A Miami megmutatta, miért ő a címvédő

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra csupán 3 mérkőzést rendeztek meg, de azok mind vérbeli rangadók voltak. Összecsapott a két konferencia első helyezettje, azaz a San Antonio Spurs és a New York Knicks, s kisebb meglepetésre Carmelo Anthony és társai még mindig veretlenek a texasi kirándulás után is, de a Denver és a Miami is igen kemény meccset játszott a Nuggets otthonában, amit Dwyane Wade nélkül hozott a Heat idegenben. A Boston Celtics a sérült Rajon Rondo távollétében is nagy meccset játszott a Brooklynnal, úgyhogy a mai játéknap után a sportág szerelmeseinek maximum a sérültek miatt lehetett hiányérzetük, más okból kifolyólag biztosan nem. Nézzük az egyes találkozók fontosabb történéseit!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Brooklyn Nets - Boston Celtics 102 - 97

Brooklynban még mindig rengeteg meccset játszik a Nets, szoktatva az új közönséget a nyáron New Jerseyből átköltöztetett csapathoz, s ebből egyre több győzelemmel és javuló játékkal jön ki Avery Johnson legénysége. A tegnap a bokáját kificamító Rajon Rondo végül elővigyázatosságból nem került pályára, így egyelőre nem folytathatta fantasztikus 10 feletti gólpassz-sorozatát, de a helyén kezdő Barbosa a maga 17 dobott pontjával remek beugró volt, igaz másféle játék folyt a parketten a vezér nélkül, de a harmadik negyedben egy nagy futásnak köszönhetően meccsben maradt a Celtics és a végén csak Paul Pierce elhibázott büntetőinek és egy rossz pillanatban beütött faultnak köszönhette a Rivers-legénység, hogy nem tudta elhozni a győzelmet idegenből. Hiányzó akadt a másik oldalon is, Gerald Wallace még nem épült fel, de a 24-24 pontot szóró Deron Williams, illetve Brook Lopez remeklése kiegészítve Kris Humphries (10 pont, 13 lepattanó) hasznosságával újabb fontos győzelmet ért a Netsnek, ráadásul Joe Johnson (19 pont) is vezérként viselkedett a parketten, főként az utolsó percekben.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams, B. Lopez 24-24, Joe Johnson 19

A Celtics legjobb dobói: Pierce 24, Barbosa 17, Garnett 14

San Antonio Spurs - New York Knicks 100 - 104

Sok kritika érte a New Yorkot az utóbbi napokban amiatt, hogy túlzottan könnyű és szellős sorsolása miatt lehet csak a Keleti Konferencia élén, mint a liga egyetlen még veretlen alakulata, ám az Amare Stoudemire-t és Iman Shumpertet még mindig nélkülöző Knicks ma bizonyított, méghozzá a másik főcsoport eddigi listavezetőjének otthonában, San Antonióban. A három negyeden keresztül szorosan alakuló találkozó negyedik felvonását sokkal jobban kezdte a 19 pontos, 12 gólpasszos dupla duplával jelentkező Tony Parker húzta Spurs, ám kétszámjegyű hátrányból is visszakapaszkodott a vendég gárda, méghozzá a 6-ból 4 triplát értékesítő Jason Kidd, valamint a 25 pontos idénycsúcsot összehozó Raymond Felton főszereplésével. Carmelo Anthonytól elég volt ezen az estén 9 pont is, igaz igyekezett magát hasznossá tenni a New York házi pontkirálya, 12 lepattanót szedett, ha már a dobás nem ment most neki. Hat mérkőzés után is makulátlan a Knicks, s jelenleg kisebb fölénnyel vezeti a keleti Konferenciát.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 19, Leonard 16, Duncan 14

A Knicks legjobb dobói: Felton 25, JR Smith 17, Kidd 14

Denver Nuggets - Miami Heat 93 - 98

Nem éppen könnyű sorsolást kapott egyik alakulat sem, de a Dwyane Wade-t kisebb sérülés miatt pihentető Heat ma megmutatta az immáron újra negatív mérleggel álló Denver otthonában, hogy miért is ő a bajnok. A szezon elején a védekezés összerakásával borzasztóan szenvedő floridai alakulat ma a 93 kapott pont ellenére is hatalmasat nyújtott hátul, pedig még a kezdőirányító, Mario Chalmers is kiesett a Miaminál 7 perc játék után. A Nuggets nagy erőfeszítések árán visszajött a mérkőzésbe és feljött egészen egy pontra, ám ekkor Danilo Gallinari az este legrosszabb döntését hozva indításból akart triplát dobni, próbálkozását pedig egy homály követte, amiből kosarat szerzett a Heat és már nem is adta ki a kezéből a mérkőzést, így újra megúszta, hogy egyhuzamban két meccset is elveszítsen. A 27 pontos, 7 lepattanós, 12 gólpasszos LeBron James mellett sokat köszönhetnek a vendégek a 18-at szóró Shane Battiernek is, aki 7-ből 6 triplát juttatott a gyűrűbe, az utolsó távolija gyakorlatilag győzelmet is ért. A másik oldalon Ty Lawson 0 pontja lehet szembeötlő, viszont Kenneth Faried 16 pontos, 20 lepattanós dupla duplával rukkolt ki, utóbbi kategóriában pedig idénycsúcsot ért el, de ez is kievés volt az üdvösséghez.

A Nuggets legjobb dobói: A. Miller 19, McGee 18, Faried 16

A Heat legjobb dobói: L. James 27, Batier 16, Bosh 14

A nap hőse: Jason Kidd, aki 14 pontját 6-ból 4-es triplázás mellett hozta össze, s amikor nagyon kellettek a kosarak a Carmelo Anthony-t szépen levédő Spurs ellen, akkor ő betalált és vezetésével nyert a Knicks San Antonióban is.

A nap lúzere: Danilo Gallinari, aki a lehető legrosszabb döntést hozta a Miami ellen kulcsszituációban, ráadásul homályával romba is döntötte csapatát és a hazai közönséget, s nem maradt lelki ereje már a Denvernek a fordításra.