A végén csapott le a bajnok, hetedik meccs dönt Nyugaton!

A végjátékot csúnyán elrontották az OKC sztárjai – Klay Thompson NBA-rekordja nagyon kellett – kedd hajnalban jön a 7. meccs!

Három és fél negyeden keresztül jobban játszott hazai pályán a Thunder az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) nyugati főcsoportdöntőjének hatodik mérkőzésén és továbbjutásra állt, a végjátékban azonban a címvédő kihasználta a megingásukat és kiharcolta a mindent eldöntő hetedik mérkőzést.

Visszajátszás: a Splash Brothers igazi énje

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 101-108

A Thunder elszalasztotta az esélyt. Ahogyan arra számítani lehetett, a meccsen komolyabb előnyök nem alakultak ki, azonban a hazaiak Kevin Durant (29 pont, 7 pattanó, 3 blokk, 3 gólpassz) és Russell Westbrook (28 pont, 11 gólpassz, 9 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével 2-3 ponttal megnyerték az első három negyed mindegyikét. Bár a triplák nagyon nem ültek (3/23), a hazaiak vigyáztak a játékszerre, Durant mellett Roberson és Ibaka is kiosztott 3 blokkot, ráadásul futószalagon harcolták ki a büntetőket. Elhúzni azonban nem tudtak a címvédőtől, és ez a végén visszaütött…

Villant a Splash Brothers. A Warriorsban is a két prímás csillogott, Curry 29 pontja (közte hat tripla) mellett jobbnál jobb labdákkal szolgálta ki társait (9 gólpassz), így Thompsonnak egy dologra kellett figyelnie támadásban: a dobásaira. Ez annyira jól sikerült, hogy 11 hárompontosával NBA-rekordot hozott össze – a GSW pedig összességében önmagát adta, 21/44-gyel zártak a triplavonalon túlról. Azonban ez is kevésnek tűnt, mert a Thundernek mindenre volt válasza – egészen az utolsó 5 percig. 97-92-re vezetett ekkor az OKC, de Curry két triplájával 99-99-nél utolérte ellenfelét a címvédő, a hazaiak pedig ettől teljesen megzavarodtak, a hátralévő két és fél percben csak a védekezéséről közismert Roberson szerzett egy kosarat, miközben a túloldalon Curry és Thompson is remekelt. A hazaiak sztárjai becsődöltek, Durant két labdaeladással és két rossz dobással jelentkezett, Westbrook (nincs rá jobb szó) bénázása mellett azonban ez szinte fel sem tűnt: Bad Russ 4 eladott labdát vétett a végjátékban, aminek köszönhetően a kritikus utolsó percben nem jutott dobáshoz (!) a Thunder. A GSW győzelme azt jelenti, hogy magyar idő szerint kedd hajnalban jön a hetedik meccs, de már Kaliforniában…

A párharc állása: 3-3.

A Thunder legjobb dobói: Durant 29/3, Westbrook 28, Ibaka 13/6.
A Warriors legjobb dobói: Thompson 41/33, Curry 29/18, Green 14/6.