A Spurs egy győzelemnyire a bajnoki címtől!

Mára virradóra rendezték meg az észak-amerikai profi kosárlabdaliga nagydöntőjének ötödik összecsapását, melyen a San Antonio Spurs elbírta a nyomást és végig vezetve, relatíve simán diadalmaskodott a címvédő Miami Heat ellen, így 3 - 2-re vezet a nyugati második kiemelt, melynek két meccslabdája is lesz - igaz mindenképp idegenben kell behúznia a bajnoki aranygyűrűket érő diadalt. Az idei fináléban már 25 triplánál tartó Danny Green döntő-rekordot döntött, míg Manu Ginobilil több találkozónyi szenvedés után nyerőembernek bizonyult. Jöjjenek a részletek!

San Antonio Spurs(2.) - Miami Heat(1.) 114 - 104

Miután Manu Ginobili a kispadról beállva gyakorlatilag semmiféle érdemi segítséget nem tudott nyújtani a Spursnek, Gregg Popovich mester erre a csatára a kezdőbe nevezte, ez a változtatás pedig azonnal meg is hozta a várt pluszt, az argentin olimpiai bajnok rögtön betalált és végül 24 pontos, 10 gólpasszos dupla duplájával kis túlzással kijelenthető, hogy a két csapat közti különbséget jelentette ma.

Tony Parker (26 pont, 14-ből 10 mezőnyből, 5 gólpassz) sokkal jobban mozgott, mint három napja, Tim Duncan (17 pont, 12 lepattanó, 3 blokk) pedig hozta a tőle elvárhatót, de a találkozót végig kézben tartó San Antonio a 10-ből 6 triplakísérletét értékesítő Danny Greenre és a védekezésben és támadásban is alig hibázó Kawhi Leonardra (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) is építhetett ma, míg a második félidőben egyszer egy pontra feljövő, de egyébként sansztalannak tűnő Heat legnagyobb ásza, LeBron James (25 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 4 labdaszerzés) 22-ből csupán 8 alkalommal talált be mezőnyből és nem látszott olyan agresszívnek támadásban, mint a negyedik összecsapáson.

A vendégek számára a kulcs viszont egyértelműen a csapatvédekezés gyengén való kivitelezése volt, hiszen 114 kapott ponttal képtelenség idegenben legyőzni a texasi alakulatot, ráadásul a lepattanó-harcot is elbukta a Miami (36-34). Az egyre alacsonyabb szerkezettel operáló alapszakasz-győztes egészen más képet mutatott, mint három napja, de így is "csak" a két hátrelévő hazai mérkőzését kell megnyernie ahhoz, hogy célba érjen és megvédje címét. Ehhez viszont a ma 21 pontot termelő Ray Allen kosaraira, valamint a Wade (25 pont, 10 gólpassz), Bosh (16 pont, 6 lepattanó) duó konstansan átlagon felüli produkciójára is szüksége lesz a floridai gárdának, mely eddig ebben a sorozatban képtelen volt két egymást követő meccsen is ugyanazon a szinten produkálni.

A Spurs legjobb dobói: Parker 26, D. Green, Ginobili 24-24

A Heat legjobb dobói: L. James, Wade 25-25, Bosh 16

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 2 a Spurs javára.

A nap hőse: Manu Ginobili, aki megkapta az extra lehetőséget az által, hogy visszatért a kezdők közé, s ez olyannyira jó hatással volt rá, hogy 24 pontos, 10 gólpasszos produkciójával hosszú hetek óta a legjobbját nyújtotta.

A nap lúzere: Norris Cole, aki elvesztette a talajt az igen jól sikerült, Indiana elleni széria után, ma hét perc pályán lét alatt nem hogy pontot nem szerzett és gólpasszt sem osztott ki, de még 14 ponttal el is vesztette azt a szakaszt a Miami, míg a fiatal irányító játékban volt.