A Thunder elsöpörte a Lakerst

Az OKC alaposan helybenhagyta a Denver elleni hétmeccses szériában talán kicsit elfáradó Lakerst, egyúttal üzent a ligának: komolyan kell számolni velük. A Boston talán úgy volt vele, hogy rutinból megoldják a Philadelphia 76ers elleni összecsapást, ám erre nagyon ráfáztak: az egyébként rosszul játszó Sixers sokkal higgadtabb volt a végjátékban, mint tapasztaltabb ellenfele.

Oklahoma City Thunder-Los Angeles Lakers 119-90

Nagy verésbe futott bele az első meccsen a Lakers, pedig nem kezdtek rosszul a vendégek: 18-14-re vezettek 5 perc elteltével. Metta World Peace szinte leírhatatlan méretű füttyöt és pfújolást kapott (néhány hete szinte letaglózta James Hardent, a Thunder egyik ászát) – ám mindez nem zavarta, két hárompontost is elsüllyesztett ebben az időszakban, mellette Bynum is jól dobott.

Ekkor azonban elkezdődtek a csereberélések, a Thunder pedig a kispadosaira építve villámgyorsan átvette a vezetést a negyed végére, majd a második játékrész első felében 10 pont fölé is tornázta a különbséget a hazai gárda (44-31) – pedig a kezdőötös szinte minden tagja a padon pihent. A Lakersnél hiába tért vissza ekkor a kezdőcsapat, kissé enerváltan mozogtak, és sok elképzelés sem volt a játékukban, miközben a túloldalon a Durant-Westbrook páros (különösen utóbbi) kénye-kedve szerint dobálhatta a pontokat, sok ellenállásba nem ütköztek.

A második félidő elején aztán a 15 pontos fórt 9-0-s rohanással tetézte a Thunder, a lényegi kérdések így hamar eldőltek, a második félidőben javarészt a cserék és a kiegészítő emberek játszottak. Bryant még igyekezett kozmetikázni az eredményt (meg a statisztikáit), de talán jobban tette volna, ha leül, hiszen semmi esélye nem volt csapatának. Már majdnem a 3. negyed végén megvolt a Thunder 100. pontja, a 4. negyed pedig már békés labdázgatásba fulladt, amit Devin Ebanks technikaival díjazott magánszáma is csak kicsit kavart fel az utolsó pillanatokban. A Thunder láthatóan nem rozsdásodott be a hosszú pihenő miatt – most a Lakers térfelén pattog a labda. A második meccsen valószínűleg pihentebbek lesznek, ám ha nem tudják megoldani Russell Westbrook lelassítását és nem gyorsul fel a támadójátékuk (amint erre Mike Brown rámutatott meccsvégi nyilatkozatában), akkor gyors és fájdalmas véget érhet számukra a párharc.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 27, Durant 25, Harden 17.

A Lakers legjobb dobói: Bynum-Bryant 20-20, Metta World Peace 12, Gasol 10.

Boston Celtics-Philadelphia 76ers 81-82

Az első meccsen sem kápráztatták el pontzuhataggal a nézőket a küzdő felek, a második meccs pedig valóban a védelmek csatájának bizonyult. Nem úgy kezdődött a meccs, hogy itt a Sixersnek esélye van bármire is, a Celtics 9-0-val nyitott, miközben a vendégek csak szenvedtek. A palánk alatt nagyon határozott volt a Boston, Garnett és Brandon Bass kedvére tobzódhatott mindkét oldalon – ám a Sixers elkapta a fonalat, és a cseréknek köszönhetően 4 pontra zárkózott fel a negyed végére.

A második negyedben gyorsan ki is egyenlítettek, a változatosság kedvéért most a Celtics nem találta a gyűrűt. Fej-fej mellett haladtak ekkor a csapatok, félelmetes energiákat mozgósított mindkét alakulat védekezésben – (az egyébként borzalmasan játszó) Pierce utolsó másodpercekben elengedett triplája csak arra volt elég, hogy két pontos előnyt harcoljon ki a Boston félidőre.

A Philadelphia a 3. negyed elején közel 6 percig összesen 2 pontot szerzett – a Boston ekkor leszakíthatta volna ellenfelét, ám nem éltek a lehetőséggel. 47-43 vezetett ekkor a Celtics, ám a Philadelphia merített erőt, Elton Brand és Andre Igoudala pontjaira támaszkodva ezen a meccsen csodának számító 14-0-s rohanást bemutatva 57-47-re alakította az állást.

Doc Rivers, a hazaiak mestere próbálta forgatni csapatát, és Pietrus két hármasára támaszkodva a Celtics 10-4-es futást hozott össze a 4. negyed elején, majd Garnett vezetésével tartották az egál körüli állást, de mintha a tűz hiányzott volna a bostoniakból. Ezt érezhette a Philly is, mert folyamatosan jöttek Doug Collins legényei – a végjátékban pedig ordító hibákat követett a Boston, ami nem jellemző rájuk. Előbb hátrányban hagyták lepörögni az órát, majd Garnett csinált buta támadóhibát (fújható volt), és a 13 gólpasszig jutó Rondo is rossz megoldásokat választott. A Sixers köszönte szépen, bedobálta a büntetőket – Garnett utolsó másodperces triplája szép volt, de teljesen haszontalan. Az első meccset a Celtics nyerte egy ponttal, a másodikat a Sixers: ember legyen a talpán, aki megjósolja, mi lesz a következő meccsen, Philadelphiában – egy biztos, a pályaelőny most a 76ersnél van.

A Celtics legjobb dobói: R. Allen 17, Garnett 15, Bass 12.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 18, Igoudala 13, Turner-L. Allen 10-10.

A nap hőse: Russell Westbrook. A Thunder irányítója megértette, mit kell tennie – villámgyors sebességét okosan használva apró darabokra szedte a Lakers védekezését, és sima győzelemre vezette csapatát.

A nap lúzere: A Celtics. Úgy viselkedtek a pályán, mintha újoncok lennének, és gyermeteg hibákat követtek el a végjátékban. Doc Rivers hiába kérte, hogy gyorsan faultoljanak, Rondo esélytelen dobást vállalt be, Garnett pedig hagyta, hogy eladjanak rajta egy támadóhibát.