A Dallas nyerte az orlandói nyári ligát

Tegnap este és ma hajnalban lejátszották az orlandói és a Utah-i nyári ligás torna utolsó napjait - előbbinél a Dallas Mavericks, utóbbinál a házigazda Utah Jazz maradt hibátlan, ők nyerték a két versengést. Rosco Allen ezúttal is játszott a Bostonnál, egy buzzer-beater kosárral és egy nagy zsákolással jelentkezett.

Orlando, 6. nap

7. helyért
New York Knicks (1-4) - Miami Heat (0-5) 91-72

Az első negyed végén robbantott a Knicks, a félidőben már 18 ponttal vezetett, és végül kérdés nélkül győzött. A hetedik helyen végző New York-iaknál a második körben draftolt Damyean Dotson (20 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) volt a legjobb Chasson Randle (18 pont, 6 pattanó) mellett. A nyeretlen és így nyolcadik helyezett Heatnél az 1/14-es Bam Adebayónak (13 pont, 1/10 mezőny) most nem ment a játék, de legalább a büntetőzése jó, az már most látszik (11/14), és sokatmondó, hogy így is az egyik legjobb volt Okaro White-tal (12-12 pont és pattanó, 5/13 mezőny, 5 eladott labda) és Justin Robinsonnal (12 pont) egyetemben.

5. helyért
Charlotte Hornets (3-2) - Orlando Magic (2-3) 86-78

Itt a Charlotte a második negyed második felében alapozta meg győzelmét, és bár a 4 perccel a vége előtt még egyenlített a házigazda 71-71-nél, onnan megint a Hornets robbantott, győzött, és így megszerezte az 5. helyet. A tegnap szerződést kapó Dwayne Bacon (29 pont, 8 pattanó) volt a Charlotte legjobbja, de Johnny O'Bryant III (23 pont, 5 pattanó) és Briante Weber (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) is kiválóan játszottak. A túloldalon most Przemyslaw Karnowski (20 pont, 9 pattanó) és Marcus Georges-Hunt (18 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) voltak a legjobbak, a második körös Wesley Iwundu 2 pontig és 3 eladott labdáig jutott, az 1/6-os Jonathan Isaac pedig most sem játszott.

3. helyért
Oklahoma City Thunder (2-3) - Indiana Pacers (4-1) 80-89

A Pacers a találkozó nagy részében vezetett, de minimális volt az előnyük legtöbbször, és bár az utolsó bő egy negyedben csak ők álltak jobban, 9 pontra csak a legvégén tudtak elhúzni ellenfelüktől. A Thundernél Semaj Christon (21 pont, 4 gólpassz, 6 eladott labda) volt a legeredményesebb, de a kezdőcsapatból mindenki elért legalább 12 pontig. A túloldalon az 1/18-as TJ Leaf nem lépett pályára, a két legjobb Nazareth Mitrou-Long (17 pont, 5 pattanó) és Jarnell Stokes (17 pont) voltak, de a győzelemhez Travis Leslie (13 pont, 8 pattanó) mellett az ex-körmendi Trey McKinney-Jones (13 pont, 4/12 mezőny, 5 pattanó, 3 gólpassz) is hozzátette a magáét, így lett végül harmadik az Indiana.

Döntő
Detroit Pistons (3-2) - Dallas Mavericks (5-0) 81-83 hosszabbítás után

Az orlandói fináléban a második negyed közepén lépett meg ellenfelétől a Detroit, és egészen a negyedik felvonás közepéig tartotta is előnyét, az utolsó 4 percben azonban egyetlen kosár született, azt Dwight Buycks (28 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó, 3 szerzett labda) szerezte, azzal egyenlített a Mavs, jöhetett a hosszabbítás. Ott aztán lényegében végig a texasiak álltak jobban, és hiába egyenlített többször is az idei 1/12-es Luke Kennard (24 pont, 5 pattanó), a nemrég leigazolt Johnathan Motley (18 pont, 10 pattanó) duplájával győzött a Mavericks, így 5-0-s mérleggel nyerte meg az orlandói megmérettetést. A Pistonsnál Kennard mellett Pierre Jackson (22 pont, 8 gólpassz) volt még elemében, de a tavalyi első körös Henry Ellenson (5-5 pont és eladott labda, 2/10 mezőny, 8 pattanó) gyenge napja nem fért bele.

Utah, 3. nap

Philadelphia Sixers (1-2) - San Antonio Spurs (1-2) 94-86

Fordulatos, változatos mérkőzést játszott egymással a két gárda, a második félidő nagy részében ráadásul a Spurs vezetett, aztán a negyedik negyed közepén vette át az irányítást a Sixers, így húzta be a találkozót. A Phillynél sokoldalúan játszott a tavalyi draft 26. helyén kiválasztott, nemrég aláiratott Furkan Korkmaz (10 pont, 4-4 pattanó és eladott labda, 3-3 gólpassz és szerzett labda), legjobbjaik pedig az idei draft második körében kiválasztott Jonah Bolden (16 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda) és Isaiah Miles (18 pont, 7 pattanó) voltak - Markelle Fultz és Timothe Luwawu-Cabarrot nem játszottak. A túloldalon Bryn Forbes (21 pont, 4 eladott labda) kiemelkedett pontszerzés terén, Davis Bertans (9 pont, 2/9 mezőny, 7 pattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 5 eladott labda) inkább csak sokoldalú volt, az idei első körös Derrick White pedig 3 pont és 5 pattanó mellett 6 eladott labdáig jutott - Dejounte Murray nem játszott.

Boston Celtics (1-2) - Utah Jazz (3-0) 65-68

A Celtics 7-0-val kezdte a meccset, onnantól a negyedik negyed elejéig vezettek, de ott a Jazz átvette az irányítást, és hiába próbált meg hajrázni a Boston, győzött a Jazz, ezzel hibátlan mérleggel hozta le a hazai tornát az első helyen. A Bostonnál a tavaly kiválasztott Abdel Nader (17 pont) volt ezúttal a legeredményesebb, az 1/3-as Jayson Tatum (12-12 pont és pattanó, 4/12 mezőny, 5 eladott labda) támadásban sokat hibázott, de másban odatette magát, Ante Zizic (9 pont, 7 pattanó, 3 blokk) pedig visszafogott volt, de hasznos - Rosco Allen egy palánkos buzzer-beater hármassal és egy nagy húzással vétette észre magát, 11 perc alatt 5 pontot és 2 pattanót jegyeztek fel a neve mellé. A túloldalon csak Dante Exum (16 pont) jutott el 10 egységig, mégis nyerni tudtak - az idei 1/13-as Donovan Mitchell (8 pont, 3/9 mezőny, 4 szerzett labda, 3 pattanó) például egy Tatumon bemutatott szép cselen kívül csak védekezésben tűnt ki.