Egyre jobb formában Nowo és a Dallas

Az észak amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 11 mérkőzést rendeztek meg, melyek után elsősorban a remek egyéni teljesítményeket érdemes kiemelnünk. Persze nem feledkezhetünk meg arról, hogy a Dallas rangadót nyert Philadelphiában, a New York 7 mérkőzés után kapott ki először, a Charlotte pedig 16 találkozót követően nyert először. Kobe Bryant újabb mérföldkőhöz érkezett, a Thunder pedig elvesztett egyik legjobbját, ahogy a Golden State is. Nézzük, milyen fontos események történtek még ezen az éjjelen!

Philadelphia 76ers–Dallas Mavericks 75–82

Két és fél negyeden keresztül úgy festett, hogy a hazai pályán erős, de az utóbbi időben többet is bukó Sixers megleckézteti az egyre szebben összeálló dallasiakat, de akkor jött Dirk Nowitzki és 28 pontjával, illetve 12 lepattanójával a Mavericks élére állt és egy igaz playoff-hangulatú találkozó végén besegítette a célba a vendégeket. A Philadelphiánál Nikola Vucsevics 16 pontja említhető csupán, no meg a Holiday, Meeks hátvédpáros gyengélkedése (összesen 3 pont, 4 lepattanó és 2 gólpassz érkezett a kezdő kisemberektől). Spencer Hawes hiánya nagyon érződött a hazaiaknál, a Terry, West, Beaubois trió távolléte viszont meg sem kottyant a texasiaknak.

A Sixers legjobb dobói: Vucsevics 16, T. Young 14, L. Williams 12

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 28, D. Jones 12, V. Carter 10

New York Knicks–New Orleans Hornets 85–91

Egy sorozat megszakadt New Yorkban, de nem Jeremy Liné! A még mindig Anthony nélkül játszó Knicks hét találkozó óta volt veretlen, de most a poraiból feltámadó Hornets vetett véget a szép szériának. Lin ugyan eljutott 26 pontig és 5 gólpasszig, de 9(!) eladott labdával együtt tette mindezt, a találkozó elején rengeteg ki nem kényszerített hibát ejtett és a végjátékban is (miután felhozta a New Yorkot 12 pontos hátrányból) a kezében volt a lehetőség az egyenlítésre, de nem tudott élni vele. Róla is kiderült, hogy ember, de az is, hogy ezzel együtt továbbra is megállíthatatlan támadásban. Stoudemire is 26-ot szórt, viszont a két kiemelkedő egyéni teljesítménnyel szemben sokkal többet ért a New Orleans kezdőötösének kollektív brillírozása. Ariza 25 egységgel állt serege élére, Ayon 13 pontos, 12 lepattanós dupla duplát, míg Vasquez 15 pontos, 11 gólpasszos produkciót szállított. Három meccse veretlen a Hornets!

A Knicks legjobb dobói: Lin 26, Stoudemire 26-26, T. Chandler 10

A Hornets legjobb dobói: Ariza 25, Belinelli 17, Vasquez 15

Memphis Grizzlies–Denver Nuggets 103–102

Már az első játékrészben 20-as fórban volt a 20 pontos Gay vezette Memphis, mégis csupán egy utolsó másodpercben Cunningham által visszatett ziccerrel nyertek a hazaiak. A 16 pontja mellett 14 lepattanót leszedő, 8 gólpasszt kiosztó, 3-at blokkoló Marc Gasol és társai kicsit elkényelműsködték a középső két negyedet, a 26-ot szóró Brewer és a 18 pontos, 10 lepattanós dupla duplát elérő Faried visszahozták a vendégeket, s a záró etapban többször is vezettek, utoljára alig fél perccel a lefújás előtt, Brewer zsákolásával. Ám jött a 17-et szóró Cunningham és megmentette a vendéglátókat Gay elrontott tempója után.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 20, Cunningham 17, M. Gasol, Conley 16-16

A Nuggets legjobb dobói: C. Brewer 26, Lawson, Faried 18-18

Houston Rockets–Minnesota Timberwolves 98–111

Negyedszer találkozott az idényben ez a két gárda, melyekről tudjuk jól, hogy szakvezetőik nemrég még az aktuális rivális előrejutásában segédkeztek és kiválóan ismerik a másik fél játékosait. Arra viszont Kevin McHale sem igazán készülhetett fel, hogy a jó védő hírében álló Scola, Dalembert páros összesen 63 pontot és 29 lepattanót fog engedélyezni a Love, Pekovics párosnak, pedig így történt! A Rockets ugyan még időben eszmélt, Lowry és Parsons kosaraira építve feljöttek a texasiak a kétszámjegyű hátrány után, de Love és Rubio gyönyörűen lehozták a végjátékot a vendégeknek. Pekovics 30 pontos karriercsúccsal zárt, Love 33 egysége mellé 17 lepattanót gyűjtött be, emberfeletti, amit a két minnesotai nagyember művelt, de az őket 9 gólpasszal szolgáló Rubióról sem szabad megfeledkeznünk.

A Rockets legjobb dobói: Parsons 18, Lowry, C. Lee 18-18

A Timberwolves legjobb dobói: Love 33, Pekovics 30, Rubio 18

Cleveland Cavaliers–Miami Heat 87–111

LeBron James harmadszor látogatott bajnoki mérkőzésen vendégként Clevelandbe, ahol most sem zárták szívükbe egykori szurkolói, bár ezen a találkozón csupán akkor örülhettek, amikor James egy óriási homályt dobott triplából, ezt leszámítva gyakorlatilag megsemmisítette a floridai sztárgárda a Varejao nélkül kiálló Cavalierst. Az ex-clevelandi bedobó 28-at szórt, Wade idénybeli első hármasát is értékesítve 22-ig jutott, Bosh pedig 16 pontos, 12 lepattanós dupla duplát ért el, a Heat már az első negyedben 20 feletti előnyt hozott össze, s egy percig sem engedett ki igazán.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 17, Sessions 15, Jamison 13

A Heat legjobb dobói: L. James 28, Wade 22, Bosh 16

Toronto Raptors–Charlotte Bobcats 91–98

Megszakadt a liga idei leghosszabb negatív sorozata, a Charlotte Bobcats a 11 pontos, 10 gólpasszos DJ Augustin vezetésével 16(!) elvesztett találkozó után nyert újra, az Andrea Bargnani nélkül felálló kanadaiak pedig továbbra is csak szenvednek. A 24-et szóró DeRozan és a szép csapatmunka sem segített a Linas Kleizát is nélkülöző Torontón, a vendégeknél érdemes kiemelni a 22-őt szóró Reggie Williamst és Biyombo 13 pontos, 7 blokkos performanszát is. A Charlotte végig irányított, megint nem volt meg a vezér, aki a holtpontokon át tudta volna lendíteni a hazaiakat.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 24, Barbosa 16, Calderon, Jam. Johnson 14-14

A Bobcats legjobb dobói: R. Williams 22, Maggette 16, K. Walker 14

Orlando Magic–Milwaukee Bucks 94–85

Bogut és Gooden nélkül is 15 pontos előnyre tudott szert tenni a második negyedben a három találkozó óta nyeretlen Bucks, ám Dwight Howard végül érvényesítette palánk alatti erő és magasságfölényét, a hetedik legalább 20 pontos, 20 lepattanós dupla duplájával élre állt a nagy fordítási kísérletnek, végül 26 egységgel, 20 pattanóval és 4 blokkal zárt. A végjátékban Turkoglu volt a főszereplő, ő lendítette át a floridaiakat a holtponton, de a 23-at szóró Ryan Anderson sem adta alább az idén megszokott szinttől. A vendégeknek megint az volt a gondjuk, hogy a magasemberek kidőlése után Jennings sem tudott extrát hozni, így elmaradt a meglepetés.

A Magic legjobb dobói: D. Howard 26, R. Anderson 23, Turkoglu 14

A Bucks legjobb dobói: Delfino 16, Ilyasova, Livingston, Jennings 14-14

Detroit Pistons–Sacramento Kings 114–108

A két kiscsapat az utóbbi hetekben erősen feljavult a szezoneleji gyengélkedés után, most egymás ellen mutathatták meg, hogy mit tudnak egy nyílt sisakos derbin. A Kings Cousins 26 pontos, 15 lepattanós teljesítménye és Thornton 24 pontos estéjére alapozva 45 percen keresztül irányította a történéseket, ám a három nagyon erős egyéni performanszra építő hazaiak fordítottak és a lázban égő közönség segítségével újabb győzelmet könyvelhettek el, immáron a tizediket az idényben. Stuckey 36 pontos szezoncsúcsa mellett Brandon Knight is eddigi pályafutása legjobb estéjén van túl, 23 pont és 10 gólpassz érkezett tőle, a rutinos Prince pedig 22 pontot, 10 lepattanót, 5 gólpasszt és 2 blokkot tett a közösbe.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 36, Knight 23, Prince 22

A Kings legjobb dobói: Cousins 26, M. Thornton 24, T. Evans 19

Oklahoma City Thunder–Golden State Warriors 110–87

Azok után, hogy nem olyan rég megleckéztette a Warriors a Thundert most az Oklahoma Cityi „vihar” lesöpörte a pályáról az oaklandi „harcosokat”. A 25 pontos Harden és a 23 ponttal, valamint 10 lepattanóval záró Durant korán lerendezték a mérkőzést, de a nem ez volt az est legfontosabb momentuma, hanem a hazai oldalon a 18-at szóró Westbrook csúnya bokasérülése, a vendégeknél pedig Monta Ellis térdbántalmai. Már Sefolosha személyében hosszú hetek óta harcképtelen az OKC egyik kezdőhátvédje, most kidőlt a másik is, és akkor a ma be sem öltöző Perkinsről, illetve az egész idényre elvesztett első számú csereirányítóról Maynorról még említést sem tettünk...

A Thunder legjobb dobói: Harden 25, Durant 23, Westbrook 18

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 23, D. Wright, Ellis, S. Curry, K. Thompson 11-11

Utah Jazz–Washington Wizards 114–100

Al Jefferson már a félidőben 26 pontnál tartott, végül 34 egységgel és 12 lepattanóval fejezte be az összecsapást, ami után újra 50 százalék felett a Jazz. A Wizards hiába próbálkozott a 24-et dobó Wall és a 21-el beszálló Crawford támadásbeli erőltetésével, védekezésben igencsak elmaradt a kívánt szinttől Randy Wittman legénysége. Millsap is dupla duplázott (14 pont, 12 lepattanó) azok után, hogy érthetetlenül gyenge napokat fogott ki az utóbb két hétben. Amolyan igazi felhozómeccsen, végig vezetve diadalmaskodott a jobb csapat, azaz a Utah.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 34, Millsap 14, Burks 13

A Wizards legjobb dobói: Wall 24, Jo. Crawford 21, McGee 15

Los Angeles Lakers–Phoenix Suns 111–99

Marcin Gortat saját születésnapját egy 21 pontos, 16 lepattanós performansszal ünnepelte, de a hab a tortáról, azaz a Lakers elleni idegenbeli siker elmaradt. A Phoenix vereségének legfőbb oka az volt, hogy a Suns által legutóbb hazai pályán 10 ponton tartott(!) Kobe Bryant most szépen megszórta magát és 36-ot vert be az arizonaiaknak, ebből ráadásul 18-at a harmadik etapban juttatott a gyűrűbe, amikor lényegébe véve eldőlt az összecsapás. Nash 11 pontot és 17 gólpasszt ért el, de amikor a negyedik negyedben még visszajött öt egységnyire a Suns, akkor a karrierje 6 000. lepattanóját ezen az estén begyűjtő Bryant újra begyújtotta a rakétákat és kivégezte a feladni nem akaró vendégeket. Kobe egyébként a liga történetének mindössze 9. hátvédje, akinek ennyi lecsorgó labdát sikerült begyűjtenie, gratulálunk!

A Lakers legjobb dobói: Bryant 36, Bynum, Barnes 17-17

A Suns legjobb dobói: Gortat 21, S. Brown 15, Mark. Morris 14

A nap hőse: A Love – Pekovics duó az idei legelképesztőbb palánk alatti közös performanszt tette le az asztalra, összesen 63 pont és 29 lepattanó érkezett tőlük a remek gyűrű alalatti védelemmel rendelkező Houston otthonában, ami végül egy értékes idegenbeli sikert ért.

A nap lúzere: A Toronto Raptors, mely nem volt képes hazai pályán sem legyűrni a 16(!) találkozó óta nyeretlen Charlotte-ot. Bargnani nélkül játszhatnak akármilyen szoros mérkőzéseket, egyszerűen senki sem tudja vállalni a felelősséget, ha gond van a végjátékban.