A Memphis Miamiban oktatott

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában a legutóbbi játéknapra 11 mérkőzés jutott, melyek hemzsegtek a meglepetésektől. Három hazai környezetben nagyon erősnek számító alakulat is kapitulált, a Miami, a Lakers és a Dallas kudarcait talán senki sem várta, de mindegyikre megvan a magyarázat, úgyhogy vágjunk is bele a játéknap összefoglalásába!

Miami Heat–Memphis Grizzlies 82–97

A floridai sztárgárda 17 mérkőzés óta nem bukott el hazai környezetben, s tavaly egyébként is hatalmas különbségű találkozókon verte el az előző playoff meglepetéscsapatát, a Memphist. Most viszont fordult a kocka, a keleti elsőségért harcoló Heat tükör simán kapitulált a 14 pontos, 14 lepattanós dupla duplát szállító Zach Randolph vezette Grizzlies ellen, elsősorban azért, mert a kispadok között hatalmas volt a differencia (36 – 19, méghozzá úgy, hogy a Miami cseréinek 19 egysége nagyrészt már mind akkor jött, amikor gyakorlatilag eldőlt a meccs).

A Heat legjobb dobói: L. James 21, Wade 20, Bosh 19

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 17, Conley, Speights 15-15

Dallas Mavericks–Portland Trail Blazers 97–99 – hosszabbítás után

Egy dallasi végezte ki a Dallast a texasi fellegvárban, LaMarcus Aldridge 25 pontja és 12 lepattanója önmagáért beszél, ráadásul a hosszabbításban éppen az ő utolsó másodpercben szerzett duplájával nyert a Blazers. Az is megér egy pár szót, hogyan lehetett egyáltalán túlóra ezen a derbin, hiszen a harmadik negyedet 30–10-re nyerte az addig jelentős hátrányban lévő Portland, a 30 pontos idénycsúcsot repesztő Raymond Felton termése több, mint felét ebben a peridusban tette a közösbe, a negyedik játékrész viszont a 23 pontos, 14 lepattanós Nowitzki fémjelezte Dallasé volt, így maradhatott a döntés az extra percekre ahol a kiélezett végjáték után Aldridge kezében volt a lehetőség és a város neveltje ki is végezte földijei klubját. A találkozón történt még egy említésre méltó jelenet, Jason Terry megelőzte tavalyi csapattársát, Peja Sztojakovicsot és immáron ő a liga történetének 5. legtöbb triplát értékesítő játékosa.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 23, Terry 18, B. Wright 13

A Blazers legjobb dobói: Felton 30, Aldridge 25, Ja. Crawford 14

Los Angeles Lakers–Houston Rockets 107–112

Megint egy Bynum-féle felelőtlenség akadályozta meg, hogy nyerjen a Lakers, az idénre borzasztóan forrófejűvé váló center két technikaival kiállíttatta magát a második félidőben, s az addig is csak egál környékén lévő társak már nem tudtak újítani a végjátékban, pedig még az ex-houstoni Metta World Peace is évekkel ezelőtti formájában brillírozott, 23 pontot szórva és nagy zsákolásokat bemutatva. A 26 pontja mellett 11 gólpasszt is kiosztó Goran Dragic, valamint a 25-ig jutó Scola elintézték a Los Angeles-ieket, ezzel nagyot lépve a biztos playoff-részvétel kiharcolása felé.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 28, World Peace 23, A. Bynum 19

A Rockets legjobb dobói: Dragic 26, Scola 25, Parsons 13

Indiana Pacers–Oklahoma City Thunder 103–98

Kikapott a nyugati listavezető is, de a Thunder mentségére legyen mondva, hogy a keleti 3. Pacers otthonában bukott el, igaz így már csak holtversenyben vezeti a főcsoportot. Granger és Hibbert (21 pont, 12 lepattanó, 4 blokk) főszereplésével már 20 egységnyi fórban is volt az Indiana a második félidőben, aztán a 44-et szóró Durant és a majdnem tripla duplázó (21 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz) Westbrook tempóemelésével majdnem odaért a végén az OKC, ám amikor már csak 4 pont maradt közte, akkor azért résen volt a hazai gárda és szépen lehozta az utolsó támadásokat.

A Pacers legjobb dobói: Granger 26, Hibbert 21, Da. West 14

A Thunder legjobb dobói: Durant 44, Westbrook 21, Harden 10

San Antonio Spurs–New Orleans Hornets 128–103

Bár csupán a nyugati sereghajtó New Orleanst kellett két vállra fektetnie a Nyugati Főcsoport első helyéért küzdő Spursnek ezen az estén, de azért azt most is tapasztalhattuk, hogy Popovich mester nem a levegőbe beszélt, amikor azt mondta, hogy korosodó csapatának idén elsősorban a támadásokkal kellene nyernie a meccseket és nem pedig a védekezéssel, mint a régi szép időkben. A texasi alakulat 128 ponttal tömte ki a 31 pontos Eric Gordon húzta kiscsapatot, a San Antonio kispadja - írd és mondd – 82(!!!) pontot tett a közösbe, ami természetesen idénycsúcs, a mai játéknapon volt több alakulat is, melyek az egész mérkőzéseiken nem értek el ennyi pontot… A 19-ig jutó Duncan és társai 61 százalékkal dobtak mezőnyből és 19 kísérletből 9 alkalommal talált be a hazai alakulat a triplavonalon túlról, ezzel utol is érte a Spurs a Thundert Nyugat élén.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 19, Ginobili, Mills 14-14

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 31, Belinelli 15, Landry 13

Denver Nuggets–Phoenix Suns 105–99

Élesedik a harc a nyugati rájátszás-helyekért az alsóbb régióban is, a 7. helyen birtokló Nuggets most a mögötte lévő Sunst győzte le és ez által erősítette meg pozícióját ebben a harcban. Afflalo 30 pontja és a padról érkező Harrington – Miller duó termékeny játéka feledtette a Gallinari, Chandler, Ferndandez trió hiányát, a másik oldalon pedig sok masszív produkciót láthattunk, de a negyedik negyed végén picit fásult lett a Phoenix, így nem érhetett célba győztesként, a 9 – 0-s futást bemutató Denver lett a befutó.

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 30, Harrington 23, A. Miller 15

A Suns legjobb dobói: S. Brown 18, Dudley 17, Redd 15

Utah Jazz–Golden State Warriors 104–98

Ha már a PO-harcnál tartunk és a Nyugati Főcsoport van terítéken, akkor nem feledkezhetünk meg a 7-8. helyért szintén nagyot küzdő Jazzről sem, mely ezen a játéknapon a Warriorst győzte le a meccs közben megsérülő majd visszatérő Al Jefferson 30 pontjával, illetve Devin Harris 28-as szezoncsúcsával. David Lee 26 pontos, 12 lepattanós perfomansza és Klay Thompson 23-as produkciója sem segített a vendégeken.

A Jazz legjobb dobói: A. Jefferson 30, D. Harris 28, Hayward 14

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 26, K. Thompson 23, Tyler 14

Milwaukee Bucks–Charlotte Bobcats 95–90

Térjünk is át Keletre, ahol leginkább a Bucksnak kell csipkednie magát, ha oda szeretne érni a 8. helyre. A Delfino, Mbah a Moute, Gooden trió nélkül kiálló hazaiak bizony meg is izzadtak a ligautolsó Bobcats ellen, a 31 pontos, 14 lepattanós, élete legjobbját nyújtó Mullens és a 14 pontos, 14 lepattanós dupla duplát szállító Biyombo rá is mutattak a Milwaukee legnagyobb gyengeségére, azaz a palánk alatti keménység hiányára, de Monta Ellis 25 egysége és a társak hathatós segítsége most elég volt a diadalhoz.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 25, Jennings 18, Dunleavy 15

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 31, K. Walker 18, Biyombo, Henderson 14-14

Atlanta Hawks–Detroit Pistons 101–96

Bizony az Atlantának sem volt könnyű dolga a Detroit ellen, ám végül a 24 pontos idénycsúcsán felül 11 asszisztot is adó Teague valamint a 22-őt dobó Smith gondoskodtak arról, hogy ne szenvedjen kellemetlen vereséget otthon a Hawks. Rodney Stuckey már csúcsformában pattogtatott a vendégeknél, de az ő 27 pontja nem volt elég a megváltáshoz.

A Hawks legjobb dobói: Teague 24, Josh Smith 22, Joe Johnson, I. Johnson 16-16

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 27, W. Bynum 15, Knight 13

New Jersey Nets-Washington Wizards 110-98

A Nets már réges-rég lecsúszott a reális rájátszás esélyekről, de ezzel együtt nincsenek rossz formában Avery Johnson tanítványai. Most a gyomorbántalmak után a játékot újra vállaló Deron Williams 19 pontos, 13 gólpasszos teljesítményével és Gerald Wallace 19 egységével a Nenét és Bookert nélkülöző fővárosiakat különösebb nehézségek nélkül gyűrte le a nyáron Brooklynba költöző alakulat.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams, G. Wallace 19-19, M. Brooks 18

A Wizards legjobb dobói: Wall, 18 Mason jr., Seraphin 15-15

Toronto Raptors-Cleveland Cavaliers 80-84

Donald Sloan (ki?) és Lester Hudson (ki?) vezetésével nyert idegenben egy igencsak pontszegény mérkőzésen a Cavaliers, mely ráadásul hosszú ideig volt hátrányban a Jose Calderont, James Johnsont, Gary Forbest és Jarryd Bayless-t hiányoló Raptors otthonában, 33 - 17-re nyerte az utolsó 12 percet a Cleveland. Jamison 25 pontja dicséretes, de a D-Ligából felhozott Hudson 23 egysége és 7 gólpassza volt az egyik kulcs, Sloan irányítójátéka pedig a másik.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 28, Bargnani 19, Uzoh 9

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 25, Hudson 23, Samuels 10

A nap hőse: LaMarcus Aldridge, aki a saját hazájában lett próféta – vendégként. A dallasi kölyökként felnövő all-star 25 pontja, valamint győztes kosara élményszámba ment a címvédő otthonában.

A nap lúzere: Andrew Bynum, aki megint egy fegyelmezetlenséggel hívta fel magára a figyelmet, s ez által jelentős szerepet játszott csapata kínos vereségében, hiszen két technikaival kiállíttatta magát.