Az Indiana kiejtette a New Yorkot!

Mára virradóra egyetlen mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásában, méghozzá annak a párharcnak a hatodik utolsó felvonását, mely még nyitott volt a második körben, ám az Indiana Pacers az agyrázkódás után visszatérő George Hillel a fedélzeten, valamint Lance Stephenson élete produkciójával negyedszer is legyűrte ebben a szériában a második kiemelt New Yorkot, így a Knicks számára befejeződött az idény, míg a Vogel-tanítványok a Miami ellen játszhatnak a Főcsoport-döntőben. Jöjjenek a részletek!

A mérkőzés eredményére kattintva elénk tárul a részletes statisztika és a videós összefoglaló!

Indiana Pacers(3.) - New York Knicks(2.) 106 - 99

Igen sokáig "egy vonalon húzták" az eseményeket, hiszen az előző derbit kényszerűségből kihagyó George Hill irányításával a harmadik etap közepéig 5-10 pontos fórban volt a Pacers, ám az addig egyemberes Knicks hirtelen három triplányi segítséget kapott Iman Shumperttől, aki végül 16 pontot szót csak ebben a 12 percben, majd Smith (15 pont 15-ből 4 mezőnyből, 10 lepattanó) is beszórt egy távolit, Chris Copeland pedig további két hármast értékesített rövid időn belül, a Knicks pedig kétszámjegyű hátrányból jött vissza. A 39 pontjának jelentős részét az első két és fél játékrészben szóró Carmelo Anthony a negyedik etapban két fontos labdát adott el, valamint az első öt mezőnykísérlete célt tévesztett ebben a periódusban, s mi több, folyamatosan róla dobálta a kosarakat a hazai gárda, mely egy 9-0-ás rohanással két pontos hátrány után eldöntötte a derbit másfél perccel a végső dudaszó előtt.

Ezt követően már lélekben fel is adta a Woodson-legénység, mely a lepattanó-csatát (43-36) újfent elbukta, mezőnyből pedig a harmadik negyedbeli triplaesővel együtt is csak egy 40 százalékos produkciót tudott összekaparni. Az Indiana fiatalja, Lance Stephenson (25 pont, 10 lepattanó) viszont élete legjobbját adta, Roy Hibbert (21 pont, 12 lepattanó, 5 blokk) pedig elképesztően jól védte a festéket, ezen felül pedig támadásban is kiválóan produkált. A 23 egységig jutó Paul George újfent igazolta klasszisát, a hajrában fontos találatai voltak, David West pedig hozzátett egy 17 pontos performanszt mindehhez, a Pacers tehát nem csoda, hogy ilyen kollektív csapatteljesítménnyel célba ért és kilenc év szünet után újra elérte a Konferencia-döntőt, amit majd a Miami ellen kezd meg, szintén pályahátrányból.

A Pacers legjobb dobói: Stephenson 25, George 23, Hibbert 21

A Knicks legjobb dobói: Anthony 39, Shupert 19, JR Smith 15

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Pacers javára.

A nap hőse: Lance Stephenson, akit talán a legkevesebben vártak nyerőembernek, ám az ellenfél leggyengébb védője, Carmelo Anthony "szorításában" 25 pontos karriercsúcsot szórt, valamint lekapott 10 pattanót is.

A nap lúzere: Carmelo Anthony, aki 39 dobott ponttal is "elhódította" ezt a címet. Ugyan a meccs derekáig ő tartotta életben a Knicks reményeit, ám a negyedik etapban borzaszt védekezésével és rengeteg rossz támadásbeli döntésével elvette az addigra már a vezetést is átvevő New York esélyeit.