A Warriors 142-t, Steph Curry 40-et dobott a Minnynek

Bemutatót tartott a kétszeres MVP - gálameccs lett a Warriors-Wolvesból - lendületbten a bajnok.

Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 110-142

Curry-show. Bemutatót tartott a kétszeres MVP abból, hogy hogyan is nézett ki a 2015/2016-os szezon: kereken negyven pontig jutott a találkozón, 20 mezőnykísérletéből 13-at, kilenc triplakísérletéből hatot küldött a gyűrűbe, leszedett hat lepattanót és kiosztott nyolc gólpasszt is. Az ő káprázatos meccse (jött is az "MVP-MVP" rigmus a nézőtérről) mellett Kevin Durant (22 pont, 9/18 mezőnyből) és Klay Thompson (28 pont, 6 gólpassz, 8/11 tripla) is felnőtt a feladathoz, a GSW 20/33 (!) triplával áztatta el a Minnesotát és a mérkőzést a második félidőben kézben tartva, a kínai nézőket maximálisan kiszolgálva, tükörsimán aratott győzelmet. Pedig jól kezdett és az első negyedben végig vezetett is a Wolves, sőt, csak a félidő utolsó három percében került előnybe a Warriors - a fordulás után viszont már nem volt kérdés...

Megvolt a látvány. Amellett, hogy testközelből csodálhatták meg a Curry-mágiát a kínai nézők, folyamatos triplazáport és sztárparádét is láthattak, hiszen a Warriorsnál alapvetően azért egy egész korrekt alapszakasz-rotáció került parkettre: a kezdők közül csak Pachulia maradt húsz perc alatt, Curry, Durant és Thompson harminc felett kapott és a kispadról is a Livingston-McCaw-Casspi-West-McGee sor került előtérbe. A Wolvesnál is hasonló volt a képlet, 26-28 percet játszott a kezdő, illetve a padról is megvolt az az öt játékos (Jones, Crawford, Muhammad, Bjelica, Dieng), aki komolyabb időre számíthat majd.

A Timberwolves legjobb dobói: Wiggins 19/6, Towns 16/6, Buter 15
A Warriors legjobb dobói: Curry 40/18, Thompson 28/24, Durant 22/6