Brandon Roy remek nyitása

Hat mérkőzést rendeztek mára virradóra az NBA előszezonjában, melyek közül egyen mi magyarok is érdekeltek voltunk Somogyi Gergely révén, ahogy azt már korán reggel olvashattátok is nálunk. Most a többi találkozó érdekességeiről teszünk említést - ugyanis akadt belőlük bőven. Bemutatkozott több igencsak átalakult csapat, köztük a Minnesota Timberwolves is, melyet egy bizonyos Brandon Roy vezetett győzelemre... Mellette Nando De Colo is hőssé vállt az éjjel folyamán, a francia hátvéd az utolsó másodpercben dobott győztes kosarat az Atlanta ellen, továbbá Jonas Valanciunas is végre pályára léphetett. Nézzük, mit érdemes még tudni a legutóbbi játéknap találkozóiról!

 

 

Detroit Pistons - Toronto Raptors 101 - 99

A legerősebb felállásával pályára lépő Pistons egy izgalmakat sem nélkülöző találkozón verte hazai pályán a Kyle Lowry nélkül, de a várva várt Jonas Valanciunas-szal (13 perc, 2 pont, 2 blokk) a fedélzeten küzdő Torontót. Míg a 17 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Monroe vezette vendéglátóknál összesen 10-en értek el legalább 6 pontos dobóteljesítményt, addig a kanadaiak szekerét inkább a John Lucas (16 pont, 5 gólpassz) - DeMar DeRozan (17 pont, 2 szerzett labda) páros vitte. A végjátékban egyébként az az Andre Drummond (12 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) szerezte a döntő kosarat egy támadólepattanó után, akit a Detroit idén a 9-es pick-kel vitt el a drafton. Előszezon-találkozóhoz képest Lawrence Frank meglepően kevés, mindössze 11 játékosnak adott bizalmat ezen az estén, többek közt Slava Kravtsov, Terrence Williams és Johnny Flynn sem került pályára a vendéglátóknál.

 

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 107 - 105 

Serge Ibaka, Kendrick Perkins és Thabo Sefolosha nélkül szerepelt a tavalyi döntős OKC a rengeteg újoncot, illetve új arcot felvonultató, teljesen átalakuló Rockets ellen. Jeremy Lin első Houston-mezben lejátszott találkozóján nem nagyon próbálkozott dobásokkal, s csupán csak 3 ponttal zárt, ám szépen mozgatta a társakat, 6 gólpassz és 3 szerzett labda is érkezett tőle ezen az estén. A texasiak legjobbja a 20 egységig jutó, igazi bravúrkosarak sorát szerző Terrence Jones volt, az újonc, de a 12 pontos, 8 lepattanós újonc, Jeremy Lamb is remekelt, a tavaly draftolt litván, Donatas Motiejunas pedig 6 ponttal és 4 lepattanóval hálálta meg Kevin McHale bizalmát. Az új embereit próbálgató legutóbbi runner-up pedig a nyitónegyedben már 16 egységnél tartó Russell Westbrook főszereplésével lépett fel ezen a találkozón, de az üde színfolt Cole Aldrich volt, aki kezdőként 10 pontos, 11 lepattanós dupla duplát ért el és még 3 blokkot is kiosztott bónuszként. Eric Maynor 7 ponttal és 5 gólpasszal tért vissza súlyos sérüléséből, Kevin Durant pedig 13 ponttal nyitott 20 játékperce alatt. A pszichikai gondokkal küzdő Royce White nem lépett pályára a Houstonban, mely végül megúszta azt a rohamot, melyben a Thunder egyenlíthetett volna Cook triplája révén. 

 

Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 75 - 93

A Kobe Bryant, Dwight Howard és Jordan Hill nélkül kiálló Lakers Ontarióban megint nem túl sok jót mutatott magából, most az újjáépülő Blazers robogott át a második félidőben a Los Angeles-iek testén, ráadásul úgy, hogy a húzóemberek nagyon sokáig pályán voltak Mike Brown csapatában, s ahogy arról már írtunk korábban, Somogyi Gergely és a többi garantált szerződésért játszó fiatal csak minimális lehetőséget kapott a szakvezetéstől. A Lillard (14 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) - Leonard (10 pont, 5 lepattanó) újoncduó húzta oregoniak eddig elég jó formát mutatnak, s sérülésből felépülő ászuk, LaMarcus Aldrdige (14 pont, 8 lepattanó) is kitett magáért, így nem foroghatott veszélyben a portlandi győzelem. A Lakersben bő 4 és fél percet játszó Somogyi Gergő teljesítményéről már korábban beszámoltunk. 

 

Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers 84 - 70 

Bemutatkozott az előszezonban a Minnesota Timberwolves is, méghozzá Brandon Royt a kezdőbe nevezve! A tavaly egy teljes évet kihagyó, sőt, hivatalosan vissza is vonuló klasszis viszont több, mint biztató produkciót nyújtott a Pacers ellen, s 14 pontos, 4 lepattanós teljesítményével új klubja egyik legjobbja volt ezen az estén. Ott volt a parketten a friss olimpiai bajnok, Kevin Love (12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és az Eb-selejtezőket sérülés miatt kihagyó Nikola Pekovics (14 pont, 5 lepattanó) is, viszont az ő jó játékuk mellett Alexey Shved bemutatkozása nem sikerült túl impozánsra (0 pont, 4 gólpassz 20 perc alatt), ahogy Andrei Kirilenko sem a pontszerzéssel hívta fel magára a figyelmet (3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), ám összességében még Rubio nélkül is nagyon jól mutatott ez az új Minnesota. A vesztes oldalon csak a 16 egységig jutó Paul George említhető, Granger pedig nem öltözött át.

 

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 101 - 99 

A Spurs a Ginobili, Duncan, Parker, Mills négyes nélkül vette fel a harcot az átalakuló Atlanta ellen, s a kezdőként pályára küldött Eddy Curry (11 pont, 8 lepattanó) domináns játéka révén jól is tartotta magát, de a végjátékban érkezett Mike Scott, aki bevert egy hatalmas triplát, így egállal mehettek neki az utolsó támadásnak a felek. Akkor viszont a 9 gólpassza mellett 11 pontot is szerző Nando De Colo, aki egy gyönyörű tempóval megnyerte a meccset a texasiaknak az utolsó másodpercben. A Harris, Morrow, Pachulia és Stevenson nélkül felálló Hawks nagyot küzdött, de a tartalékok közül senki sem tudott igazi vezérré előlépni, így célba ért a Spurs.

 

Sacramento Kings - Phoenix Suns 102 - 96

A Kings komolyan vette a Steve Nash-től a nyáron elköszönő arizonaiak elleni csatát, így DeMarcus Cousins 21 pontos, 9 lepattanós teljesítményével és agresszív, lendületes játékkal megverték Keith Smart fiai az immáron Scolával, Beasley-vel, Dragic-csal felálló vendégeket. Wesley Johnson 18 pontja mindenképp említendő a Phoenixnél, ahogy az idei ötödik draftválasztott, Thomas Robinson 12 pontos, 8 lepattanós produkciója is. Markieff Morris sem nagyon szeretné eltűrni, hogy ennyire hátra szoruljon a rotációban, ezt 16 ponttal, 7 lepattanóval és sok mezőnydobás vállalásával nyomatékosította.

 

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus