A Heat rangadót nyert, a Lakers égett

Mára virradóra elkezdődött az észak-amerikai profi kosárlabdaliga alapszakasza, méghozzá egy remek rangadóval, melyet a Miami nyert hazai pályán a Boston ellenében, illetve egy sztárcsapat sikertelen bemutatkozásával, hiszen a Dwight Howard - Steve Nash párossal megerősített Los Angeles Lakers egészen kilátástalan játékkal kapott ki hazai pályán a Chris Kamant és Dirk Nowitzkit nélkülöző Dallastól. Nézzük a részleteket!

 

Miami Heat - Boston Celtics 120 - 107

A nap meccse egy felemelő eseménnyel vette kezdetét, ugyanis a regnáló bajnok győzelmi zászlóját most vonták fel a találkozó előtt, illetve az aranygyűrűket is a feldobást megelőzően kapták meg a floridaiak, ezt pedig az öltözőből várta csak meg a tavaly éppen a Heat által a Konferencia-döntőben, 7 meccsen legyőzött Boston. A következő érdekes momentum az volt, mikor az éppen Bostonból Miamiba igazoló Ray Allen köszönt volna egykori játszótársainak, de Kevin Garnett megmutatta, hogy már nincs barátság és gyakorlatilag keresztül nézett a veterán triplakirályon.

A nem akármilyen körítés után elstartoló derbin sok védekezést nem láthatott a közönség, viszont egy önbizalommal teli, eléggé összeszokott csapatjátékot és sok labda nélküli mozgást bemutató Heatet igen, ezzel szemben a rengeteg új embert beépíteni igyekvő Celtics sem csapatvédekezésben, sem pedig az előre játékban nem hozta az elvárt szintet, látszik, hogy Doc Rivers mesternek még hetekre, akár hónapokra van szüksége, hogy megteremtse a kellő egységet régi és új játékosai közt. A nagyon jól startoló Miami a negyedik etap elején már a 20 pontos differenciát ostromolta, ám ekkor jött a Celtics legutóbbi szerzeménye, Leandro Barbosa, aki egymaga szerzett 16 pontot csak ebben a játékrészben és 2 perccel a lefújás előtt visszajött 4 pontnyira a Boston, ám a 29 egységig jutó Dwyane Wade húzta hazaiak gyorsan ritmust váltottak és simán lehozták a végjátékot.

Érdekesség, hogy a tavalyi MVP, LeBron James már a második félidőben alig játszott, ugyanis folyamatosan kezelést kapott a kisebb sérülést szenvedő bokájára, de így is 26 ponttal, valamint 10 lepattanóval dupla duplát ért el. A Heat harmadik legjobbja a nagyon motiváltan játszó ex-bostoni Allen volt, ő a padról beszállva 19 ponttal segítette új társait az egykoriak ellen. A Celtics legjobbja szokás szerint Rajon Rondo (20 pont, 13 gólpassz) volt, aki zsinórban 25.(!) alapszakaszmeccsén jutott el legalább 10 gólpasszig, mellette pedig a meglepően jól mozgó Paul Pierce (23 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) jelentette a másik stabil kosrászerzőt a vesztes félnél.

A Heat legjobb dobói: Wade 29, L. James 26, Bosh, R. Allen 19-19

A Celtics legjobb dobói: Pierce 23, Rondo 20, Barbosa 16

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!

 

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 91 - 99

Első hivatalos alapszakasz-meccsét játszotta a Lakers színeiben a nyáron megszerzett Steve Nash - Dwight Howard páros, de hiába, hogy a sérüléssel küszködő Kobe Bryant és az egyébként szintén magasan jegyzett Pau Gasol is ott lehetett a kezdőben Metta World Peace mellet, a Dirk Nowitzki és Chris Kaman távollétében két kezdő magasemberét nélkülöző texasiak a második félidőt végig magabiztosan uralva vették be a Staples Centert. Howard bemutatkozása egy kihagyott zsákolással indult és egy kipontozódással végződött, a kettő között 19 pontot, 10 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 blokkot tett be a közösbe, ugyanakkor egészen kiábrándító, 14-ből 3-as(!) büntetőmutatót hozott össze.

Mike Brown - egyébként sok passzal és labda nélküli mozgással operáló - csapatának támadásaiban nagyon nem találta helyét a klasszis veterán irányító, Nash, aki csupán 7 pontig és 4 gólpasszig jutott. A fordulás után végig csak az eredmény után futó Los Angeles-iek szekerét az extra kosarakat szerző és a labdát elég szépen járató Kobe Bryant (22 pont, 14-ből 11 mezőnyből), valamint a Princeton támadási rendszerben (egyedüliként) nagyon jól mozgó Pau Gasol (23 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) vitték a hátukon. A vendégeknél viszont 9(!) ember is elérte legalább a 8 dobott pontot, a 17 egységig jutó új irányító, Darren Coliison vitte a prímet a meglepetésre nagyon tetszetős és egységes játékkal operáló dallasiaknál. A Lakers 0-8-as előszezonbeli mutatója után tehát még mindig nem tudta megszerezni első győzelmét ebben a felállásban.

A Lakers legjobb dobói: P. Gasol 23, Bryant 22, D. Howard 19

A Mavericks legjobb dobói: D. Collison 17, B. Wright 14, Mayo 12

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!

 

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 94 - 84

Hivatalosan Clevelandben kezdődött meg az NBA 2012-213-as idénye, hiszen ez a találkozó ment le először a mai három közül. A tavalyi esztendő legjobb újonca, a mellesleg sérülésből visszatérő Kyrie Irving egy 29 pontos performansszal nyitott, illetve használta ki, hogy a fővárosiaknál nem játszik a kezdőirányító, John Wall. A Washington nem számíthatott a brazil Nenére, valamint a francia Seraphinre sem, így pedig az élete meccsét játszó Anderson Varejao kedvére fickándozhatott, ez pedig egy karriercsúcsot jelentó 12 támadólepattanós(!), 9 gólpasszos teljesítményben nyilvánult meg, összesen 23 lepattanót gyűjtött be a hosszú fürtjeiről ismert center, ami mellé még 9 pontot is összeszorgoskodott.

A Cleveland egyébként korán eldönthette volna az összecsapást, de bő kétszámjegyű előnyből is visszaengedte a nagyon egységes csapatjátékot bemutató Wizardst, de a negyedik negyed második felében újra serege élére állt az említett Irving és klasszisteljesítménnyel vezette be a célba övéit. Mellette az idei negyedik draftválasztott, Dion Waiters jelentett még kellemes meglepetést, ő 17 egységig jutott.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 29, Waiters 17, T. Thompson 12

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 11, Okafor 10, Webster, Ariza 9-9

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!

 

A nap hőse: Anderson Varejao, aki hihetetlenül hasznos játékkal, statisztikailag pedig 9 ponttal, 23 lepattanóval és 9 gólpasszal rukkolt ki a Washington ellen.

A nap lúzere: Steve Nash, aki joggal kérdezheti edzőjétől a mai nap után, hogy vajon minek kell ő ebbe a csapatba, ha gyakorlatilag semmi kontrollja nincs a játékra az új támadási rendszerben (egyébként 7 pontja és 4 gólpassza is jelzi azt, hogy mennyire használta őt új klubja ma).

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus