Az Orlando White nyerte az orlandói nyári ligás tornát

Tegnap délután megrendezték az orlandói nyári liga utolsó napját - Justin Dentmon 3.7 másodperccel a vége előtt, egy lábról el- és bedobott triplájával az Orlando White nyerte a döntőt hosszabbításban. Las Vegasban is elkezdődtek a küzdelmek, Kris Dunn nem akárhogy mutatkozott be Emmanuel Mudiay ellen, Thon Maker is hasznos volt.

Orlando Summer League

5. helyért
Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 92-97

Az első negyedet 8, a másodikat 7 ponttal nyerte a Hornets, így a félidőben 15 ponttal álltak jobban, de a fordulás után teljesen megváltozott a játék összképe. A harmadik felvonásban 30-18-ra nyert a Mavs, a záró 10 percet pedig 8 ponttal nyerték, így fordítottak. A győztesnél Casey Prather volt a legeredményesebb (23 pont, 4 szerzett labda), de Vander Blue-t (17 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó), Andre Dawkinst (14 pont) és a CAI Zaragozával az előző idényben Szolnokon is megforduló Stefan Jelovacot is lehet dicsérni (12 pont, 5/6 mezőny). Hanga Ádám (ex-)csapattársa, Darius Adams ma felemás teljesítményt nyújtott (11 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó, 4/12 mezőny, 3/6 tripla, 4 eladott labda). A túloldalon Ramon Galloway messze kiemelkedett (25 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda).

3. helyért
Miami Heat - Oklahoma City Thunder 72-86

Az első félidőben még fej-fej mellett haladt a két fél, aztán a második félidőben sokkal jobb volt a Thunder, elég könnyedén nyertek. Az Oklahoma City legjobbja Semaj Christon volt (22 pont, 10/14 mezőny, 4 eladott labda), mellette a két igazolt játékos, Cameron Payne (15 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és "a drogos" Mitch McGary (11 pont) emelhetőek még ki. A Miaminél sem Rodney McGruder, sem a két tavaly draftolt, Josh Richardson és Justise Winslow nem játszottak - távollétükben Victor Rudd vitte a prímet (22 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz) David Walkerrel (14 pont, 4/7 tripla) és Nic Moore-ral (12 pont).

Döntő
Detroit Pistons - Orlando White 84-87 hosszabbítás után

A döntőben a hazai csapat szerzett nagyobb előnyt a második negyedben, de a harmadik felvonásban visszajött a meccsbe a Pistons, az utolsó egy percen belül pedig 5 pontos hátrányból egyenlítettek Stanley Johnson (21 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz) triplájával és Tekele Cotton ziccerével. A hosszabbításban egyetlen kosár sem esett 3.7 másodperccel a vége előttig - ekkor Justin Dentmon (16 pont, 6/16 mezőny, 9 gólpassz, 4 pattanó, 5 eladott labda) dobott hármast, ezzel győzött és nyerte meg az egész orlandói tornát az Orlando White. A Detroitnál Johnson mellett az idei első körös Henry Ellenson most meghatározó szerepet játszott (22 pont, 11 pattanó), Lorenzo Brown pedig borzasztóan hatékony volt (16 pont, 7/11 mezőny, 6 szerzett labda, 4 pattanó). A túloldalon Kevin Murhpy volt a legeredményesebb (19 pont), Arinze Onuaku pedig talán a leghasznosabb (14 pont, 12 pattanó).

7. helyért
Indiana Pacers - Orlando Blue 85-79

Hiába volt viszonylag szoros a végeredmény, az első és a harmadik negyedet 21 ponttal nyerte a Pacers, így hiába volt jobb 10 ponttal a Blue a záró 10 percben, ez nem sokat ért nekik. A vesztesnél Nick Johnson játéka volt a legmarkánsabb, még ha csúszott is bele hiba bőven (20 pont, 8 gólpassz, 4 pattanó, 7/17 mezőny, 5 eladott labda), a második körben draftolt és már szerződést is kapó Stephen Zimmerman nem volt ennyire kiugró (10 pont). A Pacersnél megint Glenn Robinson III-öt kell legelőször említeni (14 pont), de most jó volt Shayne Whittington is (12 pont, 5 pattanó, 3 blokk). Az idei második körben húzott Georges Niang beleszükült a mezőnybe (6 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz), Joe Young pedig már pályára sem lépett

9. helyért
New York Knicks - Los Angeles Clippers 106-77

Gyakorlatilag a feldobástól kezdve sokkal jobb volt a Knicks, végig vezetve, nagyon simán nyertek a Clippers ellen. A Phil Jacksonéktól már szerződést kapó Marshall Plumlee nem lépett pályára - Ron Baker volt a legjobb a Knicksnél (20 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 4/6 tripla), mellette négyen is elértek 13 vagy 14 pontot. A Clippersnél a három idei draftoltból ketten nem tudtak az óceánba se betalálni - David Michineau rettenetesen gyenge volt (3 pont, 0/9 mezőny, 3 eladott labda), Brice Johnson legalább a játék többi elemében hozzátett valamit (6 pont, 1/13 mezőny, 7 pattanó, 4 gólpassz). Diamond Stone ezúttal sokkal jobb volt mindkettejüknél (15 pont, 7 pattanó, 3 eladott labda), mellette a szintén igazolt Branden Dawson (18 pont, 6 pattanó, 3 eladott labda) és Andrew Andrews (15 pont, 3-3 pattanó, gólpassz és eladott labda) voltak még elfogadhatóak.

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 75-81

Nem olyan rettenetesen nagy különbséggel, de gyakorlatilag végig vezetett a találkozón a Milwaukee, a végjátékban felemás büntetőzésük is elég volt a sikerhez. A Bucksnál a tavalyi első körös Rashad Vaughn pocsék volt (9 pont, 4/16 mezőny, 1/8 tripla), és a két idei draftolt sem dobott jól, viszont Malcolm Brogdon (9 pont, 4/11 mezőny, 11 pattanó) és Thon Maker (15 pont, 5/14 mezőny, 13 pattanó, 2 blokk) is kitűnően dolgoztak a palánk alatt, utóbbi kifejezetten hasznos volt összességében. Maker mellett Terran Petteway (16 pont) és Rashad James (14 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak. A túloldalon Jordan McRae egyszemélyes csapatot játszott (23 pont, 3/15 mezőny, 1/8 tripla, 15/17 büntető, 4 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) - nem meglepő, más rajta kívül biztos nem lesz a Cavs tagja.

Memphis Grizzlies - D-League Select 99-79

Már a félidőben 22 pont volt a különbség a két csapat között, nem volt egy súlycsoportban a két gárda ezen az estén. A Memphisnél Andrew Harrison emelkedett ki (23 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 5 eladott labda), de Wade Baldwin IV is egészen hasznos volt a gyengébb dobóteljesítménye ellenére is (14 pont, 4/13 mezőny, 6 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda) - Deyonta Davis nem játszott. A D-Ligásoknál Verdell Jones volt a legjobb (12 pont), de senki nem játszott 20 percet sem.

Houston Rockets - Atlanta Hawks 78-83

A Houston az első negyedet még 10 ponttal megnyerte, a harmadikat 14 ponttal elbukta, -7-ről pedig nem tudtak visszakapaszkodni az utolsó felvonásban, egyenlíteni sem nagyon volt esélyük a végjátékban. A győztesnél Taurean Prince nem játszott, DeAndre Bembry viszont a legjobbak közé tartozott (14 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) Kevin Pangosszal (16 pont) és Bryce Cottonnal egyetemben (14 pont, 4/6 tripla, 7 pattanó). A texasiaknál a tavalyi első körös Sam Dekker villant (18 pont, 6/9 mezőny), mellette azonban igazán hatékony teljesítmények nem érkeztek - KJ McDaniels (15 pont, 3/14 mezőny, 1/7 tripla) és Michael Beasley (7 pont, 3/15 mezőny, 9 pattanó) pocsékul dobtak, még Kyle Wiltjer volt a leghasznosabb Dekker mellett (13 pont, 5/11 mezőny).

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 88-82

Az első negyedet 11 ponttal nyerte a Minnesota, aztán folyamatosan adták le az előnyüket, az utolsó felvonást pedig 9 ponttal nyerte a Denver, ezzel fordítottak. A Timberwolvesnál Kris Dunn a 7 személyi hibáját leszámítva pazarul mutatkozott be (27 pont, 10/18 mezőny, 5 pattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett labda), Tyus Jonesnak (12 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 4/11 mezőny) és főleg Adreian Payne-nek azért nem nagyon ment a dobás (17 pont, 6/20 mezőny). A túloldalon Emmanueal Mudiay nagyjából állta a sarat Dunn-nal szemben, bár dobni nem tanult még meg (23 pont, 8/18 mezőny, 1/6 tripla, 6/12 büntető, 8 pattanó, 6 gólpassz), de Jamal Murray (14 pont, 6 pattanó) és Juan Hernangomez (13 pont, 7 pattanó) is egészen hasznosan mutatkoztak be, a Mudiay-hoz hasonlóan tavaly az első körben húzott Gary Harris pedig kifejezetten jó volt (22 pont).

Toronto Raptors - Sacramento Kings 88-47

A nap messze legsimább meccsén a kanadaiak legázolták a Kingst úgy, hogy az utolsó negyedben már csak 3 pontot vertek rájuk, így lett 41 a különbség a végére. A Sacramentónál szinte mindenki értékelhetetlent nyújtott, Willie Cauley-Stein (7 pont, 2/10 mezőny, 3/9 büntető, 5 pattanó, 3 gólpassz) és az idei első körös Malachi Richardson is (7 pont). A túloldalon a két idei első körben választott, Jakob Poeltl (6 pont, 9 pattanó, 2 szerzett labda, 3 blokk) és Pascal Siakam (12 pont) is kifejezetten hatékonyak voltak, és védekezésben is sokat tettek hozzá a csapathoz. A korábbi draftoltak és jelenlegi Raptors-csapattagok közül Delon Wright most inkább a mezőnymunkából vette ki a részét (4 pont, 1/5 mezőny, 6 pattanó, 5 gólpassz), Norman Powell egy-két fokkal már jobb volt (13 pont, 3/6 tripla, 7 pattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda), Bruno Caboclo viszont továbbra sem találja a ritmust (11 pont, 4/12 mezőny, 3/9 tripla, 5 pattanó).

New Orleans Pelicans - Los Angeles Lakers 65-85

A Lakers már a második negyedet megnyerte 15 ponttal, ott döntötték el a találkozót. D'Angelo Russell parádés volt (20 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 eladott labda), Brandon Ingram sem szórta el a labdákat, jól dobott (12 pont, 4 pattanó, 2 blokk), Larry Nance Jr. hozta a tőle elvárt energikus játékot (11 pont, 9 pattanó, 2 blokk), az Ingramhez hasonlóan idei draftolt Ivica Zubac pedig felnőtt a többiek mellé (11 pont, 5 pattanó, 3 blokk). A túloldalon Buddy Hield volt a legeredményesebb, de összességében nézve gyenge produkcióval rukkolt elő így elsőre (13 pont, 5/20 mezőny, 1/8 hármas, 6 pattanó, 4 eladott labda).