Bemutatkozott a Brooklyn Nets is

Ezen a játéknapon bemutatkozott az előszezonban a New Jerseyből Brooklynba költöző és nevet is változtató Nets - igaz még nem az új csarnokában, valamint a Boston Celtics is első mérkőzését játszotta Európából visszatérve, s bizony egy igazi kemény csatát vívtak meg Doc Rivers fiai a New York Knicks ellen, mely csak hosszabbításban dőlt el. Az orosz újonc, Alexey Shved is végre letett valami komolyabbat az asztalra, a tavaly még a Szolnok ellen brillírozó Chris Copeland pedig 21 pontot dobva nyert meccset a New Yorknak. Ezekről, illetve minden további érdekességről a cikkben olvashattok!

 

Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 105 - 108 - hosszabbítás után

A nyáron Gerald Wallace-t és Deron Williamst is megtartó, s ezen felül is igencsak megerősödő egykori New Jersey, jelenleg már Brooklyn Nets első ízben szerepelt az idei előszezonban, s stílszerűen győztesen is mutatkozott be. Bár 15 pontos előnyt szórakozott el a záró etapban az új arcok közül Mirza Teletovicot (6 pont), Joe Johnsont (13 pont), CJ Watsont (19 pont), Andray Blatche-t (12 pont, 5 lepattanó) is szerepeltető Avery Johnson legénysége, de a hosszabbításban felül tudott kerekedni a Nets a 19-et szóró, 9 lepattanót lekapó és 3 blokkot kiosztó Brook Lopez főszereplésével. Érdekesség lehet, hogy a Brooklyn Nets első pontjait Kris Humphries szerezte meg, Gerald Walalce (18 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és Deron Williams (14 pont, 6 gólpassz) pedig elég szépen odatették magukat az Andrew Bynumot az egész előszezon alatt jegelő Philadelphia ellen. A Sixers megint szépen támaszkodhatott a cseresorra, az új szerzemény, Nick Young 21 pontot tett be a közösbe, Malick Wayns pedig 18-as performanszával vétette észre magát. Doug Collins együttesében a Wright - Richardson páros sem lépett pályára pihentetési megfontolásból. 

 

Boston Celtics - New York Knicks 95 - 98 - hosszabbítás után 

A bostoniak első előszezon-meccsüket vívták meg az Egyesült Államokban, miután Törökországban és Olaszországban volt jelenésük az NBA Eurolpe Live Tour szervezésében, ellenfelük pedig az Amare Stoudemire nélkül felálló New York Knicks volt, az egyik legnagyobb divízión belüli rivális. A változatosan alakuló és igen kemény játékot hozó, néhol igazi playoff-faultokkal tarkított derbi végül hosszabbításba torkollott, mivel Sullinger csak az egyik büntetőjét tudta értékesíteni egy egységnyi New York vezetésnél, egálnál pedig a korábban az Okapi Aalstarból, a Szolnok EC-ellenfeleként ismert Chris Copeland elrontotta a távoli triplát. A túlórában már újra megtalálta a fonalat a 19 játékperce alatt 21 egységig jutó Copeland és vezetésével behúzta a győzelmet a Knicks. A Camby-t, Shupertet, JR Smith-t és a korábbi bostoni Rasheed Wallace-t is nélkülöző New York legeredményesebbje a 23-at szóró Carmelo Anthony volt, a másik oldalon pedig az előszezonban még egy büntetőt sem rontó(!) Rondo (9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) szokás szerint vezérként húzta övéit, a Sullinger (14 pont, 7 lepattanó), Lee (11 pont), Green (12 pont) trió pedig most is demonstrálta, mennyire félelmetes lesz a Celtics padja az előttünk álló szezonban. 

 

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 95 - 99 

Nené, Wall, Booker és Okafor nélkül is diadalmaskodott a Wizards a Cavs otthonában, pedig a clevelandiek láthatóan igyekeztek megszerezni a győzelmet is Kyrie Irving formába hozatala és Dion Waiters "szoktatása" mellett. Az idei 1/4-es draftválasztott viszont megint dobott egy csontot nem kevés kritikusának, 9-ből 2-es mezőnymutatóval sikerült összehoznia egy 4 pontos, 1 lepattanós, 1 gólpasszos, 1 szerzett labdás statisztikai sort 22 játékperce alatt, Irving viszont szemre és számszakilag is javul (9 pont, 7 gólpassz, 2 szerzett labda), de azt eddig is tudtuk, hogy vele nem nyúlt mellé a Cavs és csak időre van szüksége, hogy műtéte után újra tavalyi formájában láthassuk. Legalább a tavalyi 1/4-es választott, Tristan Thompson emlékezeteset alakított (18 pont, 10 lepattanó, 4 blokk). A túloldalon a 14 egységig jutó Bradley Beal és a szintén ugyanennyit szóró Brian Cook - Jordan Crawford páros vitte a prímet. 

 

Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls 82 - 75 

A Bulls Hamiltont és Denget is kiültette a még mindig sérült Derrick Rose mellett, a Minny pedig a kisebb fájdalmakkal küszködő Kevin Love, valamint a lábadozó Rubio és a pihentetett Kirilenko nélkül vette fel a harcot ezen a találkozón. Így adódhatott extra lehetőség a játékba lendülésre Alexey Shved számára, aki 15 pontjából 12-őt a negyedik etapban szerzett, s ezek közt két kulcsfontosságú tripla volt, mondhatjuk, hogy ő vezette győzelemre Rick Adelman legénységét. Persze Nikola Pekovic 16 pontos, 17 lepattanós dupla duplája sem akármi, s Brandon Roy is tartja a szintet a maga 13 pontjával és 4 gólpasszával. A Bullsnál Noah 14 pontos, 13 lepattanós produkciója és Kirk Hinrich 15 egysége volt kiemelkedő. 

 

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 108 - 91 

Ersan Ilyasova 18 pontot szórt csak a harmadik negyedben, s összesen 22 pontig jutott, ezzel is bizonyítva azt, hogy jó döntés volt őt megtartania a Bucksnak. A török mellett az 5 blokkot kiosztó Larry Sanders és a 17-et szóró Jennings is sokat tettek a győzelemért a hihetetlen mély kerettel bíró wisconsiniaknál, ahol azért bőven van még dolga Scott Skiles mesternek a rotáció felállítását tekintve. A Pistons idei draftoltja, Andre Drummond a maga 19 pontos, 10 lepattanós, 2 blokkos produkciójával egyre inkább kezdi bizonyítani, hogy érdemes lehet belé energiát fektetnie új klubjának.

 

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 86 - 99 

A Lakesrben 3 percet játszó és két lepattanót leszedő Somogyi Gergely szereplése révén már megemlékeztünk erről a találkozóról szigorúan magyar szemszögből, most pedig picit az egyéb érdekességeket elevenítjük föl. A rengeteg plusz kilót leadó Enes Kanter egyre inkább formába lendül, most 14 ponttal és 14 lepattanóval vétette észre magát a Dwight Howard - Jordan Hill párost továbbra is kényszerből jegelő Lakers ellen. A visszatérő Kobe Bryant (18 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) vezette hazaiak első előszezon-meccsükön, melyet a Staples Centerben játszottak, igen sokat javultak csapatjátékban, de hiába voltak pariban a negyedik negyedig, a Los Angeles-iek cseresora megint nem bírta tartani a lépést az ellenfél tartalékjaival, így még mindig nyeretlen a Lakers ebben az egyébként abszolút tét nélküli periódusban. Ami viszont figyelemreméltó Mike Brown legénységénél, az Metta World Peace 4-ből 3-as triplamutatója és Robert Sacre 9 pontos, 10 lepattanós, 3 blokkot performansza.

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus