Élesedik a rájátszásért folytatott harc

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában már virradóra 7 mérkőzést rendeztek meg, melyek közül szinte mindegyiknek fontos szerepe volt a playoffért folytatott versenyfutásban, hiszen egy hónap van már csak hátra az alapszakaszból. A Milwaukee a kulcsfontosságú rangadók elvesztése után újra nyert, a Memphis Grizzlies pedig kezdi megtalálni Zach Randolph új helyét a rotációban. A többi találkozón is bőven történtek érdekességek, úgyhogy vágjunk is bele, itt a játéknap összefoglalója!

Milwaukee Bucks–Atlanta Hawks 108–101

Az Ilyasovát és Delfinót is nélkülöző Bucks először épített igazán Monta Ellis egyéni képességeire, a nemrég megszerzett hátvéd szinte minden labdát megkapott a negyedik negyedben, s ezt meg is hálálta, összesen 33 pontot szórva kormányozta diadalra övéit. A vendégeknél a 30 pontos, 18 lepattanós dupla duplát hozó Josh Smith emelkedett ki, Joe Johnsonnak pár percet azért kellett a pályán kívül, az öltözőben töltenie, mert saját csapattársa, Zaza Pachulia ütötte ki egy lepattanóért folytatott harcban. Nem tágít a Milwaukee, nagyon szeretnének odaérni a rájátszásba Scott Skiles fiai.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 33, Jennings 18, Gooden 16

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 30, I. Johnson 17, Teague 15

Phoenix Suns–San Antonio Spurs 100–107

Az öregnek titulált Spurs 4. meccsét játszotta 5 este alatt és idegenben is diadalmaskodni tudott az erősen feljövőben lévő Suns otthonában. A Grant Hill helyett kezdőbe nevezett Shannon Brown 32 pontos idénycsúccsal rukkolt ki, Marcin Gortat pedig 21 ponttal és 14 lepattanóval úr volt a palánkok alatt, mégis az újra Tony Parkerrel (24 pont, 7 gólpassz) érkező San Antonio örülhetett, leginkább Duncan (26 pont, 11 lepattanó) és a kis francia átlag feletti teljesítményének köszönhetően.

A Suns legjobb dobói: S. Brown 32, Gortat 21, Nash 16

A Spurs legjobb dobói: Duncan 26, T. Parker 24, Leonard 14

Memphis Grizzlies–Minnesota Timberwolves 93–86

Marc Gasolnak ki kellett hagynia ezt a mérkőzést, de egy kisebb megingást leszámítva kézben tudta tartani a meccset a Memphis és végül nagyobb izgalmak nélkül nyerte meg azt. A Nikola Pekovicsot is nélkülöző Timberwolves centerben játszatta Kevin Love-ot, aki 28 pontot, 11 lepattanót és 4 blokkot vállalt, egyre inkább kezd hozzászokni az új szerepkörhöz, de a Rubio mellett Bareát is elvesztő Timberwolvesnak sok volt mára a hiányzó, így végül vereséggel távozott a vendég gárda.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 21, Speights 18, Cunningham, T. Allen 13-13

A Timberwolves legjobb dobói: Love 28, Ellington 15, Derrick Williams 14

Dallas Mavericks–Houston Rockets 90–81

Dirk Nowitzki 21 pontja és a kispadok közti hatalmas különbség (48 – 13) döntött a texasi derbin. A Goran Dragic személyében legalább a csereirányítóját bevetni tudó vendégek sokáig tartották a lépést, de idegenben a Lowry, Martin páros nélkül most többre nem futotta. A hazaiaknál is hiányzott Brendan Haywood, de a tartalékcenter, Brandan Wright most is jól szállt be a kispadról (13 pont, 7 lepattanó).

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 21, Beaubois 14, B. Wright 13

A Rockets legjobb dobói: Scola 22, Dragic 17, Parsons 15

Philadelphia 76ers–Cleveland Cavaliers 103–85

A sérült Andre Iguodala helyén kezdő Jodie Meeks pillanatok alatt 10 pontot szórt, amivel megadta az alaphangot egy sima győzelemnek, no meg egy egyéni karriercsúcsnak is. Végül 7 triplát értékesítve jutott el 31 pontig, a Sixers pedig mindenféle nehézségek nélkül gyűrte le a PO reményeiről mára biztosan lemondó clevelandieket. Kyrie Irving nagyon rossz napot fogott ki, ez meglátszott a csapat játékán is.

A 76ers legjobb dobói: Meeks 31, Holiday 19, Turner 12

A Cavaliers legjobb dobói: A. Parker 14, Jamison, Gee 13-13

Golden State Warriors–Los Angeles Lakers 101–104

A Lakers megizzadt a „szomszédban”, a Warriors hazai parketten ki tudta használni, hogy Andrew Bynumnak nem megy a dobás és Kobe Bryant a negyedik negyed első 10 percében nem volt igazán aktív. Ám a 30-ig jutó Bryant a vébén lecsapott, dobott három nehéz kosarat és ezzel meg is nyerte a meccset a vendégeknek, ugyanis a 23-at szóró Rush kihagyta a ziccert, amivel egyenlíthetett volna a végjátékban a Warriors.

A Warriors legjobb dobói: Rush, D. Lee 23-23. K. Thompson 20

A Lakers legjobb dobói: Bryant 30, P. Gasol 19, Barnes 18

Portland Trail Blazers–Oklahoma City Thunder 95–109

A Harden, Westbrook, Durant trió fémjelezte Thunder előbb 20pontos előnyt épített a Raymond Feltont nélkülöző Blazers otthonban, majd felengedte a 21-et szóró Hickson húzta hazaiakat, végül simán hozta a végjátékot egy-két kulcsfontosságú megmozdulásnak köszönhetően. A 32 pontja mellé 8 gólpasszt is kiosztó Russell Westbrook egyre minőségibb játékra képes, ez pedig jó jelnek számít a pokoli nehéz rájátszásra készülő OKC-nek.

A Blazers legjobb dobói: Hickson 21, Aldridge 20, Matthews 17

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 32, Durant 25, Harden 21

A nap hőse: Jodie Meeks, aki a kispados élet agóniájából visszalépve kezdőként robbantott és 31 pontos karriercsúcsot szórt a Clevelandnek, közte 7 értékesített triplával.

A nap lúzere: Joe Johnson, aki azért esett ki egy időre a Milwaukee ellen, mert saját csapattársa, Zaza Pachulia ütötte őt ki egy lepattanóért folytatott harcban, végül ennek is döntő szerepe volt az Atlanta vereségében.