A come back mesterei

Az észak-amerikai profi kosárlabda bajnokságban hét mérkőzés került terítékre mára virradóra. Igazi rangadót csak Memphisben rendeztek, ahol az élcsapatnak számító Denver Nuggets vendégeskedett, de 13 pontos előnyről sem tudta behúzni a találkozót, köszönhetően a Grizzlies fantasztikus csapatvédekezésének és mindig dicsérendő küzdeni tudásának. Kobe Bryant és a Los Angeles Lakers már az első félidőben eldöntötte a mumusa elleni találkozót, a Boston Celtics pedig visszavágott a Clevelandnek.

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 100 – 97 – hosszabbítás után

A zsinórban négyet vesztő Memphis Grizzlies már 13 ponttal is égett hazai parketten, de már jól ismerjük Marc Gasolékat, nekik valamiért nagyon fekszenek a hátrányból visszahozható mérkőzések, amilyen ez is volt. A második félidőben pokolian nagy harc folyt a pályán, Ty Lawson ugyan visszatért a denverieknél, de a vezér a csereirányító, Andre Miller volt a maga 20 pontjával, bár a szintén csereként érkező Al Harrington 23 pontos, 10 lepattanós dupla duplát ért el. OJ Mayo volt a vendéglátók kulcsembere, ugyan 18 egységével elmaradt két társa, Gasol (20 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) és Rudy Gay (20 pont, 13 lepattanó) mögött, de nagyon fontos találatokat szerzett. A rendes játékidő végén egy nagyon szép betörés után került a leosztás Tony Allenhez, aki egy zsákolással egalizált, de Miller még megnyerhette volna a derbit, viszont kimaradt a középtávolija, jöhetett a ráadás!

Az extra percekben a Nuggets diktálta a tempót, de az utolsó minutum megint a hazaiaké volt, éppen Mayo verte be azt a hármast két egységnyi hátránynál, amivel át tudta venni a vezetést a Grizzlies. A vendégek már nem találtak be, így a hatalmasat küzdő Memhpis újra 50 százalék felett áll. A Nuggets ásza, Danilo Gallinari vastagon benne volt a bukásban, 10-ből 1-es mezőnymutatóval ért el 8 pontot, de a kosarat sem szerző Rudy Fernandezt sem dicsérhette meg George Karl mester a lefújás után, ettől függetlenül a Denver továbbra is az élmezőnyben tanyázik.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol, Gay 20-20, Mayo 18

A Nuggets legjobb dobói: Harrington 23, A. Miller 20, Nené 14

New Jersey Nets – Indiana Pacers 99 – 106

Igen rendesen megszenvedett a Pacers az utóbbi időben pazar formában lévő Deron Williams fémjelezte Nets otthonában, pedig a félidő táján már egész magabiztosan vezettek Grangerék. A vendégek sérülés miatt elvesztették George Hillt, de Paul George 24 pontos karriercsúccsal igyekezett pótolni saját cseréje kosarait is, a 18 pontos, 14 lepattanós dupla duplát szállító Roy Hibbert pedig megadta a megfelelő stabilitást a palánkok alatt, így hiába a hazai irányító 34 pontja, illetve Anthony Morrow 28-as performansza, a végjátékban szerencsésebb Indianát már nem érte utol a hátulról jövő New Jersey, Frank Vogel legényei továbbra is az abszolút élmezőnyben tanyáznak.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 34, Morrow 28, Humphries 13

A Pacers legjobb dobói: George 24, Granger 21, Hibbert 18

{youtubejw width="620"}q1bOtJ_T8Js{/youtubejw}

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics 90 – 93

Azok után, hogy legutóbb Bostonban kapott ki a Celtics a clevelandiektől egy 12 – 0-s futásnak köszönhetően egy ponttal az utolsó pillanatokban, egészen biztos volt, hogy erős visszavágási szándékkal utazott a Cavaliers otthonába Doc Rivers legénysége. Szépen lassan kezd kiegészülni a „lóherés” társulat, legutóbb Ray Allen, most pedig már Jermaine O'Neal tért vissza, már csak Rajon Rondo és Keyon Doolinkg hiányoztak a fontosabb játékosok közül. Hiába Andrea Varejao fantasztikus, 20 pontos, 20 lepattanós estéje, a szintén 20-ig jutó Pierce húzta vendégek gyakorlatilag végig kézben tartották a találkozót és többnyire kétszámjegyű fórban voltak. Igaz megint jött a nagy rohanás a végén Kyrie Irvingéktől, de a 32 – 17-es utolsó negyed sem segített a hazaiaknak, Kevin Garnett tempója mentette meg egy perccel a lefújás előtt attól a Bostont, hogy még melegebb legyen a pite.

A Cleveand legjobb dobói: Irving 21, Varejao 20, Jamison 12

A Celtics legjobb dobói: Pierce 20, Garnett, Bass 13-13

Golden State Warriors – Sacramento Kings 93 – 90

Sejthető volt, hogy a két hektikusan teljesítő nyugati kiscsapat nagyot alkothat egymás ellen, s nem is kellett csalódnia a nagyérdeműnek. Szembetalálkozott a liga két legkisebb játékosa és igen élvezetes párharcot vívott meg meg Isaiah Thomas és Nate Robinson, az ő külön meccsük 11 – 11-es döntetlennel ért véget, de a 20 pontos Brandon Rush vezette Golden State szépen lehozta a végjátékot, a csereember egyébként csak a negyedik negyedben szórt 15-öt, s a győzelmet bebiztosító büntetőket is ő tette a helyére. Tyreke Evans majdnem tripla duplázott (22 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz), DeMarcus Cousins pedig 21 pontos, 14 lepattanós dupla duplát ért el, úgyhogy valóban mindent megtettek a Kings vezérei, de Marcus Thornton távollétében így sem értek célba győztesen.

A Warriors legjobb dobói: B. Rush 20, D. Wright, D. Lee 15-15

A Kings legjobb dobdói: Cousins 14, T. Evans 22, J., Thompson 13

New York Knicks – Detroit Pistons 113 – 86

Az utóbbi 10 mérkőzéséből 9-et(!) elvesztő Knicks most egy könnyed ujjgyakorlattal küldte haza lógó orral a liga leggyengébb csapata címre jó eséllyel pályázó Detroitot. A New York immáron újra Carmelo Anthonyval a fedélzeten majdnem tökéletes csapatjátékot mutatott be, erre az estére tényleg megtalálta a hazai gárda, hogy mi az optimális arány a bedobó vállalásai és a csapat többi tagjának bevonása közt. Anthony 25 pontját csupán 14 mezőnykísérlet segítségével érte el, mellesleg 6 gólpassz is fűződött a nevéhez. Stoudemire nem élete formájában, de elért 15 egységnyit, Tyson Chandler pedig 17-et szórt, de a legjobb kiegészítőember ezen a találkozón Landry Fields volt a maga 18 pontjával és 5 szerzett labdájával. A Pistons egyetlen értékelhető teljesítménye a 13 pontos, 12 lepattanós Greg Monroe-tól érkezett, zsinórban három kudarc után nyert újra a Knicks.

A Knicks legjobb dobói: C. Anthony 25, Fields 18, T. Chandler 17

A Pistons legjobb dobói: Jerebko 15, Stuckey, Monroe 13-13

Los Angeles Lakers – Charlotte Bobcats 106 – 73

Hiába mumusa a Bobcats a Lakersnek az utóbbi években, idén annyira gyenge a Charlotte, hogy Maggette és Augustin nélkül idegenben teljesen sansztalan volt Paul Silas gárdája akár csak arra is, hogy meccsben legyen Mike Brown fiaival. Nagyon korán eldőlt a találkozó, bár a második félidőben még 12 pontnyira vissza tudott jönni egyszer a Bobcats. Kobe Bryant már a nagyszünetig megdobta a maga 24-esét, sokáig egyedül több pontnál tartott, mint az egész vendég alakulat... Bynum egy 20 pontos, 11 lepattanós dupla duplával segített be, Troy Murphy pedig rég nem látott dobóformában, 4-ből 4 triplát értékesített a veterán, íy a kispadról is megvolt a kellő löket, amikor az ászok már réges-rég csak melegítőben nézték, ahogy a tartaléksor lehozza a végjátékot.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 24, A. Bynum 20, Goudelock, Murphy 12-12

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 14, K. Walker, D. Brown 12-12

Toronto Raptors – Atlanta Hawks 77 – 100

Andrea Bargnani nélkül ugyan nyert már meccset pár napja a Raptors, de a Tray McGrady-vel kiegészülő Atlanta Hawks elég korán kinyilvánította, hogy a győzelemért utazott Kanadába, nem holmi játszadozásért. A 30-at szóró Joe Johnson extázisban dobott, egyszerűen kis túlzással azt mondhatni, hogy amit ráemelt, az be is hullott. Mellette elég volt a Horford nélkül felálló vendégektől a sok jó kiegészítő-teljesítmény, a 14 egységig jutó Bayless húzta Toronto tökéletesen sansztalan volt ezen az estén.

A Raptors legjobb dobói: Bayless 14, E. Davis 11, Forbes 10

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 30, McGrady 15, Teague, Pachulia, Mar. Williams 10-10

A nap hőse: Brandon Rush 20 pontjával a Warriors legjobbja lett a Kings ellen, egy csereembertől nem akármilyen teljesítmény 15 pont a záró 12 percben.

A nap lúzere: A Toronto Raptors érthetetlen módon teljesen összeesett legutóbbi idegenbeli diadala után. A biztató idénykezdet után Bargnani nélkül egyszerűen képtelen jól teljesíteni Dwayne Casey legénysége, most hazai pályán futottak bele a késbe.