A döntős időket idézte a Miami és a Dallas

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 12 mérkőzést rendeztek meg, melyek közül kisebb meglepetésre a rossz formában lévő Dallas és a címvédő Miami találkozója lett a legkiegyenlítettebb, csak hosszabbításban tudott győzni a tavaly bajnok. A Los Angeles Clippers zsinórban másodszor is kikapott, de Chris Paulék mentségére legyen mondva, hogy a hasonlóan erős Golden State otthonában buktak el. A Boston Celtics már négyes vereségsorozatnál tart, ezúttal a Memphis Grizzlies tréfálta meg Kevin Garnettéket idegenben, míg a nap abszolút meglepetését a Brooklyn Nets okozta, mely végig vezetve diadalmaskodott Oklahoma Cityben. Nézzük, mit érdemes még tudni erről a játéknapról!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 102 - 79

A Raptors nem lassít, egyszerűen teljesen más lett a kanadai csapat, mióta Andrea Bargnani sérülés miatt kiesett. Az újonc Terrence Ross 26 pontjával (9-ből 6 tripla), valamint a csapatszinten kiosztott 34(!) gólpasszal nem vehette fel a versenyt a Blazers, mely így is maradt 50 százalék felett. Érdekesség, hogy a Toronto két remek irányítója, Jose Calderon és Kyle Lowry nem dobtak pontot ezen az estén, viszont közös erővel 22 gólpasszt értek el!

A Raptors legjobb dobói: Ross 26, DeRozan 24, Ed Davis 19

A Blazers legjobb dobói: Lillard 18, Aldridge 14, Matthews 12

Orlando Magic - Chicago Bulls 94 - 96

Ugyan nem tudta megismételni legutóbbi fantasztikus dupla dupláját a fiatal Vucsevics, de a maga 20 pontos, 12 lepattanós performanszával így is szépen kitett magáért és vitte a hátán a hazai gárdát a beteg Joakim Noah nélkül felálló Chicago ellen. A cseréből éppen a francia-amerikai nagyember távolléte miatt kezdővé előlépő Taj Gibson viszont 21 pontot, 11 lepattanót és 4 dobásblokkolást tett be a közösbe, amivel a 31-et szóró (s nem mellesleg 11 pattanót megkaparintó) Carlos Boozer és a 23 egységig jutó Luol Deng mellett főszereplővé vált ezen az összecsapáson. A végjátékban egyébként szépen visszajött a Magic, de Nelson kétszer is hibázott, így már fordítani nem sikerült.

A Magic legjobb dobói: Nelson 32, Vucsevics 20, Afflalo 19

A Bulls legjobb dobói: Boozer 31, Deng 23, T. Gibson 21

Cleveland Cavaliers - Sacramento Kings 94 - 97

DeMarcus Cousins remekül használta ki, hogy Anderson Varejao még mindig nem hadra fogható Clevelandben, 18 pontja, 16 lepattanója és 6 gólpassza nagyon kellett is ahhoz a szűk sikerhez, amit a Kings aratott a Cavaliers csarnokában. Mellette a 19 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Jason Thompson is átlagon felülit hozott, a 22-őt szóró Irving viszont egy félpályás kísérlettel így is majdnem egalizálni tudott a rendes játékidő végén, de nem esett be a biztató kísérlet, Aaron Brooks így a kulcspillanatban kihagyott büntető után megnyugodhatott, nyert a Smart-alakulat.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 22, Waiters 20, Gee 16

A Kings legjobb dobói: J. Thompson 19, Cousins 18, Garcia 14

Indiana Pacers - Washington Wizards 89 - 81

A Pacers megint nyert, pedig George Hill mégsem léphetett ma parkettre, úgyhogy megint DJ Augustinnak kellett irányítania a hazaiakat, de a 18 pontos, 6 gólpasszos nyári igazolás újfent bebizonyította, hogy túl jó ahhoz, hogy ne használja őt Frank Vogel mester. A 29-et dobó és 14 pattanót leszedő Paul George viszont abszolút kiemelkedett a mezőnyből, az ő vezetésével ért célba az Indiana, mely egyre stabilabban teljesít a kezdeti ingadozás után.

A Pacers legjobb dobói: George 29, Augustin 18, Hibbert 13

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, Seraphin 16, Nené 15

Boston Celtics - Memphis Grizzlies 83 - 93

Avery Bradley ugyan kezdőként tért vissza dupla vállműtétje után a bostoniaknál, de egyelőre ő sem tudott segíteni szenvedő csapatán, zsinórban negyedszer is kikapott a Celtics, s immáron négy meccsel jár 50 százalék alatt Doc Rivers legénysége, amire azért nagyon rég volt utoljára példa. A Grizzlies sem hozott kifejezetten jó produkciót, ám amikor kellett, akkor mindig volt egy-egy nagy dobása a vendég gárdának, különösen a 23 pontos szezoncsúcsot szállító Mike Conley emelhető ki ilyen téren .

A Cetics legjobb dobói: Pierce 17, Garnett 12, Rondo 11

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 23, Gay 19, T. Allen 15

Miami Heat - Dallas Mavericks 119 - 109 - hosszabbítás után

Nagyon döcög a szekér a Dallasnál, de az idei legjobbját nyújtó, 19 egységig jutó Dirk Nowitzki vezetésével igyekezett tenni arról a 2011-es bajnok, hogy ez cseppet se látsszon meg a csapaton, hiába, hogy a címvédő otthonéban kellett pályára lépniük a texasiaknak. A Mavericks még a negyedik negyed utolsó percére fordulva is vezetett, de akkor jött Ray Allen duplája, majd Shane Battier triplája, máris két egységnyi előnyben volt a Heat, de a német sztárnak volt még egy válasza, így döntetlennel zárult a rendes játékidő, következhetett a hosszabbítás! A túlórában már csak egy csapat volt a pályán, méghozzá a majdnem tripla duplázó LeBron James (32 pont, 12 lepattanó, 9 gólpassz) húzta Miami, mely ezt a "finálé-visszavágót" is megnyerte.

A Heat legjobb dobói: L. James 32, Wade 27, Bosh 17

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 30, Nowitzki 19, Carter 15

Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 110 - 117

A Bucks 69 pontot kapott az első félidőben, ami után már hiába kapaszkodott, egyszerűen egy ilyen kaliberű ellenfelet, mint a Spurs, nem tudott utolérni. A 28 pontos, 13 lepattanós Duncan nem akar visszavenni a tempóból, ahogy a 23 egységét 11 gólpasszal megspékelő Tony Parker sem, de szokás szerint jött a segítség a kiegészítőemberektől is a vendégeknél. A Milwaukee elsősorban a 31-et szóró Jennings kosaraira támaszkodhatott, de ki lehet emelni a 20 pontos, 9 lepattanós újoncot, John Hensont is.

A Bucks legjobb dobói: Jenning 31, Henson 20, Dunleavy 19

A Spurs legjobb dobói: Duncan 28, T. Parker 23, Ginobili 16

Houston Rockets - New Orleans Hornets 104 - 92

James Harden (31 pont, 7 gólpassz) megint feltartóztathatatlan volt, a sérülés után visszatérő Patrick Patterson pedig 15 ponttal és 10 lepattanóval vállalt fontos szerepet a Rockets újabb győzelmében, amit az Eric Gordont a back-to-back fellépés miatt pihentető Hornets ellen ért el Kevin McHale legénysége. A Houston ezzel a diadallal már újra 4 mérkőzéssel áll 50 százalék felett, a New Orleans pedig továbbra is teljesen reménytelen, hiába vannak olyan egyéni teljesítmények estéről estére a gárdában, mint például Greivis Vasquez 15 pontos, 14 gólpasszos dupla duplája.

A Rockets legjobb dobói: Harden 31, Asik 21, Patterson 15

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 18, Vasquez, 15, R. Lopez, Jas. Smith 12-12

Oklahoma City Thunder - Brooklyn Nets 93 - 110

Deron Williams (19 pont, 13 gólpassz, 5 szerzett labda) nagyon összeszedte magát, Joe Johnson pedig elkapta a fonalat (33 pont), Brook Lopez ezen felül 25 pontot tett a közösbe, így lehetett esélye a Netsnek arra, hogy idegenben győzze le a saját közönsége előtt 12 fellépés óta veretlen OKC-t, mely azért még így is ligaelső maradt a többi rivális vereségei miatt. A 27 egységig jutó Kevin Durantet a végjátékban két technikaival kiállították, ilyen csúfság még sosem esett meg korábban az utóbbi három szezon pontkirályával, de nem ez volt a döntő momentum, végig remek volt ma a Brooklyn.

A Thunder legjobb dobói: Durant 27, Westbrook 26, Ibaka 14

A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 33, B. Lopez 25, Deron Williams 19

Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 106 - 84

A Rubio nélkül érkező Minnesota rég nem játszott annyira rosszul, mint tette azt Salt Lake Cityben ezen a játéknapon, pedig a Jazz még hat hétig nem számíthat kezdőirányítójára, Mo Williamsre. Andrei Kirilenko 12 ponttal és 7 lepattanóval zárt egykori sikerei helyszínén először vendégként pályára lépve, de Kevin Love visszafogottabb teljesítménye (13 pont, 10 lepattanó) és a Utah jól működő csapatvédekezése együttesen már sok volt az Adelman-legénységnek, fontos ütközetet nyert a Jazz.

A Jazz legjobb dobói: Hayward 17, Kanter 15, Millsap 14

A Timberwolves legjobb dobói: Love, Sved, 13-13, Kirilenko 12

Phoenix Suns - Philadelphia 76ers 95 - 89

A Suns igencsak összeszedte magát erre a találkozóra, s megállította a tripla duplázó Jrue Holiday (16 pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz) fémjelezte Philadelphiát. Scola 21 pontos, 9 lepattanós teljesítménye mellett Gortat is remek volt a palánk közelében (11 pont, 14 lepattanó), Dragic pedig 20 egysége mellé 6 asszisztot és 3 blokkot is kiosztott.

A Suns legjobb dobói: Scola 20, Dragic 20, S. Brown 12

A 76ers legjobb dobói: Holiday 16, D. Wright, T. Young 14-14

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 115 - 94

A Golden State is elverte a Clipperst, úgyhogy 24 órán belül kétszer kapott ki az a gárda, mely előtt 17-et nyert egyhuzamban, s még mindig ott van a ligaelső Thunder közvetlen közelében a mai vereség után is. Steph Curry már az első félidőben 25 pontnál tartott, végül 31 ponttal és 8 gólpasszal zárt, David Lee pedig 24 ponttal, 13 lepattanóval és 7 gólpasszal segített be, nem véletlen tehát, hogy simán diadalmaskodott az évad abszolút meglepetéscsapata, mely Andrew Bogut nélkül menetel a nyugati legjobb négy felé.

A Warriors legjobb dobói: Curry 31, D. Lee 24, K. Thompson 19

A Clippers legjobb dobói: Ja. Crawford 24, Paul 23, M. Barnes 19

A nap hőse: Steph Curry, aki lejátszotta a pályáról a tapasztaltabb és nevesebb Chris Pault, mióta egészséges, szárnyal vele a Warriors!

A nap lúzere: A Milwaukee, mely 69 pontot tudott kapni az első félidőben a San Antoniótól, s nem is volt onnan már visszaút számára.