Csak túlóra után dőlt el a szuperrangadó

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 10 találkozót bonyolítottak le, közte két fantasztikus rangadóval, hiszen a Heat és a Nets Miamiban mérte összes tudását, míg a Spurs, illetve a ligaelső Grizzlies San Antonióban vívott meg egymással a sikerért. Nicolas Batum egy utolsó pillanatban eleresztett triplával nyerte meg a nap legkiélezettebb, kétszeri hosszabbításban eldőlő meccsét, Brandon Jennings szintén győztes hármast értékesített, ő ráadásul egy hatalmas fordítás után segített győzelemhez csapatát, a Milwaukee-t. Rengeteg érdekesség történt még ezen a játéknapot, nézzük is az egyes összecsapások összefoglalóit!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Miami Heat - Brooklyn Nets 102 - 89

Amíg nem váltott ritmust a harmadik negyedben a címvédő, addig úgy festett, hogy ez a rangadó akár egy sima brooklyni győzelemmel is záródhat, de LeBron James az összes(!) eddigi idei mérkőzéséhez hasonlóan most is eljutott legalább 20 egységig, Dwyane Wade pedig 34 pontos szezoncsúcsával jelezte, hogy a sérülései már nem akadályozzák őt a játékban, a Miami 24-es különbséggel nyerte meg a második 24 percet a Brook Lopezt kényszerből jegelő Nets ellen.

A Heat legjobb dobói: Wade 34, L. James 21, R. Allen 13

A Nets legjobb dobói: Blatche 20, G. Wallace 13, Joe Johnson 12

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 117 - 118 - kétszeri hosszabbítás után

Sok dolgot lehet várni egy teljes mértékben hatékony kispad nélküli csapattól, csak azt nem, hogy back-to-back érkezve, idegenben, kétszeres hosszabbításban, az utolsó másodpercben nyerjen meg egy mérkőzést, márpedig a Portland véghez vitte ezt a kisebb csodát ezen az éjjelen. A 19 pontos, 18 lepattanós, igen masszív dupla duplát szállító Anderson Varejao és társai korán elléptek a vendégektől, de a 24 pontja mellé 11 gólpasszt is kiosztó újonc, Damian Lillard vezetésével visszakapaszkodott a Blazers, ám pont az irányító hibázott a rendes játékidő végén, jöhetett az első ráadás. A végül 21 pontig jutó Batum már az első extra etap végén megnyerhette volna a vendégeknek a találkozót, de akkor későn engedte le a dobást, ám ami késett, nem múlott, a második túlóra végén, egy egységnyi hátrányban gyönyörű triplával fordított és hozta az összecsapást a Portlandnek, a mostani keleti túráján sok frusztráló vereség után tudott végre nyerni egyet a Stotts-legénység.

A Cavaliers legjobb dobói: Gee 22, Varejao 19, T. Zeller 14

A Blazers legjobb dobói: Lillard 24, Batum 22, Aldridge 21

Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 93 - 88

Megszakadt a Sixers jó sorozata, a Bulls revansot vett a tavalyi első körös kudarcért, a 25-öt szóró Luol Deng bevitte a célba a chicagóiakat a végjátékra felőrlődő Philadelphia ellen. Tom Thibodeau legénysége megint szépen szervezett csapatjátékkal pótolta a legnagyobb hiányzót, Derrick Rose-t és újra pozitív méreget harcolt ki magának, érdemes kiemelni az ebben tevékenyen résztvevő Joakim Noah-t, aki 12 pontos, 13 lepattanós dupla duplája mellett 7 gólpasszt is kiosztott center létére.

A Bulls legjobb dobói: Deng 25, R. Hamilton 15, Noah, Boozer 12-12

A 76ers legjobb dobói: Holiday 23, T. Young 22, Turner 12

New Orleans Hornets - Oklahoma City Thunder 79 - 100

A játéknap legegyoldalúbb találkozóját New Orleansban rendezték, ahol az Eric Gordon - Anthony Davis duó nélkül felálló Hornets nem tudott méltó ellenfele lenni az ászait a negyedik negyedben már pályára sem küldő OKC-nek. Kevin Durant vitte a prímet a vendégeknél a maga 20 egységével, Westbrook pedig egy 18 pontos, 10 gólpasszos dupla duplával zárt. A Hornets egyetlen értékelhető produkcióját a 21 pontja mellé 10 lepattanót is begyűjtő Ryan Anderson szállította.

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 22, R. Lopez 12, Mason 11

A Thunder legjobb dobói: Durant 20, Kev. Martin 19, Westbrook 18

Houston Rockets - Utah Jazz 124 - 116

Ritkán láthatunk olyat, hogy két masszív, a rájátszásért küzdő alakulat teljes mértékben fittyet hány a védekezésre és tényleg csak pusztán túldobni akarja aktuális ellenfelét, ám a Rockets és a Jazz így tett ezen az éjjelen, ennek pedig a vendégként amúgy is gyengének számító vendégek itták meg a levét. A hazaiaknál nyolc(!) játékos jutott el legalább 13 pontig, amihez hasonlót idén még nem láthattunk a ligában, a Derrick Favors és Marvin Williams nélkül elutazó Utah pedig négy 16 egység felett termelő kosarast vonultatott fel. Sokat nem kellett izgulnia a győzelem miatt az utolsó negyedben a texasi alakulatnak, mely újra 50 százalékon áll mai diadalának köszönhetően.

A Rockets legjobb dobói: Patterson 20, Lin, Parsons 19-19

A Jazz legjobb dobói: Hayward 21, Foye, Al Jefferson 20-20

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 91 - 88

A Celtics 17 megválaszolatlan ponttal kezdte az első negyedet, az eltiltott Rajon Rondót nélkülöző bostoniak pedig csak 11 pontot kaptak ebben az etapban, ami a legjobbjuk volt eddig a szezonban, majd a második 12 percben 36-ot szóró a Milwaukee, ami pedig a Divers-legénység legrosszabb védekezésbeli teljesítményét jelentette egy játékrészen belül... Hiába Jeff Green újabb remek produkciója (18 pont, 6 lepattanó), valamint Jason Terry első dupla duplája (15 pont, 11 gólpassz) új klubja színeiben, a végjátékban jobban koncentrált a lendületbe jövő Bucks és négy kellemetlen vereség után újra győzni tudott. A 24 órával korábban tripla duplázó Larry Sanders élete meccsét játszotta (18 pont, 16 lepattanó, 5 blokk), de a hős Brandon Jennings lett, aki triplájával fordított az utolsó percben, erre már több próbálkozásból sem tudott válaszolni a Celtics.

A Bucks legjobb dobói: Sanders 18, Ellis 17, Ilyasova 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce 19, J. Green 18, Garnett 17

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 99 - 95 - hosszabbítás után

A Nyugati Konferencia két legerősebbnek látszó csapata sokáig nem bírt egymással, csak túlóra után dőlt el a derbi, s a Tony Allen személyében a legjobb védőjét nélkülöző vendég gárda végül előbb elfáradt, mint a cseréit bátrabban használó, illetve lényegesen pihentebb hazai alakulat, így célba ért a 30 pontos Tony Parker vezette Spurs. A 27 pontos, 15 lepattanós dupla duplát hozó Tim Duncan a vártnál jobban helyt állt a Grizzlies igen erős belső sora ellen, bár Randolph is eljutott 17 egységig, valamint 15 lepattanóig, Marc Gasol pedig 20-at szórt. Hollis edző már nem először adja a döntő támadásnál a csereember, Bayless kezébe a labdát, de most is rontott a hátvéd.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 30, Duncan 27, Neal 13

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 20, Conley 18, Z. Randolph 17

Dallas Mavericks - Detroit Pistons 92 - 77

Egy újonnan szerzett veteránnal, Derek Fisherrel a kezdőben futott ki a parkettre a Dallas, mely felőrölte a back-to-back érkező Detroit erejét a második félidőben, ráadásul a hat triplát elsüllyesztő OJ Mayo is megtalálta újra a pár héttel korábbi formáját. A végül 27 egységig jutó Mayón kívül jár az elismerés Elton Brandnek is, aki 17 pontos, 12 lepattanós dupla duplával rukkolt ki, az egykori 1/1-es jóval hatékonyabb csereként érkezve, mint volt kezdőként, de jót tett a hasonló változtatás a kisebb sérüléssel küszködő Darren Collisonnak is. A Pistons a 30-ból sem jött ki a második félidőben és védekezésben is szétesett a vendég alakulat a fordulás utánra.

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 27, Brand 17, Carter 12

A Pistons legjobb dobói: Knight 20, Singler, Prince 12-12

Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 116 - 81

A Clippers nagyon elverte a Sacramentót, méghozzá nem minden nap látható csapatteljesítménnyel, ugyanis a hazaiak mind a 12 pályára lépő játékosa eljutott legalább 4 pontig, közülük heten 11-nél is többet dobtak, míg a Kings csak szenvedett, Tyreke Evans fizikális-, illetve DeMarcus Cousins (8 pont, 6 lepattanó) szellemi távollétében. A Los Angeles-iek kispadja 58 dobott ponttal hálálta meg az extra bizalmat, amit a korán eldőlő találkozón kapott Vinny Del Negro mestertől.

A Clippers legjobb dobói: Ja. Crawford 17, Griffin, Paul, Bledsoe 14-14

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 20, J. Thompson 16, I. Thomas 14

Golden State Warriors - Indiana Pacers 103 - 92

A Pacers négyes győzelmi szériával érkezett a Warriors otthonába, de a feltörekvő nyugati középcsapat nem hagyott igazi esélyt a vendégek számára, a 20 pontja mellé szezoncsúcsot jelentó 11 gólpasszt is kiosztó Steph Curry, valamint a 22 egységig jutó Klay Thompson főszereplésével otthon tartotta a győzelmet a Golden State, mely kezdi szépen megszilárdítani a helyét konferenciája középmezőnyének elején. Érdekesség, hogy az Indiana egyik legjobb játékosát, Paul George-ot 0 ponton sikerült tartania a Bogut nélküli vendéglátónak.

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 22, Curry 20, Jack 18

A Pacers legjobb dobói: Da. West 23, Ge. Hill 19, Hibbert 15

A nap hőse: Nicolas Batum, aki pocsék meccskezdés után nagyon összeszedte magát, s végül 21 pontig jutott a megszokott sokoldalú játéka mellett, ő döntötte el a Cavaliers és a Blazers derbijét, méghozzá egy utolsó másodperces triplával!

A nap lúzere: DeMarcus Cousins, aki újabb értelmetlenül gyenge produkcióval állt elő, Keith Smart vezetőedzőtől már csak 18 percet kapott a fantasztikus képességekkel megáldott center, akinek nagyon nem akar benőni a feje lágya.