dobott pontnál jártak, és csak 18 pontos volt a különbség a javukra. A második félidőben kicsit jobban játszottak, de a lényeg nem változott, végül 35 ponttal így is diadalmaskodtak, 80-45 lett a végeredmény - a triplamutatójuk 4/25 volt, nagyon nem találták ezúttal a gyűrűt, pedig üres helyzeteik voltak. Venezuelánál Greivis Vasquez távollétében az a John Cox volt a legeredményesebb (14 pont, 6/12 mezőny, 2/2 tripla), aki egyrészt a Paris-Levallois színeiben járt anno Szolnokon is a EuroChallenge kupa keretein belül, másrészt Kobe Bryant unokatesója (Cox apjának húga Kobe édesanyja) - ő dobott 10-et csapata első 12 pontjából, aztán ő is eltűnt. A túloldalon nem nagyon ment a dobás sem Carmelo Anthonynak, sem Kevin Durantnek, sem Jimmy Butlernek. A két legeredményesebb ezúttal Kyrie Irving (13 pont), illetve Klay Thompson (13 pont, 3/7 tripla, 4 pattanó, 3 gólpassz) voltak.

A teljes meccs rövid összefoglalója:

A pocsék első félidő után a valamivel vállalhatóbb második 20 perc 7 perces változata:

Irving és Thompson 13-13 pontja: