A Spurs továbbra is rodeózik!

Sok-sok szoros derbi és egy kiemelt rangadó jutott a mai napra a tengerentúlon. A Knicks - Nets derbiről már olvashattatok részletesebben A Nap Meccse rovatban, most következzen a további 10 találkozó rövid összefoglalója, benne Nowitzki ezredessé válásával és történelmi előzésével, illetve Kidd kapitány fantasztikus pillanatával, ahogy Michael Jordant előzi meg a szerzett labdák örökranglistáján. A Spurs ugyan szépen csendben, különösebb médiafelhajtás nélkül nyeri a meccseit és már zsinórban 11-nél jár, ezúttal a Jazz gárdáját fektették két vállra a Rodeo Road Trip részeként. Újra negatív tartományban a Celtics és bizony sok fontos játékos szerzett ma sérülést is, úgyhogy újabb eseménydús játéknap áll mögöttünk.

Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves 103 – 101

Nené ugyan visszatért a coloradóiaknál, de a két minőségi irányító, a bokáját kificamító Ty Lawson és a kiállítást „kiharcoló” Andre Miller nélkül kellett legyűrnie a hazaiaknak a 22 pontos, 13 lepattanós Love fémjelezte Minnesotát. Ez csak hosszabbításban sikerült, miután a 20-ig jutó Afflalo kihagyta a potenciális győztes dobást a rendes játékidő végén, ami előtt egyébként Al Harrington, a 31-et szóró bedobó hozta vissza a Denvert. Az extra percekben a szerencsésebb csapat győzött, Luke Ridnour egészen hihetetlen módon hibázott el egy ziccert, amivel egyenlíthetett volna 17 szekundummal a lefújás előtt, így a Nuggets diadalmaskodott.

A Nuggets legjobb dobói: Harrington 31, Afflalo 20, Brewer 12

A Timberwolves legjobb dobói: Love 22, Beasley 17, Rubio 16

Houston Rockets – Memphis Grizzlies 97 – 93

A négy meccs óta veretlen Grizzlies nyerni ment Houstonba is, de ott az egykori Memphis játékos, Kyle Lowry (24 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz, 4 labdaszerzés) és a 22-ig jutó Kevin Martin főszereplésével lehajrázta a texasi alakulat a vendégeket. Sokáig Gay-éknek állt a zászló, de a 23-at szóró bedobó az utolsó holtponton már nem tudta átlendíteni övéit.

A Rockets legjobb dobói: Lowry 23, Kev. Martin 22, Scola 10

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, Conley 16, Speights 12

Milwaukee Bucks – Orlando Magic 90 – 93

Igencsak nagy kavarodás után nyert a Magic a Bucks otthonában, hiszen többnyire a hazaiak vezettek, s a végjátékban hihetetlen szerencsétlenek voltak a vendéglátók, így hiába Ilyasova 15 pontos, 15 lepattanós dupla duplája és Brandon Jennings 22 pontja, valamint a meglepetésember, Larry Sanders 12 pontos, 13 lepattanós produkciója, a 28-at dobó, s 16 lepattanót leszedő Dwight Howard és társai örülhettek a lefújás után, nagyon kemény meccset nyertek meg ugyanis Milwaukee-ban.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 22, Dunleavy 18, Ilyasova 15

A Magic legjobb dobói: D. Howard 28, Nelson 15, Turkoglu 13

Utah Jazz – San Antonio Spurs 102 – 106

Sokáig kézben tartotta a végig szorosan alakuló mérkőzés sorsát a Millsap – Jefferson páros fémjelezte Jazz, de a végjáték mégis a rutinosabb és nem mellesleg 10-es győzelmi szériában lévő texasi alakulaté lett, ezzel továbbra is veretlenül menetelve az idegenbeli túrán! Tony Parker 23-at vágott és az irányításról sem feledkezett meg (11 gólpassz), Bonner 20-szal szállt be a kispadról, nem mellesleg 6 kísérletből 5 triplát szórt be, Duncan sem állt meg 20-ig, Jefferson pedig bedobta a meccset gyakorlatilag lezáró triplát két egységnyi előnynél, így Ginobili hiányát is elbírta a Spurs.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 20, Millsap 16, D Harris 15

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 23, Duncan, Bonner 20-20

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers 103 – 92

Az első 15 percben írd és mondd 7(!) pontra volt képes a Blazers, így az addigra már 30(!) egységgel előrébb tartó Lakers nyugodtan gazdálkodhatott a hatalmas fórral, s végül természetesen célba is ért. A 28-ig jutó Bryanten kívül érdemes megemlítenünk Bynum 19 lepattanóját, amit 14 dobott ponttal tett dupla duplává, illetve Gasol hasonlóan hasznos játékát (16 pont, 12 lepattanó), a kulcs mégis Steve Blake, a csereirányító 17 pontja volt, no meg a start utáni hihetetlen hazai roham.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 28, Blake 17, P. Gasol 16

A Blazers legjobb dobói: Aldridge, Batum 18-18, Ja. Crawford 15

Chicago Bulls – Atlanta Hawks 90 – 79

A „szeles városban” is nagyjából negyed óra alatt dőltek el a lényegi kérdések, addigra már 40 – 19-re ment a Derrick Rose-t visszakapó Bulls, s nem is nagyon lassított, a tavalyi MVP 23-as alakításával simán győzte le a Joe Johnsont térdsérülés miatt elvesztő Atlantát. Az egykori chicagói csere, Pargo 19 pontjával még egyszer próbált ráijeszteni a vendéglátókra, de helyén volt az esze Tom Thibodeau fiainak a hajrában is.

A Bulls legjobb dobói: Rose 23, Boozer 16, R. Brewer 13

A Hawks legjobb dobói: Jan. Pargo 19, Josh Smith 17, Joe Johnson 12

Dallas Mavericks – Boston Celtics 89 – 73

Rajon Rondo eltiltása miatt nem léphetett pályára a címvédő otthonában, Kevin Garnett és Brandon Bass pedig sérülés miatt, így a 26-ot szóró Nowitzki vezetésével különösebb megerőltetés nélkül hozta le ezt a derbit a Mavericks. A német sztár egyébként kiosztotta karrierje 1000. blokkját is, majd fellépett a legtöbb pontot dobók listájának 20. helyére, Jason Kidd pedig egy még jelentősebb mérföldkőhöz érkezett, ezen az estén megelőzte az örökranglistán Michael Jordant és immáron ő a liga történetének második legtöbb labdát szerző játékosa, gratulálunk!

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 26, Terry 16, Marion 11

A Celtics legjobb dobói: Pierce 20, R. Allen 15, Bradley 12

Golden Stat Warriors – Los Angeles Clippers 104 – 97

Újabb nagy skalpot gyűjtött be hazai pályán a Golden State, ezúttal a Clippers esett áldozatul a 32 pontos Ellis húzta vendéglátóknak. David Lee 24 pontjával és 13 lepattanójával igen jól megélt a Los Angeles-i centerek gyűrűjében, de az extra Udoh-tól jött, a másodéves nagyember 19-es karriercsúcsot állított fel, valóban lejátszották ketten a pályáról a Griffin (21 pont, 9 lepattanó), Jordan (5 pont, 11 lepattanó) párost. A végjátékot egyébként majdnem hibátlanul hozta le a Warriors, pedig két perccel a lefújás előtt még a vendégeknél volt az előny.

A Warriors legjobb dobói: Ellis 32, D. Lee 24, Udoh 19

A Clippers legjobb dobói: Paul 24, Mo Williams 22, Griffin 21

Oklahoma City Thunder – New Orleans Hornets 101 – 93

A Thundernek könnyű dolga volt a hármas győzelmi széria után érkező Hornets ellen, már 24-gyel is ment az OKC, így csalóka a végeredmény. Durant és Westbrook erre az estére is tartogattak 31-31 pontot, rajtuk kívül senki más nem érte el a kétszámjegyű dobóteljesítményt, de így is csak a hajrában szépített a 18-ig jutó Jack fémjelezte New Orleans. Serge Ibaka 9 pontos, 13 lepattanós, 3 blokkos performansza így is mutatós, ahogy Kendrick Perkins 13 lepattanója és 6 blokkja is.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook, Durant 31-31, Ibaka 9

A Hornets legjobb dobói: Jack 18, Vasquez 15, Aminu 14

Phoenix Suns – Washington Wizards 104 – 88

32 – 13-ra nyerte a harmadik negyedet a Suns, ezzel be is biztosította magának a diadalt az ötmeccses idegenbeli túráját befejező fővárosi alakulat ellen. Nash 12 ponttal és 11 gólpasszal oktatta John Wallt, Gortat (20 pont, 9 lepattanó) és Frye (19 pont, 12 lepattanó) pedig a palánk alatt takarítottak, így a 20-at szóró Jordan Crawford és társai lógó orral voltak kénytelenek távozni Arizonából.

A Suns legjobb dobói: Gortat 20, Frye 19, Redd 14

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, Booker 16, McGee, Wall, Mason 10-10

A nap hőse: Deron Williams 14-ből 8 triplát bedobva érezte, hogy ma lehet sansza a Netsnek a szomszédvár otthonában, gyönyörűen kihasználta, hogy a Knicks védelme még tanulgatja az együtt való mozgást, nagy skalpot tudott begyűjteni a New Jersey ezen a presztízsmeccsen az ő 38 pontos performanszának köszönhetően.

A nap lúzere: Carmelo Anthony – ha van ember, aki most igazán negatív színben tűnhet fel New Yorkban, az „Melo”, hiszen a Knicks az ő vezetésével messze-messze 50 százalékos mérleg alatt teljesített az idény elején, majd miután kiesett és Jeremy Liné lett a csapat, 8 – 1-et futott a New York. Az első alkalommal, ahogy visszatért a parkettre, hazai pályán sikerült elbukni az egyébként harmatgyenge Nets ellen. Hiába nem volt effektív romboló hatással a mérkőzésre és a csapatjátékra, sok dolga lesz, hogy visszaállítsa pozitív renoméját.