A Team LeBron nyert, James lett az MVP

Szorosan alakult az idei All-Star gála főmeccse, végül egyetlen dobás döntött a Team LeBron javára.

Visszajátszás c. rovatunk a meccs legfontosabb videóival ezen a linken megtekinthető!

Team Stephen - Team LeBron 145-148

A Team LeBron nyert. Sok pontot, de viszonylag szoros összecsapást láthattunk, mert bár az első negyedben meglépett a Team Stephen, a másodikban visszajött a Team LeBron és gyakorlatilag a teljes második félidőt egymáshoz közel töltötték a csapatok. Az utolsó hat percben aztán felülkerekedtek LeBronék, 133-120-as Steph-vezetés után szedték össze magukat, fontos játékokkal jelentkezett James, Westbrook és George is, másfél perccel a vége előtt James egy triplával egyenlített, majd az időkérés után egy szép figurával a vezetést is átvette csapata - a Team Steph nem tudott reagálni, az utolsó fél percben Harden elrontott egy triplát, DeRozan eladta a labdát, majd a végső játéknál dobásig sem jutottak el. Összességében mindenképpen izgalmasabb volt így a mérkőzés, azt nem nagyon várhattuk, hogy majd megszakadnak védekezésben a játékosok, de legalább szorosan alakult a vége, a triplák egyáltalán nem ültek egyik oldalon sem, de amennyivel pontosabbak voltak LeBronék, annyival jobban lepattanóztak (24-10 a támadók aránya) Curryék. Érdekesség, hogy LeBronénkál egyértelmű volt a rotáció, az Irving-Westbrook-Durant-James sor 27-31 percet töltött parketten és a kezdőként szerepet kapó Anthony Davis helyett Paul George játszott még 27 percet, Davis csak 17-et, míg például LaMarcus Aldridge alig négyet (ő a gála hetében sérüléssel bajlódott) - a túloldalon 27 perc volt a maximum és 13 a minimum.

James egyértelmű MVP volt. Egyrészt az ő csapata nyert, másrészt ezért ő tett a legtöbbet azon felül is, hogy ő válogatta össze a keretet - 29 pontjával (12/17 mezőnyből, 4/8 tripla) a mezőny legjobb dobójaként, tíz lepattanójával holtversrenyben a mezőny legjobb lepattanózójaként zárt, kiosztott még nyolc gólpasszt és a végjátékban is ő döntött egy nagy triplával, majd egy kettessel, végül egy gólpasszal. A Cleveland szupersztárja ezzel harmadszor lett az All-Star főmeccsének MVP-je, rajta kívül még öten mondhatják ezt el magukról.

A Team Stephen legjobb dobói: DeRozan 21/3, Lillard 21/9, Embiid 19/6
A Team LeBron legjobb dobói: James 29/12, Durant 19/9, George 16/12