BIG3: Már 0-3-mal áll a címvédő Trilogy

Már a harmadik fordulót rendezték a BIG3 idei szezonjában a hétvégén - a címvédő Trilogy továbbra is nyeretlen, a 3 Headed Monsters és a Tri-State viszont nem talált még legyőzőre.

2. hét

Killer 3's (1-1) - Ghost Ballers (0-2) 50-44

A Killer 3's a 28 pontig (5/9 tripla) jutó Stephen Jackson vezetésével egy nagyon fordulatos mérkőzésen győzött - egy 14-0-s rohammal 21-8-ra meglépett a későbbi győztes, de a Ghost Ballers a 21 pontos, 10 pattanós dupla-duplát hozó Carlos Boozer vezetésével szépen faragta hátrányát, sőt... A mérkőzés második felében azonban újra meglépett a Killer 3's, 46-36-ra vezetett, és bár ezután a Ghost Ballers egy 8-0-val még visszajött a meccsbe, végül nyertek Metta World Peace-ék (6 pont, 7 pattanó). A túloldalon Ricky Davis (12 pont, 4 pattanó) és Mike Bibby (4 pont, 7 pattanó, 3 gólpassz) voltak még jók.

Tri-State (2-0) - Ball Hogs (0-2) 51-34

A Tri-State a bajnok Trilogy legyőzése után újra nyert, méghozzá simán - már a félidőben 26-15 volt David Hawkinsék (20 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) előnye, amely a fordulás után sem csökkent. A győztesnél még Jermaine O'Neal (12 pont) és Nate Robinson (11 pont, 3-3 pattanó és gólpassz) jutott 10 pont fölé, Amar'e Stoudemire 6 pontig és 3 pattanóig jutott, míg a túloldalon egyedül Andre Owens ért el két számjegyű ponttermést (14 pont, 3 pattanó).

3's Company (1-1) - Power (2-0) 44-50

A Power sokkal simábban is nyerhetett volna, miután a már a félidőben is 12 ponttal álló Corey Maggette (16 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) vezetésével 25-15-tel zárták a mérkőzés első felét, a fordulás után pedig 48-36-ra is vezettek. Itt jött Baron Davis (27 pont, 5 pattanó), aki 8-0-s szakaszra vezette a 3's Company-t, Maggette azonban lezárta a találkozót még egy esetleges nagy fordítás előtt. A vesztesnél senki más nem jutott 10 pont fölé, a Powernél azonban Cuttino Mobley (18 pont, 7 pattanó) és Glen "Big Baby" Davis (14 pont, 4 pattanó) is jók voltak.

3-Headed Monsters (2-0) - Trilogy (0-2) 50-34

A tavalyi döntő "visszavágóján" a Rashard Lewis (21 pont, 6 pattanó) vezette 3 Headed Monsters egy 13-0-s sorozattal 10 pontos előnyre tett szert. A találkozó második felének elején visszajött ugyan négy pontra a címvédő, de közben elvesztett a tavalyi finálé legértékesebb játékosának választott Rashad McCantset egy sérülés miatt, és végül simán kikapott. A győztesnél a regnáló MVP, Lewis mellett Qyntel Woods (15 pont, 9 pattanó) és Reggie Evans (9 pont, 7 pattanó) is nagyon hasznosak voltak, míg a túloldalon Al Harrington (17 pont, 4 pattanó) és James White (11 pont, 4 pattanó) vitték a prímet.

3. hét

3's Company (2-1) - Trilogy (0-3) 52-50

Az eddig nyeretlen és sérült játékosát, Rashad McCantset nélkülöző Trilogy kifejezetten jó, fordulatos és izgalmas mérkőzést játszott a 3's Company-vel. Az Al Harrington (28 pont, 6 pattanó) vezette címvédő 48-41-re vezetett a végjátékban, és 50-49-re is ők álltak jobban, ám a végén Baron Davis (17 pont) triplájával győzött a 3's Company. A győztesnél Andre Emmett (20 pont) volt még a vezér.

Ball Hogs (1-2) - Ghost Ballers (0-3) 50-40

A DeShawn Stevenson (21 pont, 7 pattanó), Jermaine Taylor (15 pont), Andre Owens (10 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Josh Childress (4 pont, 10 pattanó) vezette Ball Hogs kiválóan kezdett, és a 27-12-es első félidővel el is döntötte az összecsapást. A Carlos Boozer (17 pont, 11 pattanó) és Ricky Davis (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) húzta Ghost Ballers megpróbált visszakapaszkodni ezt követően, de fordítani nem volt esélyük Stevensonék ellen a combhajlító sérülése miatt ezúttal nem játszó Mike Bibby nélkül.

Tri-State (3-0) - Power (2-1) 50-46

Két veretlen csapat ütközetét láthatta a közönség péntek éjszaka, és kifejezetten jó összecsapás volt ez is. A végül új BIG3 rekordig, 34 pontig jutó Corey Maggette (34 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével 25-21-re vezetett a Power a félidőben, ám az ezúttal is David Hawkins (18 pont, 6 pattanó), Jermaine O'Neal (12 pont, 6 pattanó) és Nate Robinson (12 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezette Tri-State fordított a második félidőben. Maggette még 46-45-ös vezetéshez juttatta csapatát, de Hawkins lezárta az összecsapást - a győztesnél Amar'e Stoudemire 6 pontot és 5 pattanót jegyzett.

3-Headed Monsters (3-0) - Killer 3's (1-2) 51-49

A harmadik kör utolsó meccsén jobban kezdett az Alan Anderson (15 pont, 5 pattanó), Stephen Jackson (14 pont, 6 pattanó), Metta World Peace (11 pont, 5 pattanó) és Ryan Hollins (9 pont, 5 pattanó) vezette Killer 3's, 25-17-re vezettek a félidőben, és 10 pont is volt az előnyük a második felvonás elején. Rashad Lewis (13 pont, 9 pattanó) felhozta 5 pontra a 3-Headed Monsterst, de ezt követően a bal térde megsérült. Nem adta fel azonban a tavalyi döntős, amely 49-45 után Mahmoud Abdul-Rauf (20 pont) két triplájával fordított és nyert. A győztesnél Qyntel Woods (12 pont, 4 pattanó) és Reggie Evans (6 pont, 7 pattanó) is hasznosak voltak.