A Lakers és a Knicks fekete napja

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra igen sűrű játéknapot bonyolítottak le, hiszen 11 mérkőzést játszottak a világ legjobb csapatai. A Miami Heat ugyan megizzadt a győzelemért Philadelphiában, de megvan zsinórban a huszadik sikerei is a címvédőnek. A Los Angeles Lakers győzelmi szériája Atlantában ért véget, az aranysárga-lilák ráadásul elvesztették a bokasérülést szenvedő Kobe Bryantet is, ám a Utah kiütéses veresége miatt egyelőre maradtak playoff-helyen. A New York is fájó kudarcot szenvedett el, ugyanis nem csak, hogy lemosta a pályáról a Nuggets a Denverbe először vendégként visszatérő Carmelo Anthony-t és társait, de még Tyson Chandler térde is tropára ment a derbi alatt. A Memphis idegenben nyert rangadót a Clippers ellen, így már előnnyel áll a harmadik helyen nyugaton, a Chicago pedig érthetetlenül nagy zakót kapott Sacramentóban. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Philadelphia 76ers - Miami Heat 94 - 98

Az utolsó percekig teljesen nyílt volt a csata Philadelphiában, ahol a Miami 20-as győzelmi szériája forgott kockán, ám Spencer Hawes csúnyán elrontott ziccere és a James, Wade páros akaratereje a vendégeket billentette át a holtponton, így az NBA történelmének negyedik legjobb ugyanazon alapszakaszon belüli szériájának birtokosa már a címvédő. A hazaiaknál a 24 pontos, 15 gólpasszos Thad Young ma is megállíthatatlan volt, de a James (27 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Wade (21 pont, 8 lepattanó) duó a másik oldalon remekelt és még hathatós segítséget is kapott a kiegészítőszemélyzettől.

A 76ers legjobb dobói: T. Young 24, Holiday 21, Turner 15

A Heat legjobb dobói: L. James 27, Wade 21, R. Allen 12

Washington Wizards - Milwaukee Bucks 106 - 93

Elképesztő hullámvasutazást mutatott be a két gárda, hiszen az első félidőben magabiztosan vezető Wizards 19 ponttal bukta el a harmadik negyedet, majd a záró etapot 16-os különbséggel hozta, így végül simán diadalmaskodott a 26 pontos Monta Ellis húzta Bucks ellen. A vendégeknél a dupla duplázó centert, Larry Sanderst (17 pont, 11 lepattanó) a végén még ki is állították, de ez már nem osztott vagy szorzott, John Wall (23 pont, 10 gólpassz) bevitte a célba a fővárosiakat.

A Wizards legjobb dobói: Wall 23, Webster 20, Ariza 14

A Bucks legjobb dobói: Ellis 26, Ilyasova 21, Sanders 17

Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves 107 - 91

Roy Hibbert (27 pont, 12 lepattanó, 4 blokk) nagyon magabiztosan játszott annak tudatában, hogy a második oldalon a Pekovics, Love, Kirilenko sor még mindig sérült, szépen a keze alá is játszott a Danny Grangert még mindig kényszerből jegelő Pacers. A keleti második helyet megint átvevő Indiana könnyedén diadalmaskodott a Ricky Rubio (21 pont, 10 gólpassz) fémjelezte Adelman-legénység ellen, mely jelenleg holtversenyben a legkevesebb győzelmet gyűjtötte be eddig a Nyugati Konferenciában.

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 27, P. George 17, Ge. Hill 16

A Timberwolves legjobb dobói: Rubio 21, Ridnour 17, Stiemsma 13

Boston Celtics - Toronto Raptors 112 - 88

A Celtics nagyon meggyőző játékkal rukkolt ki 24 órával az után, hogy Charlotte-ban csúnya vereséget szenvedett a pihentetett Paul Pierce nélkül. A vendégek Andrea Bargnanit már nem vethették be, az olasz kidőlt a szezon maradék részére, de Rudy Gay ott lehetett a parketten, ám segíteni nem tudott a kanadaiakon.  A 20 pontos Jeff Green mellett még további hat hazai játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt, a Celtics pedig már holtversenyben az ötödik a Keleti Főcsoportban.

A Celtics legjobb dobói: J. Green 20, Pierce 15, Garnett, Terry, Jo. Crawford 12-12

A Raptors legjobb dobói: Gay 19, DeRozan 17, Ross 13

Atlanta Hawks - Los Angeles Lakers 96 - 92

Fekete nap volt ez a Lakers-hívek számára, hiszen a Williams, Teague, Smith, Pachulia, Stevenson ötösfogat távollétében elképesztően tartalékos és pocsék formában lévő Atlantát nem sikerült idegenben legyűrnie a playoff-pozícióját megszilárdítani igyekvő Los Angeles-i alakulat, ráadásul a hajrában az egyenlíteni igyekvő, 31 pontig jutó Kobe Bryant egy rossz talajfogás után a bokáját is kificamította. Az első eredmények alapján a D'Antoni-legénység vezérének ki kell majd hagynia némi időt, míg felépül.

A Hawks legjobb dobói: D. Harris 17, Korver 15, Horford 14

A Lakers legjobb dobói: Bryant 31, World Peace 20, Nash 11

Houston Rockets - Phoenix Suns 111 - 88

A Houstont két napja Phoenixben legyőző Sunsnak Texasban már esélye sem volt a nyugati hetedik helyezett ellen, a Marcin Gortat távollétében igen alacsony szerkezettel próbálkozó arizonaiak 46-29-re bukták el a lepattanó-párharcot, a negyedik negyedben pedig már a Rockets cseréi ellen sem tudtak igazán feljebb kúszni. A 19 pontos karriercsúcsot elérő litván újonc, Donatas Motiejunas nagyot játszott houstoni oldalon, de rajta kívül senkitől sem kellett átlagon felüli egyéni produkció.

A Rockets legjobb dobói: Motiejunas 19, Harden 18, Lin 13

A Suns legjobb dobói: W. Johnson 15, Dragic 11, Marshall, Beasley 10-10

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 110 - 87

Brutális verésnek indult a Jazz kirándulása Oklahoma Cityben, ám végül a cserék párharcában egész szépen helyt állt a vendégek padja, így "csak" 23 lett a különbség. A Utah kezdőemberei közül senki sem ért el 8 pontnál többet, a hazaiaknál pedig a 29 percet pályán töltő Kevin Durant (23 pont, 10 lepattanó) játszotta a legtöbbet az első ötös tagjai közül. A Jazz így nem került közelebb a nyugati nyolcadik helyhez, de Kobe Bryant sérülése miatt hirtelen nagy esélyt kapott a visszaelőzésre.

A Thunder legjobb dobói: Durant 23, Westbrook 19, Kev. Martin 15

A Jazz legjobb dobói: Hayward 20, Kanter 12, Watson 9

Sacramento Kings - Chicago Bulls 121 - 79

A Bulls kezdi elveszteni a talajt a lába alól Derrick Rose visszatérése előtt, a gyengécske Kings otthonában nagyon korán 31 pontos hátrányba került a Thibodeau-legénység, onnantól pedig már gálaelőadássá változott a meccs - kizárólag sacramentói főszereplőkkel. Tyreke Evans, a "Bulls-specialista" 26 ponttal, 5 lepattanóval, 7 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel zárt, s mindössze két dobást rontott el, a sérült DeMarcus Cousins helyén kezdő Patrick Patterson pedig 14 pontot és 9 lepattanót tett a közösbe.

A Kings legjobb dobói: T. Evans 26, I. Thomas 22, Patterson 14

A Bulls legjobb dobói: Boozer 21, N. Robinson 19, Deng 10

Denver Nuggets - New York Knicks 117 - 94

Carmelo Anthonyi, a korábbi denveri sztár először tért vissza vendégként játszani a Nuggets otthonába, de nem teszi zsebre, amit kapott csapata, illetve ő maga. A sérülten is harcba szálló New York-i ász 9 pontnál meg is állt, a Knicks pedig zsinórban másodszor is kiütéses vereséget szenvedett nyugati túrájának kezdetén, ráadásul Tyson Chandler térde is megsérült, Anthony pedig kiszáll egy időre, s később kiderült, neki is lesz egy kisebb térdműtétje. A hazai környezetben sorozatban 14. meccsét is hozó coloradói alakulat legjobbja a 24-ig jutó Wilson Chandler volt pontszerzésben, de szép csapatteljesítménnyel igázta le a keleti riválist George Karl legénysége.

A Nuggets legjobb dobói: W. Chandler 24, Gallinari 16, Iguodala 14

A Knicks legjobb dobói: Shumpert 20, JR Smith 15, J. White 10

Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 85 - 96

A nap legnagyobb és legmérvadóbb győzelmét a Grizzlies aratta, mely a közvetlen rivális Clipperst fektette két vállra Los Angelesben, ezzel már egyértelműen övé a harmadik pozíció nyugaton, s az utóbbi 15 mérkőzéséből 14-et nyerő Memphis formáját elnézve nem lesz egyszerű visszavennie ezt a pozíciót a ma 24 ponttal és 9 gólpasszal záró Chris Paul vezette LAC-nek. Marc Gasol 21 pontot, valamint 5 labdát szerzett, de az x-faktor a 18 egységig jutó Tayshaun Prince volt, akit a sérült Caron Butler helyén kezdő Matt Barnes nem tudott tartani ezen a játéknapon.

A Clippers legjobb dobói: Paul 24, Griffin 22, M. Barnes 14

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 21, Prince 18, Conley 17

Golden State Warriors - Detroit Pistons 105 - 97

A Pistons megmutatta, hogy a Knight, Drummond, Villanueva trió távollétében is képes jól játszani, de a remekül célzó Curry (31 pont, 7-ből 5 tripla), Lee (20 pont, 15 lepattanó, 13-ból 9 mezőnyből) páros minden holtponton át tudta lendíteni a már zsinórban hatodik meccse otthon szereplő GSW-t. A vendégeknél a 22-őt dobó Rodney Stuckey-t, valamint a 17 pontos újoncot, Kyle Singlert lehet kiemelni, ám a Detroit emberemlékezet óta nem nyert nyugati csapat ellen, s egyre vállalhatatlanabb mérleget birtokol a Keleti Konferencia alsó régiójában.

A Warriors legjobb dobói: Curry 31, D. Lee 20, Jack 19

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 20, Singler 17, W. Bynum 16

A nap hőse: Tyreke Evans, aki két évvel ezelőtti önmagára emlékeztetve vezette győzelemre a Kingst a Chicago ellen, 26 pontja, 5 lepattanója, 7 gólpassza és 3 labdaszerzése igencsak megsüvegelendő, pláne, hogy ez egy 42 pontos diadalt eredményezett.

A nap lúzere: A Lakers és a Knicks, a két gárda ugyanis nem csak fájó vereséget, de vezéreket is vesztett Atlantában, illetve Denverben. Kobe Bryant, Carmelo Anthony és Tyson Chandler is meccseket lesz kénytelen kihagyni.