Döntő fontosságú Chicago győzelem

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 5 mérkőzést rendeztek, közte két vérbeli rangadóval, hiszen a Chicago Bulls és a Miami Heat gyakorlatilag Kelet megnyeréséről döntött, a San Antonio Spurs pedig tavalyi mumusát, s egyben a liga legjobb formában lévő csapatát, a Memphist fektette két vállra hazai környezetben. Nézzük, mi történt ezeken a derbiken, illetve a másik három összecsapáson!

Chicago Bulls–Miami Heat 96–86 – hosszabbítás után

Érdekes módon egy irányító lett a hős Chicagóban, de ő nem a visszatérő Derrick Rose volt, hanem a 16 pontot szóró és a 2 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt egy triplával egyenlítő CJ Watson „koronáztatott meg”. A fordulatosan alakuló rangadón a Bulls állt jobban az utolsó etap közepén, de akkor Dwyane Wade elindult és zsinórban szerzett 10 pontjával felhozta a Heatet, ám Watson triplája után már nem tudta értékesíteni a potenciális győztes kosarat, jöhetett a ráadás! Ott már nem voltak kérdések, a hazaiak okosan jegelték a még nagyon rozsdás Rose-t, aki csupán 2 pontot ért ma el, helyette Watson parádézott és persze a 19 pontos, 11 lepattanós dupla duplát hozó Boozer és a kispadok csatáját 47–7 arányban hozó hazai cserék is kitettek magukért. Hiába, hogy csak az alapszakaszban tartunk, de nincs jó passzban a Miami, Spoelstra mesternek rengeteg problémát kell még megoldania a rájátszásig.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 19, CJ Watson, Deng 16-16

A Heat legjobb dobói: L. James 30, Wade 21, Bosh 20

San Antonio Spurs-Memphis Grizzlies 107–97

Véget ért a Memphis négymérkőzéses pozitív sorozata, a liga nagyjai végigverése után a nyugati listavezetőt már nem tudta elkapni a Grizzlies. A negyedik negyed végén OJ Mayo vezetésével egyszer még visszajött 10 pontról a vendég gárda, de a 28 pontos, 12 lepattanós performansszal előrukkoló Duncan és társai mindig tudták, hogy mi a megoldás a legnehezebb helyzetekben, így nem született meg a Spurs első idei 3-as negatív szériája. A tavaly nyolcadikként a nyugati alapszakasz-győztes San Antóniót megtréfáló és kiejtő Memphis idén a reguláris szezonban meccset sem tudott nyerni Ginobiliék ellen.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 28, Ginobili 20, T. Parker 13

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 19, Mayo 16, Speights 15

Minnesota Timberwolves–Los Angeles Clippers 82–95

Mivel a Love, Rubio, Ridnour, Ellington és Milicsics nélkül felálló Minnesota irányítója, JJ Barea már a félidőben dupla duplánál tartott, így relatíve sokáig versenyben tudott maradni a Timberwolves, de az utolsó 15 percben megtörte a Los Angeles-i gárda a lelkesen küzdő hazaiakat. A 19 pontja mellé 13 lepattanót is begyűjtő Blake Griffin, illetve az 5 triplát beverő Caron Butler volt a két kulcsember, egyre masszívabb a Clippers a playoff felé közeledve, ráadásul Mo Williams is visszatért.

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 17, A. Randolph 16, Beasley 14

A Clippers legjobb dobói: Griffin 19, C. Butler 17, Mo Williams 14

Golden State Warriors–Dallas Mavericks 103–112

Az egy pont híján tripla duplát elérő Jason Kidd (9 pont, 10 lepattanó, 12 gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk), a 27-et szóró Nowitzki és az 57 egységnyit a közösbe tevő dallasi kispad garantálta, hogy ne legyen izgulni valója a címvédőnek Oaklandben, ahol azért égett már meg a történelem során többször is fájó, illetve meglepő módon. Ez a Warriors viszont nem az a csapat, mely fel tudna tartóztatni egy magához képest jó formában lévő Maverickset, főleg akkor nem, amikor csak Lee (30 pont) és Thompson (24 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) remeklésére lehet számítani, a többiek pedig gyakorlatilag kollektív betlit mutatnak be.

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 30, K. Thompson 24, Robinson 10

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 27, Terry, B. Wright 16-16

Charlotte Bobcats–Detroit Pistons 85–109

A Corey Maggette-t idén már nem játszató ligautolsó elszenvedte zsinórban 14. vereségét is. A harmadik játékrészt 40–22-re hozó Pistons  a dupla duplázó Monroe (25 pont, 11 lepattanó) és az ihletetten kosárlabdázó Knight (21 pont, 7 gólpassz, 3 szerzett labda) főszereplésével döngölte földbe a vendéglátókat, akik bármennyire is tankolnak, a liga történelmének egyik, ha nem a legrosszabb csapatának néznek ki jelenleg.

A Bobcats legjobb dobói: D. Brown, Augustin 13-13, D. White 12

A Pistons legjobb dobói: Monroe 25, Knight 21, Maxiell 17

A nap hőse: CJ Watson, aki egy fantasztikus triplával hosszabbításra mentette a Heat elleni rangadót, majd a ráadásban (is) a gyengélkedő Rose helyén remekelt.

A nap lúzere: A Charlotte Bobcats, mely újabb nagyon kiábrándító vereséget szenvedett hazai pályán,  így a maradék 10 ezer nézőnek is gyorsan el fog menni a kedve a meccsre járástól Charlotte-ban…