Anthony és Smith kivégezték a Thundert

Mára virradóra kilenc találkozót vívtak meg az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, közte pikáns rangadókkal és nagy téttel bíró összecsapásokkal. A New York sikerszériája már 12 meccset számlál, miután a 36-ot szóró Anthony, illetve a hajrában két fontos triplát elsüllyesztő JR Smith "túldobták" az Oklahoma Cityt, a Los Angeles Clippers pedig története első divízió-győzelmét biztosította be a városi rivális Lakers alapszakaszbéli kisöprésével. Kobe Bryanték így ráadásul megint kicsúsztak a legjobb nyolc közül, ugyanis a Utah idegenben verte el a Golden State-t, a Memphis pedig jön felfelé, miután Sacramentóban is triumfált. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Oklahoma City Thunder - New York Knicks 120 - 125

Óriási kosárparádé volt Oklahoma Cityben, ahol a győzelem mellett a Thunder azért harcolt, hogy tartsa a lépést a Nyugati Főcsoport élén a San Antonióval, a sorozatban 12. győzelmére készülő Knicks pedig a keleti második kiemelését szeretné minél hamarább bebiztosítani. Ez a párosítás egy másik érdekes csatát is rejtett magában, hiszen idén két ásznak van esélye megnyerni a legjobb dobó címet az alapszakaszban, ők pedig Kevin Durant (27 pont, 7 gólpassz, 4 blokk), illetve a bombaformában lévő Carmelo Anthony (36 pont, 12 lepattanó). A New York ásza végül minden értelemben felülmúlta a kategória háromszoros címvédőjét, továbbá JR Smith (22 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) is nyerőembernek bizonyult, hiszen a hajrában két hatalmas triplát vert be, amivel gyakorlatilag le is zárta a derbit a Knicks. A hazaiaknál megállíthatatlan volt Russell Westbrook (37 pont, 11 lepattanó, 8 gólpassz), de ahogy a végeredmény is szépen demonstrálja, leginkább a védekezéssel voltak gondjai a Thundernek.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 37, Durant 27, Kev. Martin 15

A Knicks legjobb dobói: Anthony 36, JR Smith 22, T. Chandler 15

 

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 109 - 95

Idén négyből negyedszer is legyőzte a Clippers a Lakerst, amire még sosem volt példa a két gárda közös történelmében, ráadásul a 24 pontos, 12 gólpasszos dupla duplát szállító Chris Paul irányította LAC ezzel a diadallal bebiztosította a csoportgyőzelemmel járó Top 4-es kiemelését is, ami csak akkor jár majd pályaelőnnyel az első körben, ha a mérlege is legalább a negyedik legjobb lesz nyugaton. A Steve Nash és Metta World Peace nélkül felálló Lakers ezen az estén túlzottan is körülményesen kosárlabdázott, a 24 pontja mellé 12 lepattanót is begyűjtő Blake Griffin főszereplésével "szétatletizálta" a Del Negro-legényésg a nyolcadik pozícióját így átmenetileg elvesztő LAL-t.

A Clippers legjobb dobói: Paul, Griffin 24-24, Ja. Crawford 20

A Lakers legjobb dobói: Bryant, D. Howard 25-25, P. Gasol 12

 

Boston Celtics - Washington Wizards 107 - 96

Paul Pierce és Kevin Garnett visszatérése után extra magas mezőnysorral állt fel a Celtics, ami nagyon nem ízlett a Bradley Bealt idén már nem játszató fővárosiaknak. John Wall (16 pont, 10 gólpassz) nem játszott rosszul, de Avery Bradley megakadályozta őt abban, hogy igazán extrát hozzon, más pedig nem tudott akkora plusz hozzátenni a Washingtonnál, hogy újabb idegenbeli bravúrt érhessen el a Wizards.

A Celtics legjobb dobói: Bass 20, Pierce 25, Wilcox 13

A Wizards legjobb dobói: Wall 16, Price 15, Ariza 14

 

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 91 - 85

Kyrie Irving (9 pont, 10 gólpassz) ma is borzasztóan dobott mezőnyből (15-ből 3) sérült vállal, de Tristan Thompson (15 pont, 16 lepattanó, 3 blokk) és a 19 pontos, 7 lepattanós Alonzo Gee gondoskodtak arról, hogy a Cavs megszakítsa hatos hazai kudarcsorozatát. Tobias Harris (26 pont, 12 lepattanó), valamint Nikola Vucsevics (21 pont, 21 lepattanó) tarthatatlanok voltak, ám a hihetetlenül tartalékos és teljes gőzzel tankoló Magic kisemberei nem hozták, ami elvárható lett volna tőlük egy bravúrhoz.

A Cavaliers legjobb dobói: Gee 19, T. Thompson 15, Livingston 12

A Magic legjobb dobói: T. Harris 26, Vucsevics 21, Udrih 13

 

Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 87 - 89

Mike Conley (25 pont) megint megmentette a Memphis-t, de a csereként beálló Pondexter (17 pont, 5 lepattanó) is kitett magáért a vendégeknél, így hiába minden igyekezet a 22 ponttal, valamint 9 lepattanóval záró DeMarcus Cousinstól és társaitól, Marc Gasol (15 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 5 blokk) két fontos dobást is blokkolt a hajrában, ezért célba ért a nyugati helyért hatalmas hajrában lévő Grizzlies.

A Kings legjobb dobói: Cousins 22, I. Thomas 18, T. Douglas 14

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 25, Pondexter 17, M. Gasol 15

 

Detroit Pistons - Chicago Bulls 99 - 85

Joakim Noah és Marco Belinelli visszatértek a Chicagónál, de így is elég fásultan mozgott a Bulls ahhoz, hogy nyerni tudjon az egyébként pocsék periódusban lévő Pistons otthonában. A Detroit Jose Calderon nélkül is sokat kapott saját hátvédjeitől, Rodney Stuckey és Brandon Knight összesen 34 pontot, valamint 10 gólpasszt tettek a közösbe. A Thibodeau-legénység egyedül a 21 pontos, 10 lepattanós Carlos Boozerre támaszkodhatott stabilan, ez pedig kevés volt az idegenbeli diadalhoz. A Frank-tanítványok sorozatban 18(!) Chicago-elleni vereség után gyűrték le a "mumust".

A Pistons legjobb dobói: Knight 20, Jerebko 17, Villanueva 12

A Bulls legjobb dobói: Boozer 21, N. Robinson 18, J. Butler 14

 

Golden State Warriors - Utah Jazz 90 - 97

A maga nemében meglepetés született Oaklandben, ahol a hatodik helyét megtartani igyekvő Warriors nem bírt a nyugati nyolcadik pozíciót a Lakerstől visszavevő Utah-val. A Curry, Thompson, Lee trióval megint semmi gond nem volt támadásban, hiszen 63 pontot termelt ez a trió, ám a többiek nagy betlit mutattak be, eközben a 25-öt szóró Mo Williams és a Jazz nagyemberei "megették" a palánk alatt Andrew Bogutékat, ez pedig győzelmet eredményezett a Corbin-legénységnek.

A Warriors legjobb dobói: Curry 22, D. Lee 21, K. Thompson 20

A Jazz legjobb dobói: Mo Williams 25, Al Jefferson 19, Hayward 12

 

Phoenix Suns - New Orleans Hornets 92 - 95

A Phoenix sosem kapott még ki hétszer egyhuzamban saját közönsége előtt, ám most ez a csúfság is megesett az arizonaiakkal, miután a 20 pontos Anthony David fémjelezte Hornets 16-tal nyerte a harmadik negyedet és annyira ellépett, hogy már csak szépíteni tudott a Suns, de fordítani nem. A vendégeknél a 17-et dobó, valamint 10 lepattanót begyűjtő Ryan Anderson is jobb napot fogott ki, továbbá a nyáron kis híján Phoenixbe kerülő Eric Gordon is 17 egységig jutott ezen az estén.

A Suns legjobb dobói: Mark. Morris 18 Scola 17, Dudley 15

A Hornets legjobb dobói: A. Davis 20, E. Gordon, R. Anderson 17-17

 

Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 91 - 96

A csalódott csapatok csatáját a Dallas nyerte, bár 26 pontos harmadik negyedbeli vezetés után még meg kellett izzadnia a győzelemért a 26 pontos, 11 lepattanós Chris Kaman húzta texasi alakulatnak. A hazaiak Nicolas Batum játékát nem kockáztatták meg ezen az estén, Wesley Matthews pedig az első félidőben dőlt ki, de így kerülhetett elő a sufniból Will Barton, aki óriási karriercsúcsokat repesztve 22 ponttal, 11 lepattanóval, 6 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel zárt. A hajrában Damian Lillard érdekes döntése (mínusz háromnál mindenáron ziccerezni akart, de még azt is elhibázta) miatt nem volt már sansza az egyenlítésre az oregoni alakulatnak.

A Blazers legjobb dobói: Barton 22, Aldridge 18, Lillard 15,

A Mavericks legjobb dobói: Kaman 26, Marion 20, Carter 14

 

A nap hőse: A New York-i JR Smith, aki a padról beállva nem csak 22 pontja, 7 lepattanója és 4 gólpassza miatt érdemelte ki ezt a címet, hanem két hatalmas hajrábeli triplája okán is.

A nap lúzere: Andrew Bogut, aki hosszú kihagyás és limitált játéklehetőség ide vagy oda, 2 pontjával és 6 lepattanójával édeskeveset adott a Warriorsnak ahhoz, hogy sikerüljön elverni a Utah-t hazai környezetben.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus