A Celtics másodjára már bevette LA-t

 

Az észak-amerikai profi kosárlabda bajnokságban kijutott az érdekességekből tegnap éjjelre, hiszen a hét találkozó mindegyike tartogatott magában valami jelentősebb meglepetést. A Boston helyreállította a renoméját és lassan a táblázaton is kúszik felfelé, ezzel egy időben a Clippers kudarcsorozata csak hízik és hízik. A liga két leggyengébb alakulata sem hétköznapi roncsderbit vívott meg egymással, a Knicks pedig képtelen nyerni, ha az összes ásza a fedélzeten lehet. Nézzük, mit érdemes még tudnunk a mai találkozókról!

 

 

 

Los Angeles Clippers–Boston Celtics 85–94

Ez ám a meglepetés, a Los Angeles-i kirándulását folytatván másodjára már diadalmaskodott a Boston, most a Lakers után a Clippers volt a vendéglátó, méghozzá ugyanott, a Staples Centerben. A hazaiak ott vesztették el a meccset, hogy bármennyire is jól lepattanóztak (45 – 31-re nyerték a kategóriát), nem tudtak elszakadni az első félidőben, a fordulás után pedig sebességet váltott a 25 pontos Pierce húzta keleti gárda és be is húzta a derbit. Chris Paulnak mindössze 3 mezőnykosarat engedélyezett a Boston, eközben a Celtics egész kezdőötöse nagyot játszott, hiszen Rondo 12 ponttal, s 10 gólpasszal újfent dupla duplázott, Garnett 21-et dobott, Bass 10 egységet és 9 lepattanót tett be a közösbe kipontozódása előtt, Allen pedig 15 pontnál állt meg. A Clippers nagyon gyorsan csúszik lefelé a lejtőn, sorra szenvedi el a meglepőbbnél meglepőbb kudarcokat Billups kiesése óta, a Celtics pedig erősen javuló formát jön felfelé Keleten.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 24, Mo Williams 21, Paul 21

A Celtics legjobb dobói: Pierce 25, Garnett 21, R. Allen 15

 

Chicago Bulls–New York Knicks 104–99

Hiába rakta össze a játékát erre az estére a Knicks, a Bulls ellen idegenben ennél több kellett volna, hogy összejöjjön az idegenbeli győzelem. Ezzel a vereséggel már 2 – 8 a mérlege a New Yorknak, mióta Carmelo Anthony visszatért, ráadásul Linék lassan a rájátszásért folytatott versenyben is nagy gondban lesznek, mivel a riválisok hozzák a meccseiket mostanság. Derrick Rose egy igazi MVP-performanszt tett le az asztalra, 32 pontja mellett 6 lepattanó és 7 gólpassz állt a neve mellett, Taj Gibson pedig a padról beállva teljesített egy 15 pontos, 13 lepattanós dupla duplát. Meg se kottyant tehát a hazaiaknak Deng és Hamilton hiányzása.

A Buls legjobb dobói: Rose 32, T. Gibson, Boozer 15-15

A Knicks legjobb dobói: Anthony 21, Stoudemire 20, Lin 15

 

Phoenix Suns–Minnesota Timberwolves 124–127

Arizonában gálahangulat uralkodott, a Ricky Rubiót nemrég elvesztő Timberwolves és a jó passzban lévő Suns semmit sem védekezett, ellenben közös erővel egy szép kis pontparádét tett le az asztalra a két gárda. A hirtelen irányító ínségben szenvedő vendégeknél visszatért JJ Barea, aki a kispadról beállva 8 gólpasszig jutott, s a 30-at szóró Kevin Love, valamint a 24-et szóró Pekovics segítségével értékes idegenbeli diadalt aratott a Minnesota. Az antihős az egyébként is rosszul játszó Marcin Gortat lett, aki az utolsó másodpercekben előbb faultot harcolt ki, majd mínusz 3-nál kihagyta mindkét büntetőjét. A Sunsnak is megvolt a nagy duója ezen az estén, Nash 25 pontos, 10 gólpasszos dupla duplát szállított, Dudley pedig 28 egységig jutott, de ez még a kiegészítőemberek hathatós közreműködésével együtt sem volt elég, mivel védekezni nem volt hajlandó Hollins mester legénysége.

A Suns legjobb dobói: Dudley 28, Nash 25, Frye 18

A Timberwolves legjobb dobói: Love 30, Pekovics 24, Derrick Williams 19

 

New Jersey Nets–Milwaukee Bucks 99–105

A hazaiak igen szépen játszottak a sérült Deron Williams távollétében is, de Humphries 31 pontos karriercsúcsa, illetve 18 lepattanója sem volt elég ahhoz, hogy a Nets győztesen vonulhasson le a parkettről. A 34-et szóró Brandon Jennings igencsak minőségi játékot hozott, 7 lepattanó és 7 gólpassz, valamint 6 tripla és 2 blokk is ráfért a statisztikai lapjára, mellette pedig a 24-et szóró Drew Gooden (8 lepattanó, 7 gólpassz) volt a másik legstabilabb oszlop.

A Nets legjobb dobói: Humphries 31, Morrow, Farmar 17-17

A Bucks legjobb dobói: Jennings 34, Gooden 23, Udrih, Dunleavy 15-15

 

New Orleans Hornets–Charlotte Bobcats 71–73

Valóban roncsderbi lett a két ligautolsó találkozójából, a Hornets előbb előnybe került, majd borzasztóan rossz játékot hozott a középső két negyedben és még a negyedik etapot is pocsékul kezdte. Ezzel együtt majdnem összejött a feltámadás, de a meccs embere, Bismack Biyombo (12 pont, 7-ből 6 mezőny, 7 lepattanó, 4 blokk) szerelte Trevor Ariza egyenlítési kísérletét az utolsó pillanatokban, ezzel a Charlotte megszerezte 6.(!) győzelmét a szezonban.

A Hornets legjobb dobói: Jack 15, Belinelli, Kaman, Ariza 12-12

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 15, K. Walker 14, Biyombo 12

 

San Antonio Spurs – Washington Wizards 112–97

A kisebb kihagyás után visszatérő Tony Parker 31 pontjával és 7 gólpasszával győzelemre vezette a texasiakat, de nem volt felhőtlen az este a Spurs számára, Manu Ginobili ugyanis idejekorán az öltözőbe vonult, miután fájdalmakra panaszkodott. A 21-et szóró és 15 lepattanót megkaparintó JaVale Mcgee nagyot játszott, de csapatként messze volt a végig kétszámjegyű hátrányban lévő Wizards a Spurstől.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 31, Splitter 17, Duncan 14

A Wizards legjobb dobói: McGee 21, Jo. Crawford 19, N. Young 18

 

Utah Jazz–Detroit Pistons 105–90

A nagymamáját alig 24 órával korábban elvesztő Al Jefferson remekléséről szólt az este Salt Lake Cityben, a 33 pontot és 12 lepattanót szerző center még élete első tripláját is értékesítette a találkozó végén. Mellette Devin Harris 19 pontos, 8 gólpasszos produkciója az, ami leginkább figyelemreméltó, az irányító régóta nem teljesít tudása maximumának közelében, de ma nagyon összeszedte magát. Stuckey 29-et szórt a másik oldalon, de ez is kevés volt, a borzasztóan hosszú és nehéz idegenbeli túrán lévő Pistonsra további kellemetlen esték várnak.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 33, D. Harris 18, C. Miles 15

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 29, Monroe 14, B. Gordon 12

 

A nap hőse: Bismack Biyombo, aki meccsnyerő blokkolást mutatott be Trevor Arizával szemben, nem mellesleg 12 pontot, 7 lepattanót és 4 szerelést ért el a Bobcats győzelme alkalmával.

A nap lúzere: JR Smith, aki a sok elégedetlenkedés után a kispad végén találta magát, majd amikor pályán lehetett, kis híján a gyűrűt sem találta el, nem véletlenül zárt dobott pont nélkül Chicagóban, ahol újabb fájó vereséget szenvedett el a Knicks.

A nap legszebb jelenetei:

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus