Csapatjátékkal egyenlített a Thunder

Kevin Durant és Serge Ibaka vezetésével nagyon jó játékot produkálva diadalmaskodott másodszor is az Oklahoma City, így 2 - 2-vel mehetnek vissza a csapatok San Antonióba

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra lejátszották a Nyugati Főcsoport-döntő negyedik mérkőzését is, ahol a meglepően színvonalasan és csapatfelfogásban kosárlabdázó Oklahoma City Thunder két vállra fektette a San Antonio Spurst, s ezzel behozta kétmeccses hátrányát a párharcban. Serge Ibaka 26 pontos karriercsúcsát hibátlan mezőnymutatóval érte el, a 36-ot szóró Kevin Durant pedig 18 pontot szerzett az utolsó hét percben, de nem csak nekik köszönhető a vendéglátók diadala. Nézzük, mit érdemes még tudni a derbiről!

 

 

Oklahoma City Thunder (2.) - San Antonio Spurs (1.) 109 - 103

Az első két találkozón legnagyobb ászai heroikus egyéni teljesítményeivel akarta volna megverni a Thunder a Spurst, de mindkét kísérlet kudarcba fulladt és az első kiemelt 2 - 0-ás vezetéssel érkezhetett Oklahoma Citybe, ahol a nyomás egyértelműen a fiatal OKC-n, illetve Scott Brooks edzőn volt. Az addig taktikában és meccselésben is alaposan elvert egykori "Év Edzője" díjas mester nehéz helyzetben volt, s gyakorlatilag senki sem várta tőle, hogy valami érdemi változtatással elő tud rukkolni, amivel teljesen megfordítja az addig simának induló párharc lefolyását. 

És mégis, Brooks mester már két napja is nagyot alkotott azzal, hogy Thabo Sefoloshát küldte Tony Parkerre, játékosait pedig sokkal jobban a közteherviselést előtérbe helyező csapatjátékra ösztökélte, ami győzelmet hozott a Thundernek. A második derbin a Westbrook, Durant, Harden trió 88 közösen elért pontja sem volt elég a diadalhoz, ám legutóbb az ő 47 egységük is győzelmet eredményezett, hiszen a kiegészítőemberek meg tudták lepni a védekezését igencsak egy-egy emberre kihegyező texasiakat. 

Mostanra - a győztes taktikán ne változtass elv érvényesítése mellett - a centereket is agresszívabb támadójátékra sarkallta a szakvezető, ezzel egy időben az eddig inkább pontszerző Westbrook kezéből "kivette" az egészségtelenül sok dobást, s ezt a Perkins, Ibaka, Collison trió elképesztő teljesítménnyel hálálta meg! A mindösszesen 10 dobással próbálkozó Westbrook ugyan csak 7 egységig jutott, de magához képes jónak mondható 5 asszisztot osztott ki, a palánk alatt védekezésben picit súlytalannak látszó Spurs pedig 49 pontot kapott az említett magasemberektől, mindezt úgy, hogy az említett trió - írd és mondd - 25-ből 22 mezőnydobását értékesítette. 

A lepattanó párharcot 41 - 31 arányban elvesztő San Antonio csak az első félidőben volt képes arra, hogy helyenként irányítsa a játékot, a nagyszünetben már 13 egységnyi fórban volt a Thunder, s onnan már csak kísérletei voltak a felzárkózásra a Popovich legénységnek, de a Parkert (12 pont, 4 gólpassz) megint remekül védő hazaiak szépen lehozták a végjátékot és egyenlítettek a párharcban. Ehhez persze kellett a vezér, Kevin Durant ellenállhatatlan performansza is az utolsó negyedben (18 pont érkezett tőle a záró 7 minutumban). 

Nagy meglepetésre éppen a kiegyensúlyozott csapatjáték ment jobban a Thundernek - immáron másodszor - s innentől bizony az első kiemelten a sor, hogy mutasson valami változást, mivel Popovich mester nem tudta megoldani az előző derbi után sem, hogyan hozza vissza a Tony Parker kettő-kettőire, illetve betöréseire alapuló csapatjátékot, valamint a kispad (34 pont) is alulteljesít magához képest, hiszen a 20-as győzelmi sorozat alatt 50(!) pontot átlagoltak a texasiak cseréi! Folytatás két nap múlva San Antonióban, ahol igencsak érdekes csata várható! 

A Thunder legjobb dobói: Durant 36, Ibaka 26, Perkins 15 

A Spurs legjobb dobói: Duncan 21, Leonard 17, Ginobili 13 

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2 - 2 

 

A nap hőse: Serge Ibaka, aki 26 pontos idényrekordot repesztett, s 11-ből 11-es mezőnymutatójával felírta magát az NBA playoff-rekorderei közé. A Thunder az ő főszereplésével remekül használta ki a Spurs védekezésének legapróbb hiányosságait is.

A nap lúzere: Gregg Popovich, aki először szerepel negatív hősként ebben a párharcban, de nem lehet elmenni szó nélkül amellett, hogy Scott Brooks zseniális változtatásaira most zsinórban a második találkozón sem tudott érdemben reagálni, s ezzel a Thunder egyenlített a párharcban. 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus