Bostoni thriller, újabb hazai sikerrel

Paul Pierce és LeBron James is kipontozódott a hosszabbítással végződő derbin, ahol 18 pontos előnyt adott le a Boston, ám végül célba ért a pontszegény túlóra után és egyenlített a párharcban

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra egy újabb playoff-klasszikust játszott a Boston Celtics és a Miami Heat, melyen megtörtént minden, ami egy ilyen hőfokú mérkőzésen megtörténhet. A vendéglátók 61 pontot szórtak tartalékos csapatukkal az első félidőben, rendelkeztek már 18 pontos vezetéssel is, mégis nagyot kellett harcolniuk Doc Rivers fiainak, hogy egyáltalán hosszabbítás következhessen 48 játékperc után, amit végül úgy nyert meg a Paul Pierce-t elvesztő Celtics, hogy a playoff során először kipontozódó LeBron James vezette Heat mindössze egy kosarat szerzett a ráadásban. Nézzük, hogyan alakult a fantasztikus derbi!

Boston Celtics (4.) - Miami Heat (2.) 93 - 91- hosszabbítás után

A negyedik derbi végén gyakorlatilag azt mondhatjuk, hogy az első, illetve a második két mérkőzés tükörképe volt egymásnak, hiszen egy sima Heat siker után következett egy hosszabbításos floridai diadal, majd a csapatok átköltöztek Bostonba, ahol előbb a Celtics nyert meggyőző fölénnyel, aztán jött a mai túlórás derbi, ahol egalizáltak Rajon Rondóék. A negyedik kiemelt - mint az utóbbi három derbin kivétel nélkül - most is remekül kezdett és megvolt a legalább 15 pontos előnye a nagyszünet előtt, sőt, 18-cal is ment már a 17 pontos, 14 lepattanós, 5 blokkot kiosztó Kevin Garnett vezette Celtics.

Félidőre 14 egységnyi maradt meg a fórból az extázisban dobó és ezen felül jól is védekező hazaiaknak, de a fordulás után nagyon beragadtak a rajtnál és mindössze 12 pontra voltak képesek a harmadik negyedben - a megint remeklő James és társai fel is jöttek a rivális nyakára, tehát megint jóval a hajrá előtt elfogyott a bostoni előny és kezdődhetett egy egészen más mérkőzés, mint az addigi. A vendéglátóknál Pierce is termelékeny volt (23 pont), de újfent faultgondokkal küzdött. Ray Allen viszont kezdi hónapokkal ezelőtti önmagát idézni támadásban, 4 triplát értékesítve jutott el 16 egységig, a padról pedig megint érkezett egy olyan ember, aki szórta a pontokat (Dooling, 10 pont, 4-ből 3 tripla), jól működött a Celtics gépezete - csak elfogyott a lendület a végjátékra.

Ám küzdelemben is kiemelkedő volt a Rivers-legénység, bár James egalizált egy triplával a rendes játékidő vége előtt (utána nem sokkal Garnett vétett kritikus támadóhibát), sőt, Haslem kétségbeesett dobása révén volt sansza a győzelem kicsikarására is a Spoelstra-tanítványoknak. Mivel a 13 pontos, 17 lepattanós dupla duplát szállító magasember tempója a gyűrűt sem találta el, jöhetett a ráadás, ami nem a lendületet vesztő hazaiak sikerét vetítette előre, pláne, amikor Paul Pierce egy támadóhibával ki is pontozódott. A Miami viszont képtelen volt a gyűrűbe erőszakolni a labdát, ráadásul nem sokkal később LeBron James is kipontozódott - először a rájátszás során -, ami a Chris Bosh nélkül felálló Heatet picit egydimenzióssá tette az utolsó percekre, hiszen az addig remeklő Chalmers kezéből Wade kivette az irányítást.

Haslem révén viszont összesen egy kosarat szerzett a Miami a ráadásban, utána már csupán egy Daniels büntető, majd egy Rondo-féle dupla érkezett, végül a 15 pontos, 15 gólpasszos performansszal előálló bostoni irányító értékesített kettőből egy büntetőt, tehát 6 pontot szerzett a két gárda az 5 extra percben. Az utolsó támadást Wade vállalta magára, holott Chalmersre is nyugodtan lehetett volna játszani az adott szituációban, s a Danielst egy dobócsellel elküldő All-Star elrontotta az üres hárompontost, így a Celtics ünnepelhetett győzelmet.

A találkozó hevességét és hangulatát tekintve mindenképp az egyik, ha nem a legjobb mérkőzés volt az idei rájátszásban, arról nem is beszélve, hogy fordulatokban ez alkalommal is gazdag volt a két klubóriás összecsapása. A forgatókönyv kísértetiesen hasonló volt a harmadik derbiéhez, de itt maradt még szufla a Bostonban, hogy legalább védekezésben hozni tudja a győzelmet. Folytatás két nap múlva Miamiban, ahol mondani sem kell, mekkora nyomás lesz a csapatokon.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 23, Garnett 17, R. Allen 16

A Heat legjobb dobói: L. James 29, Wade 20, Chalmers, Haslem 12-12

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2 - 2

 

A nap hőse: Rajon Rondo, aki 15 pontos, 15 gólpasszos dupla duplája mellett a hosszabbítás legfontosabb találatait jegyezte. A mérkőzés bizonyos szakaszaiban nagyon megfogták a Celtics irányítóját és volt, hogy faultgondok miatt kispadoznia kellett, de Pierce kipontozódása után megint ő vette vállaira a Bostont.

A nap lúzere: Dwyane Wade, aki ugyan szórt 20 pontot, de megint sok kritika érheti a játékát a 22-ből 7-es mezőnymutató, a rossz ütemű vállalások és a döntő dobás elhibázása. A végén ráadásul a sokkal jobb tripladobónak számító Chalmers is kaphatta volna tőle a labdát üresben, de ő vállalta a felelősséget, viszont hibázott.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus