Életben maradt a Suns, újra szól a Jazz

11 találkozót rendeztek ma hajnalban az NBA-ben. Egyet, az Oklahoma-Minnesotát már külön tárgyaltunk a Nap meccse rovatunkban, most lássuk a további 10 összecsapás krónikáját. A Phoenix elképesztően fontos meccset játszott a jó erőkből álló Pacers ellen, de volt (csalódást okozó) texasi rangadó és évek óta presztízsmeccsnek számító Lakers-Blazers is. A keleti PO-ért folytatott küzdelem is kezd sűrűsödni köszönhetően a mai eredményeknek, a Utah pedig újabb győzelmet könyvelhetett el hajnalban, ezzel újra rájátszást érő helyen vannak, éppen a legyőzött Denver kárára. Mielőtt még túl sok mindent lőnénk le, lássuk a meccsek összefoglalóját külön-külön.

Indiana Pacers–Phoenix Suns 111–113

Nagy meccset nyert a legutóbb kettőt vesztő Suns is, ehhez kellett három extra egyéni teljesítmény, no meg az arizonaiak nagyon feljavuló csapatjátéka is. Nash 12 pontos, 17 gólpasszos performanszt hozott, de a meccs embere a 23-at szóró, 8 lepattanót szerző Marcin Gortat volt, Grant Hill pedig 22 egységével követte a centert. A 28-ig jutó Granger húzta Indiana nem igazán tudta kontrollálni az eseményeket, Frank Vogel edző is kiállíttatta magát az záró etap derekán, Paul George pedig az utolsó pillanatban szándékosan hagyta ki második büntetőjét és meg is szerzete a támadólepattanót, de a ziccer már nem volt jó tőle, így nyert a Suns és újra 50 százalékon áll.

A Pacers legjobb dobói: Granger 28, Hibbert 19, George 15

A Suns legjobb dobói: Gortat 23, Gr. Hill 22, Nash 12

San Antonio Spurs-Dallas Mavericks 104-87

Tony Parker hiányában igazi irányító nélkül kosarazott ma a Spurs, de ez egyáltalán nem látszott a játékukon: Daniel Green és Ginobili megosztotta a francia kisember feladatait, erre építve a hazai gárda simán vezetett már a félidőben is. A túloldalon nem igazán volt átütőerő a Dallas játékában, Terry és a center Mahinmi kivételével mindenki mélyen tudása alatt játszott (40% alatt dobtak) – Dirk Nowitzkit az a Boris Diaw fogta meg, aki mindössze két napja a Spurs keretének tagja… Dicséret illeti a San Antonio padjáról induló Stephen Jacksont és Matt Bonnert, akik mindig a legjobbkor adtak lendületet a csapatnak.

A Spurs legjobb dobói: Green 18, Duncan 15, Bonner 14.

A Mavericks legjobb dobói: Terry 18, Nowitzki 16, Kidd 14.

Los Angeles Lakers-Portland Trail Blazers 103-96

A Lakers már az első negyed végén (Bryant, Bynum és az először kezdő Sessions révén) 12 pontos előnyben volt - a Portland azonban igazi mumushoz méltóan nem adta fel, és tapadt a Lakersre: Aldridge már félidőben 21 pontnál járt, és a villámigazolás, JJ Hickson is remekül termelt. A harmadik negyedben utol is érte ellenfelét a Blazers, ám előzni nem tudott annak ellenére, hogy a Lakers az utolsó négy percben nem talált be. Noha Kobe Bryant nagyon csendes volt, ezt a luxust ez ellen a Lakers ellen nem lehet megengedni: Sessions az utolsó játékrészben 7 pontja mellett 6 gólpasszt is kiosztott, erre támaszkodva a hazaiak ha nehezen is, de behúzták a kötelezőt.

A Lakers legjobb pontszerzői: Bynum 28, Sessions 20, Bryant 18.

A Trail Blazers legjobb pontszerzői: Aldridge 29, Matthews 16, Hickson 14.

Philadelphia 76ers–Boston Celtics 99–86

Az Atlanti Csoport rangadóján a divízióelsőség volt a tét, a Celtics hosszú idő után beérhette volna a lokális riválist, amennyiben kitart az a lendületes és eredményes játék, amivel 24 órával korábban Milwaukee-ban nyertek Doc Rivers fiai. Ám itt csak másfél negyeden keresztül mutatta ezt az arcát a Ray Allen nélkül érkező Boston, melyet Rajon Rondo 17 gólpasszal irányított, majd az idény egyik legijesztőbb jelenete után teljesen megtört és simán kiengedte a kezéből ezt a meccset. Pietrus egy betörés után a hátára érkezett és nagyon rossz állapotban vitték be a helyi kórházban (gerinc-, illetve nyakmerevítőben, hordágyon), még Doug Collins, az ellenfél edzője is elmondatott egy imát a játékosaival, s csak hosszú szünet után folytatódott a csata. A fordulás után 37 – 17-es harmadik etappal fordított a Sixers, onnantól pedig nem volt visszaút a láthatóan megtört vendégeknek, így a Philadelphia megerősítette első helyét a csoportban.

A 76ers legjobb dobói: Brand 20, L. Williams 19, Holiday 15

A Celtics legjobb dobói: Garnett, Pierce 20-20, Bass 18

Toronto Raptors–New York Knicks 96–79

Első meccsét vesztette el a Knicks, mióta Mike Woodson vette át az irányítást a csapat felett, igazából egy percig sem volt igazán esélye Linéknek Torontóban a 30 pontos idénycsúcsot elérő DeRozan vezette Raptors otthonában. A kanadaiaknak tényleg könnyebben összejönnek a győzelmek, ha Jose Calderon irányít, és nem a jelenleg sérült Jerryd Bayless, aki inkább pontszerző, ráadásul Andrea Bargnani is összeszedte magát (21 pont, 7 lepattanó). Forbes a padról beállva jutott el 19 egységig, a Knicks kulcsembereit pedig mind kikapcsolták, egyedül az 5 triplát beverő Steve Novak volt igazán jó a vendégek oldalán. A torontói öröm viszont nem lehetett felhőtlen, a hatalmas formában pattogtató DeMar DeRozan ugyanis megsérült a záró játékrészben.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 30, Bargnani 21, Forbes 19

A Knicks legjobb dobói: Stoudemire 17, Novak 15, Anthony 12

Charlotte Bobcats–Milwaukee Bucks 92–112

A Milwaukee a tegnapi Boston elleni botlás után tovább robog, most a Bobcats otthonában diadalmaskodtak nagyon magabiztosan Scott Skiles tanítványai. Egyénileg megint nem volt senki sem extra a vendégeknél, bár a második sorból érkező Mbah a Moute 20 pontja ritkaságszámba megy. Mivel rajta kívül még 5 Bucks játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt, Gooden pedig dupla duplázott (14 pont, 12 lepattanó), így a hazaiaknak az egy szem Gerald Hendersonnal (29 pont, 19-ből 13 mezőnyből, 6 lepattanó) nem sok sansza lehetett ezen az estén.

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 29, D. Brown, K. Walker 13-13

A Bucks legjobb dobói: Mbah a Moute 20, Dunleavy, Ilyasova 15-15

Utah Jazz-Denver Nuggets 121-102

Remek születésnapi ajándékot kapott Gordon Hayward, hiszen csapata, a Jazz sorozatban hatodik győzelmét aratta, amivel már a 7. helyen állnak Nyugaton! Haywarddal együtt hét (!) játékos érte el a 10 pontot, a center Al Jefferson ismét foghatatlan volt. A Nuggets McGee és Faried, a két új nagyember vezetésével egészen a 2. negyed végéig tartotta a döntetlent, ám ekkor pillanatok alatt 10 pontot rakott közé a Jazz, amit gyorsan megdupláztak a 3. negyed elején – innen nem volt visszaút a Denvernek, ahol Afflalo egy kirívóan csúnya szabálytalansággal (szándékos ütés) ki is állíttatta magát, ami miatt egymeccses eltiltás vár rá.

A Jazz legjobb dobói: Jefferson 23, Burks-Hayward 15-15.

A Nuggets legjobb dobói: Harrington 20, Faried 16, Afflalo-Miller 14-14.

Detroit Pistons-Miami Heat 73-88

Rodney Stuckey sérült, Greg Monroe formán kívül volt – a Heatnek nem volt nehéz dolga Detroitban, Jamesék már a félidőben 26 ponttal vezettek, a 2. félidőben már csak lopták az időt. A nagy hármas mellett a kispad is jó teljesítményt nyújtott, elsősorban védekezésben. A túloldalon is volt ok az örömre: Brandon Knight nem csak a csapatrekordot, hanem az újoncrekordot is megdöntötte a bedobott triplák számában (73-nál jár) – ehhez alig több, mint 40 meccsre volt szüksége!

A Pistons legjobb dobói: Knight 18, Prince 11, Gordon 10.

A Heat legjobb dobói: Wade 24, James 17, Bosh 15.

Atlanta Hawks-New Jersey Nets 93-84

Egészen a negyedik negyed kezdetéig a levegőben lógott a meglepetés, a Nets Deron Williams játékára és a triplákra építve nem csak tartotta magát, de vezetett is – ám ekkor Josh Smith és a sérülésből visszatérő Marvin Williams megrázta magát, vezetésükkel a Hawks ha nehezen is, de behúzta a kötelezőt.

A Hawks legjobb dobói: Smith 30, Teague 17, Johnson 16.

A Nets legjobb dobói: D. Williams 20, Humphries 17, Morrow 11.

Orlando Magic-Cleveland Cavaliers 93-80

Gyorsan nyomatékosította a Magic, hogy itt nem lesz sok esélye a vendégeknek, szinte a teljes kezdő remekelt, és 55-40-re vezetett az Orlando a szünetben. Gyorsan meglett a közte 20 is, ám ekkor megrázta magát a Cleveland, Irving és a rutinos Parker-Jamison kettős vezetésével 7 pontra is feljött – ám ekkor ismét jöttek a mágikus triplák, amivel percek alatt visszakúszott 20 pont fölé a különbség, a Magic simán hozta a kötelezőt.

A Magic legjobb dobói: Anderson 17, Howard 16, Türkoglu 15.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 16, Thompson 15, Irving 13.

A nap hőse: Kevin Durant. 40 pont, 17 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 52:24 pályán töltött idő, egy meccset a sírból visszahozó tripla és a történelem újraírása.

A nap lúzere: Dirk Nowitzki. 16 pontja mellé mindössze 2 pattanó és az a 16 egység is 5/21-es mezőnymutatóval sikerült a Spurs elleni rangadón, ezzel csapata ki is kapott. A német csillagtól ennél sokkal több kell az ilyen meccseken.