A Clippers és a büntetők verték a Miamit

A Los Angeles Clippers gárdájáról eddig is tudtuk, hogy elsőrangú kerettel rendelkezik, de ebben a szezonban a kisebb csapatok ellen szépen, a nagyobbak ellen már lényegesen gyengébben ment az új nyugati hatalomnak. Most egy olyan győzelmet aratott a LAC, mely talán meghozza náluk az áttörést. Ezt még nem tudjuk, de azt igen, hogy a Miami elképesztő hibáknak köszönhetően bukott el LA-ben, csak maga LeBron James annyit és olyan minőségben rontott, amit korábban elképzelni is nehezen tudtunk volna. Lássuk, mi történt a nap mérkőzésén!

Los Angeles Clippers – Miami Heat 95 – 89 – hosszabbítás után

A Miami tegnap egy nagyon kemény hosszabbításos csatát bukott el Oaklandben a Golden State Warriors vendégeként, ma pedig egy lényegesen nagyobb és nemesebb feladat várt LeBron Jamesre és társaira, ugyanis a Chris Paul, Blake Griffin, Chauncey Billups, Caron Butler négyesfogat vezette Clippers küzdött meg a keleti éllovassal. A floridaiak magabiztosan kezdtek, LeBron James szórta a pontokat, a túloldalon pedig nem mindig érkezett válasz a kétszeres alapszakasz MVP megoldásara. A félidőben 5-tel ment a Heat, viszont a fordulás után jött az idei legjobbját nyújtó Chris Paul (27 pont, 6 lepattanó, 11 gólpassz) és magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Los Angeles-i alakulat. Az utolsó negyedben nagyon ideges hangulatban kosaraztak a felek, ez inkább a vendégeket sújtotta, ugyanis érthetetlenül rosszul büntetőztek Jamesék. Az első negyed végétől egészen a harmadik etap hajrájáig pontot nem szerző egykori Cleveland játékos összesen 17-ből 9-es büntetőzéssel zárt, a rendes játékidő vége előtt 5 szekundummal is ő hibázta el azt a kísérletet, ami miatt hosszabbításba torkollott a rangadó.

A negyedik negyed utolsó hét és fél percében nem szerzett mezőnykosarat a Miami, majd az extra percekben 10-ből 1 alkalommal találtak csupán be a Heat játékosai, így a Paul, valamint a 20-20 pontos Griffin és Butler húzta hazaiak célba értek és eddigi legnagyobb győzelmüket aratták. A találkozó érdekessége, hogy az utolsó támadások egyikénél, amikor taktikai szabálytalanságok árán még lehetett volna sansza a vendégeknek, hiába ütötték oda az ellenfélnek Chalmersék, a játékvezetői síp rendre néma maradt, ezt pedig Spoelsta mester annyira nehezményezte, hogy őt végül ki is állították. 24 órán belül másodszor bukott el idegenben hosszabbítás után a Miami.

A Clippers legjobbjai: Paul (27 pont, 6 lepattanó, 11 gólpassz, 3 szerzett labda), Griffin (20 pont, 12 lepattanó), C. Butler (20 pont, 4-ből 3 tripla), Billups (12 pont, 6 gólpassz, 2 szerzett labda)

A Heat legjobbjai: L. James (23 pont, 17-ből 9 büntető, 13 lepattanó, 7 gólpassz, 2 szerzett labda, 5 eladott labda), Chalmers (18 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Wade (17 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Bosh (16 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)