Durant és csapata nyerte az első felvonást

Kevin Durant megint a legjobbkor gyújtotta be a rakétákat és 36 pontjával győzelemre vezette az Oklahoma Cityt a 30-at szóró LeBron James és társai ellen

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra rendezték meg a nagydöntő első mérkőzését, amit a hazai pályán küzdő Oklahoma City Thunder nyert meg, miután 13 pontos hátrányból is különösebb nehézségek nélkül fordítani tudott. A két sztárokkal teletűzdelt gárdában csak a 36-ot szóró Kevin Durant és a 30-ig jutó LeBron James villogott igazán, bár Russell Westbrook is nagyon hasznos volt (27 pont, 11 gólpassz, 8 lepattanó) a vendéglátóknál, hiszen csupán két lepattanóval maradt le a tripla dupláról. Nézzük, hogyan alakult a finálé első felvonása!

Oklahoma City Thunder (2.) - Miami Heat (2.) 105 - 94

A párharc kezdete előtt nehezen lehetett volna jósolni, ám mégis többen várták a hazai Thunder sikerért, mint a kicsit rövidebb kispaddal és a kevésbé elismert edzővel felálló Miami győzelmét. A floridai alakulat ezzel szemben nagyon koncentrált játékkal futott ki a parkettre, érződött, hogy LeBron James és társai három napja még egy elég komoly tétmérkőzést játszottak a Boston ellen, amikor az OKC már napok óta pihent és így ritmusban marad a Spoelstra-legénység. Ezzel szemben a megszokott ritmusba igazán csak a második félidőben sikerült visszazökkennie Scott Brooks fiainak, ez viszont bőven elég volt, hiszen Durant 17 pontot tartogatott a negyedik etapra, míg a Heat erősen elfogyóban volt a harmadik játékrész végétől kezdve.

A gyors egymásutánban három triplát is értékesítő Shane Battier révén remek dobóformával nyitotta a finálét a Heat, ráadásul Chalmers és a többi kiegészítőember is hozta a pontokat, úgyhogy a James - Wade párostól elég volt egy gyengébb első játékrész is, csak James Harden hihetetlen utolsó másodperces találatának volt köszönhető, hogy a Thunder megúszta az első 12 percet 7 egységnyi hátránnyal.

A folytatásban rákapcsolt James is, a túloldalon pedig az addigra már rég 10 pont felett járó Durant helyett Westbrook kezdte el szállítani a pontokat, de ez is csak ahhoz volt elegendő a nagyszünet előtt, hogy tartsa ezt a 7 pontos differenciát a hazai gárda, ugyanis volt már 13 pont is a felek között. A fordulás után viszont sebességet váltott a Thunder és remek csapatvédekezésével egyre inkább meg tudta fojtani Jamesék minden kreativitást nélkülöző  támadójátékát, Erik Spoelstra mester pedig szokás szerint képtelen volt újítani mérkőzés közben, úgyhogy a harmadik negyed végén látott egál ilyen szempontból még hízelgő is volt a vendégek számára.

A záró periódusban Kevin Durant vállal a a felelősséget és az akkor szerzett 17 pontjával garantálta, hogy még csak kérdéses se legyen az utolsó 2-3 perc, a Thunder a 48 percet sokkal jobban használta fel, mint riválisa, így teljesen megérdemelten vezet 1 - 0-ra az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.A lepattanó párharcot 43 - 35-ös különbséggel elvesztő Miami csupán nyolc embert vetett be ezen az összecsapáson, ráadásul ebből Joel Anthony csak 2 percet volt játékban, míg a hazaiaknál Harden haloványabb produkciója ellenére Derek Fisher és a többi csere akkor hozott fontos pontokat, amikor arra nagy szükség volt, így mondhatni, hogy eddig a várt pontokon jobb az Oklahoma City, mint a keleti győztes, de természetesen semmi sem dőlt el egy meccs után.

Folytatás két nap múlva ugyanitt Oklahoma Cityben, mielőtt 3 meccsre ruccannának át a felek Miamiba.

A Thunder legjobb dobói: Durant 36, Westbrook 27, Ibaka 10

A Heat legjobb dobói: L. James 30, Wade 19, Battier 17

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1 - 0 a Thunder javára

A nap hőse: Kevin Durant, aki előbb egyedül tartotta versenyben övéit, majd a negyedik etapban nagyon rákapcsolt és az akkor szerzett 17 pontjával simán bevitte a célba a Thundert. 36 összesen szerzett pontjával egyelőre LeBron James ellen is vezet a külön párharcban. Ahhoz képest, hogy az első nagydöntője, kicsit sem érződik rajta a tét súlya.

A nap lúzere: Erik Spoelstra, aki ha így folytatja, bérelt helyet kaphat ebben a rovatban. Olyan hibákat követett el ezen a derbin, amik előre vetítették, hogy a Miami a jó kezdése ellenére sem igazán indul jó esélyekkel a győzelemért, hiszen csak 7 embert használt érdemben, ami Harden gyenge játéka ellenére is öngyilkossággal ért fel az erőtől duzzadó OKC ellen, ezen felül pedig a meccseléssel is újra komolyabb gondjai voltak.