Chris Paul volt LA mentőangyala

8 meccsen vagyunk túl, melyek között találhattunk jó pár rangadót is. A nap találkozóján a Houston Rockets a Los Angeles Clippershez látogatott, itt Vinny Del Negro mondhat egy hatalmas köszönetet irányítójának, Chris Paulnak. New Yorkban továbbra is minden tökéletes Mike D'Antoni felállítása óta, a címvédő Dallas pedig szintén kifelé jön a gödörből, aminek a minap Oklahomában győzedelmeskedő Spurs látta kárát.

Dallas Mavericks–San Antonio Spurs 106–99

A Spurs nagyon jó passzban várhatta a texasi rangadót, miközben a címvédő amolyan „felhozómeccseket” nyert az utóbbi napokban. Stephen Jackson, az új érkező már bevethető volt a vendégeknél, Shawn Marion, Brendan Haywood és Delonte West viszont kihagyni kényszerültek ezt a derbit, ám a Mavericksen cseppet sem látszott meg a hiányuk. Nowitzki már a félidőben 19-nél tartott, végül 27-ig jutott el, de a 14 pontos, 10 gólpasszos Jason Kidd is remekül teljesített mellette. A San Antonio 24 órával a Thunder elleni idegenbeli győzelme után messze nem tudott olyan hatékony lenni, mint a nyugati első ellen.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 27, Terry 17, Beaubois 16

A Spurs legjobb dobói: Duncan, D. Green 17-17, Splitter 15

Indiana Pacers–New York Knicks 88–102

Igen beszédes adat, hogy mióta Mike Woodson a vezetőedző New Yorkban és nem Mike D'Antoni, a Knicks 60 labdaeladásba kergette bele eddigi ellenfeleit 3 mérkőzés alatt, ráadásul mindhármat meggyőző játékkal nyerte meg. A 19-et dobó Jeremy Lin és a 16-16-ot vállaló Anthony, valamint Stoudemire egy igazi csapatot kezdtek el alkotni, s egyikőjük sem vállalja túl magát az utóbbi találkozókon. A hazaiaknál felébredt a téli álmából Roy Hibbert (24 pont, 12 lepattanó), de egyedül kevés volt az üdvösséghez.

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 24, George 18, Collison 15

A Knicks legjobb dobói: Lin 19, Stoudemire, Anthony 16-16

Los Angeles Clippers–Houston Rockets 95–91

Ott lebegett az újabb borzasztóan kínos vereség réme a Clippers és edzője, Vinny Del Negro feje fölött, de az utolsó 3 percben 12(!) pontot szerző Chris Paul megmentette az egész találkozó alatt hátrányban lévő hazaiakat. A 23 pontig jutó és 5 labdát szerző irányító 6-ból 6 büntetőt tett a gyűrűbe ebben a periódusban, továbbá mindhárom mezőnykísérlete célba ért. A túloldalon a 14 gólpasszos Dragic és a szezoncsúcsnak számító 25-öt szóró Courtney Lee vitte a prímet, de a hajrában védekezésben és támadásban is kijött a tapasztalat hiánya a houstoniaknál. Az új szerzemények (Young, illetve Camby és Fisher) még nem léphettek pályára ezen az estén.

A Clippers legjobb dobói: Paul 23, Griffin 18, Foye 15

A Rockets legjobb dobói: C. Lee 25, Budinger 19, Patterson 14

Chicago Bulls–Philadelphia 76ers 89–80

Noha vezetett 14 ponttal is az első negyedben a Sixers, a folytatásban már a Derrick Rose nélkül kiálló vendéglátókról szólt a találkozó, elsősorban a 20-at termelő CJ Watsonnak köszönhetően. Spencer Hawes megint vállalta a megmérettetést, ám vele együtt is 53 – 39 arányban maradt alul a lepattanókért folytatott küzdelemben Doug Collins legénysége. Jrue Holiday 30 pontos karriercsúcsot szállított, de ilyen hendikeppel nem sok sansza lehetett a végjátékban a vendégeknek.

A Bulls legjobb dobói: CJ Watson 20, Noah 13, Boozer, T. Gibson, Korver 11-11

A 76ers legjobb dobói: Holiday 30, Hawes 10, L. Williams 9

Charlotte Bobcats–Toronto Raptors 107–103

A liga sereghajtója kezd egyre szebben összeállni, mióta az összes korábbi sérült a fedélzeten van. DJ Augustin 23 pontja és 11 gólpassza volt a kulcs, ráadásul a szorosan alakuló végjátékot is az ő büntetőivel tudta győztesen lezárni a Bobcats. A vendégeknél Bayless volt az ász, 23 ponttal és 6 gólpasszal jelentkezett, de a hajrában megint kipontozódott. A Raptors képtelen két-három találkozón egymás után hozni azt a szintet, amire képes, most érdekes módon Bargnani volt az egyik fő ludas a vereségben (11 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda). A győztes félnél Maggette 14-ből 14 büntetőjét értékesítette, 21 egységével a Charlotte egyik legjobbja volt.

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 24, Augustin 23, Maggette 21

A Raptors legjobb dobói: Bayless 23, DeRozan 20, Kleiza 13

New Jersey Nets–New Orleans Hornets 94–102

Visszatért sérüléséből Deron Williams, de az ő 20 pontos, 12 gólpasszos performansza sem segített a Netsnek a Nyugati Főcsoport sereghajtója ellen hazai környezetben. A New Jerseyben bemutatkozott az új szerzemény, Gerald Wallace (11 pont, 3 blokk) is, Humphries pedig szépen takarított a gyűrű alatt (16 lepattanó), viszont a hazaiak 12 – 32 arányban bukták el a negyedik negyedet, így hiába állt nekik a zászló 40 percen keresztül, a 20-at szóró Kaman és a szintén ugyaneddig jutó Belinelli egy-egy fantasztikus triplája végleg eldöntötte a találkozót.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams, Morrow 20-20, G. Green 16

A Hornets legjobb dobói: Belinelli, Kaman 20-20, Jack 16

Utah Jazz–Golden State Warriors 99–92 – hosszabbítás után

Az egy héttel ezelőtt lebonyolított játékoscserével vélhetően kiszállt a playoffért folytatott küzdelemből a Golden State. Arra is jó választ kaphattunk, miért kellett ennyire egy igazi 5-ös center a Warriorsnak, mint a most még nem bevethető Andrew Bogut: A Jazz ezen az estén 65 – 40-re hozta a lepattanóharcot David Lee és társai ellen. A hosszabbításba torkolló ütközet végig szorosan alakult, a rendes játékidő végén Nate Robinson és Devin Harris is dönthetett volna, de maradt az egál, jöhetett a túlóra. Az extra percekben már nagyon magabiztos volt a Utah, a gyászoló Al Jefferson helyén kezdőként szerepeltetett Derrick Favors karriercsúcsokat jelentő 23 ponttal, illetve 17 lepattanóval állt a hazai sereg élére.

A Jazz legjobb dobói: Favors 23, Millsap, Tinsley 13-13

A Warriors legjobb dobói: Robinson 19, D. Lee 18, K. Thompson 17

Denver Nuggets – Boston Celtics 98 – 91

A 22 pontos Pierce és a 16 gólpasszt kiosztó Rondo vezette Celtics visszajött kétszámjegyű hátrányból is a negyedik negyedben, de a kapitány elvesztése nagyon rosszul érintette a vendégeket, ráadásul a lepattanó párharcban szokás szerint vastagon alulmaradó bostoniak 46 – 27 arányban vesztették el ezt a külön versenyt a 18 pontos, 16 lepattanós Faried húzta Nuggets ellen. A találkozón Kevin Garnett kiosztotta karrierje 5000. gólpasszát is, ezzel ő lett a liga történelmének harmadik olyan játékosa Kareem Abdul-Jabbar és Karl Malone után, aki legalább 20 000 pontot, 10 000 lepattanót és 5000 gólpasszt könyvelt el pályafutása során.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 20, Faried 18, Afflalo 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce, Garnett 22-22, Rondo 12

A nap hőse: Chris Paul, aki 23 pontjából 12-őt a Rockets elleni meccs utolsó 3 percében szerzett, ezzel megmentve a Clipperst az újabb érthetetlen vereségtől.

A nap lúzere: A New Jersey Nets, mely hazai pályán 20 ponttal bukta el az utolsó negyedet úgy, hogy előtte végig vezetett és abszolút nyeregben volt.