A GSW továbbment, 7. derbi lesz Brooklynban!

Mára virradóra két fantasztikus, hatalmas téttel bíró rangadót rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, ahol két továbbjutó is születhetett volna, ám "csak" a David Lee-t is bevető Golden State tudta lezárni saját közönsége előtt párharcát, a Chicago tartalékos felállásban csupán üldözte a Brooklynt, így abban a sorozatban mindent eldöntő, hetedik összecsapást vívnak majd a felek. A hatodik és a harmadik nyugati kiemeltek nem akármilyen derbit játszottak ezen a játéknapon, nézzük is, hogyan alakult a két találkozó, melyek elképesztően sok érdekességet tartogattak!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Chicago Bulls(5.) - Brooklyn Nets(4.) 92 - 95

A végül ebben a párharcban sem bevetett Derrick Rose mellett már a legutóbbi mérkőzésen sem játszhatott Kirk Hinrich, rajtuk kívül pedig mára Luol Deng is olyan állapotba került betegsége miatt, hogy meg sem próbálhatott beszállni, Taj Gibson és Nate Robinson pedig az egészségtől nagyon messzi állapotban vállalták a szereplést, tehát a Bulls elképesztően nehéz helyzetben volt ezen az estén.

Ennek tükrében nem született meglepetés, a vendégek kezdője igen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva végig uralta a derbit, mely azért nem dőlt el idejekorán, mert a Chicago hősies módon a lefújásig látótávolságon belül tudott maradni a kezdőként 22 pontot, 7 lepattanót és 5 gólpasszt termelő Marco Belinelli pluszának köszönhetően, bár az olasz sem tudott mennybe menni, ugyanis kihagyta a sorsdöntő triplát a hajrában, így megmenekült a negyedik kiemelt, mely 1-3 után kiharcolta a mindent eldöntő hetedik találkozót.

A brooklyniaknál a 17 pontos, 11 gólpasszos Deron Williams most olyan mértékben nem volt képes kihasználni Nate Robinson törpeségét, mint az előző találkozón, de elég masszív és céltudatos volt ahhoz, hogy bevigye hátán a célba a Carlesimo-legénységet. A hazaiaknál mindenképp ki kell emelnünk a már nem limitált játékidejű Joakim Noah-t, aki 14 ponttal, 15 lepattanóval, 5 gólpasszal és 5 blokkal zárta az estét. Amennyiben egészségileg össze tudja magát szedni a Bulls a hetedik partira, egyáltalán nem esélytelenként utazik Brooklynba.

A Bulls legjobb dobói: Belinelli 22, N. Robinson 18, J. Butler 17

A Nets legjobb dobói: Deron Williams, B. Lopez, Joe Johnson 17-17

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 3.

Golden State Warriors(6.) - Denver Nuggets(3.) 92 - 88

Több értelemben is elszabadult a pokol Oaklandben, ahol szürreális dolgok sora történt ezen az estén. Már a végeredményből is látszik, hogy egyrészt nagy volt a tét, másrészt igen más stílusban gyűrték a csapatok egymást, mint tették azt az előző négy találkozón, melyeken képtelenség volt 100 dobott pont alatt nyerni. A hazaiaknál bemelegített David Lee, akit elvileg három hónapra írtak ki az orvosok a két hete a csípőjében megesett szakadás(!) miatt, de az all-star bő egy percet játékban is töltött, ezzel extra energiákat adva az akkor még hátrányban lévő GSW-nek. A hazaiaknál Andrew Bogut perceit sem limitálják már, az egykori 1/1-es pedig most hozott először statisztikailag is olyan performanszt, ami hozzá méltó, 14 pontos, 21 lepattanós dupla dupláját 3 gólpasszal és 4 blokkal egészítette ki, s kis túlzással egymaga ellensúlyozni tudta a Denver által már sorozatban másodszor használt magasabb szerkezetet.

Steph Curry szokásához híven megnyomta a harmadik negyedet, amikor a félidei hátrányt az ő 14 pontjával kétszámjegyű előnyre váltotta be a Jackson-legénység, mely utána teljesen elizgulta a hajrát és csak a Nuggets hibáinak köszönhette, hogy nem kapott ki a végjátékban. Eladott labdák sora jellemezte az utolsó pillanatokat, de a rutintalanabb, s hátrébb rangsorolt Golden State megcsinálta a kisebbfajta csodát és a liga utóbbi éveinek egyik leginkább nyílt sisakos párharcát nyerte meg 4-2-re pályahátrányból, ami után a számára (történelmi léptékben) legyőzhetetlennek számító San Antonióval meccselhet a következő körben.

A Warriors legjobb dobói: Curry 22, D. Green 16, Bogut 14

A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 24, Lawson 17, Faried, Chandler 11-11

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Warriors javára.

A nap hőse: Andrew Bogut, aki régi önmagára emlékeztetve 14 pontot, 21 lepattanót, 3 gólpasszt és 4 blokkot ért el a Denver ellen, s igazi vezérként vezette be a győzelem kapujába a GSW-t.

A nap lúzere: George Karl mester, akinek a nevéhez oly sok kínos plaoyff-kiesés fűződött már, mint keveseknek. Az idős szakember ebben a szezonban sem tudott fordítani sorsán és elbúcsúzott a Denverrel.