Egyenlítés és pályaelőny a Miaminál

A Miami Heat 18 - 2-es kezdésének köszönhetően végig vezetett és nyert az Oklahoma City Thunder otthonában lejátszott második derbin, így két felvonás után egálra áll az NBA nagydöntője

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra rendezték meg a nagydöntő második találkozóját, amit még szintén Oklahoma Cityben vívtak meg a felek, hogy utána három mérkőzésre költözzenek át Miamiba. Éppen ezért (is) óriási jelentőséggel bírt, hogy kinek a győzelmével zárul ez a derbi, s bizony a floridaiak LeBron James mellett a két feljavuló ász, Chris Bosh és Dwyane Wade hathatós segítségével, no meg Shane Battier újabb 17 pontos alakításával elvették a Thunder pályaelőnyt és annak megvédésével akár bajnoki címmel is zárhatják az előttük álló, hazai környezetben lejátszandó szakaszt. Nézzük, hogyan alakult az összecsapás!

Oklahoma City Thunder(2.)–Miami Heat (2.)  96–100 (15–27, 28–28, 24–23, 29–22)

OKLAHOMA CITY: Westbrook 27/6, Sefolosha 3/3, Durant 32/12, Ibaka 7, Perkins 4. Cs: Harden 21/6, N. Collison -. Fisher 2.

MIAMI: Chalmers 3/3, Wade 24, L. James 32, Battier 17/15, Bosh 16. Cs: Haslem 2, J. Jones 2, N. Cole 2, M. Miller 2.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Bár legutóbb is villámrajtot vett a Heat, ám akkor csak egy egy bő félidőn keresztül tartott ki az előny, s a Thunder könnyedén fordított a nagyszünet után. Most annyi volt a különbség, hogy a hazaiak teljesen összezuhantak a találkozó első 8 percében, 12 mezőnydobásukból 11-et kihagyva 2 - 18-s hátrányba kerültek Duranték, onnantól pedig a csereként beálló Harden vezetésével leginkább csak meccsben tudták magukat tartani az első 24 percben. A végül nem rossz teljes meccset produkáló, 27 pontig, 8 lepattanóig és 7 gólpasszig jutó Russell Westbrook teljesítményéről az NBA históriájának egyik legjobb irányítója, Magic Johnson azt mondta a szünetben, hogy a valaha volt legrosszabb produkció, amit a liga döntőiben egy egyes posztos embertől látott. Ha a jó öreg Magic szavai túlzólag is hatottak volna, abban mindenképp igaza volt, hogy Westbrook elképesztően szeleburdian és pontatlanul kosarazott ebben a szakaszban, s képtelen volt irányítani csapatát.

A fordulás után ugyan nem varázsütésre, de szépen lassan változni kezdett a helyzet. Durant dobásai is egész jó százalékkal behullottak, az említett kisember pedig alig hibázott már a maradék két játékrészben, s ennek köszönhetően ledolgozta hátránya majdnem egészét az OKC. Már fél percen belül jártak a felek, amikor egy extra Durant tripla után nem sokkal felcsillant az esély a hazaiaknál az egalizálásra, ám a legutóbbi három idény pontkirálya hiába került szembe a regnáló MVP-vel, nem tudott sem kosarat dobni, sem pedig személyi hibát kiharcolni, így két jó büntetővel bebiztosította győzelmét a Heat.

A találkozón igen váratlan módon mindenben(!) tudott változtatni a Miami, ami számára nagyon rosszul működött az első felvonás alkalmával, s bónuszként még Shane Battier is újra kiugróan jól teljesített. A tőle érkező 17 pont és a 7-ből 5 értékesített tripla önmagáért beszél, de a 32 pontos James (8 lepattanó, 5 gólpassz) is tartotta a szintet, s karrierje legjobb döntőbeli produkcióját hozta. A kulcs mégis Dwyane Wade látványos feljavulásában és Chris Bosh újra kezdőbeállításában volt. A veterán kisember nem véletlenül jött ki már órákkal a feldobás előtt a vendégek csarnokába egy kis pluszmunka erejéig, a tőle érkező 24 pont, 6 lepattanó és 5 gólpassz már valami hasonló, mint amit elvárnak tőle a szakértők. Bosh főszerepet játszott abban, hogy a Heat meg tudta nyerni a lepattanócsatát (40 - 36), 16 pontos, 15 lepattanós duplája nagyon masszív, ezt pedig még 2 dobásblokkolással is megspékelte.

A túloldalon hiába Serge Ibaka blokkparádéja (5 sapka) és James Harden nagy feljavulása a két nappal korábbi produkcióhoz képest, az Oklahoma City ezt a mai derbit elizgulta, s ami még rosszabb a nyugatiak szemszögéből: hagyták feltámadni a nyitómeccsen kis túlzással padlóra kerülő ellenfelet, úgyhogy Miamiban mindenképp kell nyerniük minimum egy találkozót Scott Brooks tanítványainak, ha ők szeretnének lenni a idei bajnokok.

A nap hőse: Dwyane Wade és Chris Bosh, akik a különbséget jelentették a mai és a két nappal korábbi Miami Heat között, illetve a floridaiak veresége, valamint győzelme között.

A nap lúzere: Russell Westbrook, aki második félidei ragyogó teljesítménye ellenére is annyira rosszul teljesített az első 24 percben, hogy kiérdemelte ezt a címet. 8-ból 1 értékesített mezőnydobással startolt és rengeteg további rossz döntést hozott.