Először jött ki igazán a lépés a Lakersnek

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra nyolc mérkőzést rendeztek meg, melyek közül kettő hosszabbításba torkollott, sőt, a Charlotte Bobcats washingtoni vendégjátéka csak két túlóra után dőlt el, s megállapíthatjuk, hogy egyre hihetetlenebb módon képes veszíteni még mindig nyeretlen Wizards. A Los Angeles Lakers először diadalmaskodott idegenben, méghozzá igen meggyőző játékkal tette mindezt Mike D'Antoni legénysége. LeBron James csak nagyon nehezen tudta legyűrni jelenlegi csapatával az egykorit, Ray Allen a nap hőseként újra meccset nyert a Miaminak. A feltörekvő alakulatok derbijén a Golden State simán verte a Minnesotát, Love-val még nem nyert mérkőzést a Timberwolves... Nézzük is a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 109 - 116 - hosszabbítás után

A Thunder nem dobott pontot az utolsó négy percben a rendes játékidőben, de a Sixers sem remekelt ebben a periódusban, így hosszabbítás következhetett, melyben a 37 ponttal, 8 lepattanóval, 5 gólpasszal, 4 szerzett labdával és 3 blokkal jelentkező Durant győzelemre vitte a vendégeket. Russell Westbrook 30 pontos, 9 gólpasszos, 5 lepattanós teljesítménye mellett sem mehetünk el szó nélkül, ahogy Serge Ibaka egyre javuló támadójátékát is érdemes kiemelni, 18 pontot és 9 lepattanót tett ma a közösbe a blokkirály. Kevin Martintól viszont csak 6 egységnyi segítség érkezett a kispadról, nem véletlen tehát, hogy ennyire csipkedniük kellett magukat a többieknek. A hazaiaknál a 29 pontos, 15 lepattanós dupla duplát összehozó Thad Young élete egyik legjobbját nyújtotta, de ez is kevés volt.

A 76ers legjobb dobói: T. Young 29, Turner 26, J. Richardson 13

A Thunder legjobb dobói: Durant 37, Westbrook 30, Ibaka 18

Washington Wizards - Charlotte Bobcats 106 - 108 - kétszeri hosszabbítás után

Még mindig nincs meg a fővárosiak első győzelme a szezonban, s tovább romlik a negatív rekord, mely alapján a valaha volt legrosszabbul idényt kezdő Wizards ez a jelenlegi. Pedig ennél közelebb már tényleg nem lehetett volna a továbbra is John Wall nélkül felálló Washington, hiszen az első túlóra végén kétpontos hátrányban, 0,4 szekundummal a lefújás előtt James Singleton odaállhatott dobni a vonalra, méghozzá hármat... Mivel a középső kísérlete kimaradt, így jöhetett a második túlóra, melyben a 27-et szóró BJ Mullens bevitte a célba a Charlotte-ot, mely már most annyi győzelmet gyűjtött, szám szerint hetet, mint tavaly összesen!

A Wizards legjobb dobói: Webster 21, Nené 19, Beal 13

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 27, Sessions 21, B. Gordon 19

Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers 104 - 93

Megvan a zsinórban elszenvedett harmadik vereségük is a nemrég még az egész Nyugati Főcsoportot vezető Los Angeles-ieknek, a Hawks eközben ötödször nyert egyhuzamban, ezzel továbbra is Larry Drew fiaié a liga jelenlegi leghosszabb aktív győzelmi sorozata. A találkozó meglepően korán eldőlt, A 19 pontos, 11 gólpasszos duplával előrukkoló Jeff Teague egyre szebben irányítja ezt az Atlantát, a társak pedig elvégzik a részfeladatokat, jól működik a gépezet, sorra nyeri a mérkőzéseit a Hawks. A vendégeknél a 22 pontos, 12 lepattanós, 7 gólpasszt kiosztó Blake Griffin mellé nem nagyon tudott fellépni senki más, így nem is nagyon lehetett sansza a Clippersnek.

A Hawks legjobb dobói: J. Teague, Pachulia 19-19, L. Williams 18

A Clippers legjobb dobói: Griffin 22, Paul 19, Bledsoe, Ja. Crawford 12-12

Miami Heat - Cleveland Cavaliers 110 - 108

LeBron James volt csapata majdnem elverte idegenben az MVP mostani klubját, ám jött Ray Allen és 15 pontot szórt a negyedik etapban, ráadásul a címvédő utolsó 7 pontja az ő nevéhez fűződött. Mondani sem kell, hogy a döntő találat is Allen érdeme, az ő triplája után már nem született mezőnykosár, megúszta ezt a kalandot a Heat. A kilenc pályára lépő clevelandi játékos közül nyolcan kétszámjegyű dobóteljesítményt értek el, remekül pótolta tehát a sérült Kyrie Irving kieső pontjait Byron Scott alakulata, de a fontos pillanatokban nem volt olyan, aki vezérré előléphetett volna.

A Heat legjobb dobói: L. James 30, Bosh 23, Wade 18

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters, Jer. Pargo 16-16, Casspi 15

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 89 - 115

Vnce Carter karrierje ezredik NBA-mérkőzését játszotta, de a még mindig Steve Nash és Steve Blake nélkül felálló Lakers gondoskodott róla, hogy az egykori zsákolókirály ne szerezzen szép emlékeket erről az estéről... Egyszerűen minden összejött a vendégeknek, akik pedig még nem is nyertek korábban idegenben találkozót. Metta World Peace zsinórban szerzett 10 pontjával nyitotta a derbit a Los Angeles-i sztárcsapat, ha ennyire ment a társaknak, Bryant még csak dobást sem kísérelt meg az első etapban, ráadásul a később beszálló Antawn Jamison (19 pont, 15) lepattanó elkezdett termelni, kezd tehát beérni Mike D'Antoni munkája, bár le kell szögezni, hogy a Dirk Nowitzkit továbbra is kényszerből jegelő texasi alakulat elég pocsék formában van az utóbbi két hétben a remek idénykezdet után. Lényeg a lényeg: a Lakers vissza tudott vágni az idénynyitón elszenvedett hazai bukásért.

A Mavericks legjobb dobói: Carter 16, Crowder 15, Mayo 13

A Lakers legjobb dobói: World Peace, Bryant, Jamison 19-19

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 86 - 93

Scott Skiles mester nem tud megszabadulni legnagyobb démonjától, a Chicago Bulls elleni vereségektől. A mester volt csapata legutóbbi nyolc alkalommal mind elverte a Milwaukee-t, ám a jelenlegi felállást tekintve esélyesebb volt a Bucks, ám a vezetőedzőnek sikerült úgy belenyúlnia a meccsbe, hogy abból ne legyen köszönet tanítványai számára. Kihagyta a kezdőből az egyre stabilabban teljesítő Samuel Dalambertet és a legutóbb 18 pontos, 17 lepattanós dupla duplát szállító újoncot, John Hensont összesen 1 percig játszatta, a chicagói magasemberek pedig csak termeltek és termeltek... Carlos Boozer 22 pontos, 19 lepattanód dupla duplával zárt, mellette a rutinos Richard Hamilton (22 pont, 10-ből 10 büntető) is kitett magáért. A hazaiak legjobbja, a 23-at szóró Brandon Jennings ráadásul le is sérült az utolsó pillanatokban. Ezt tényleg totális csődnek lehet nevezni Bucks-szemszögből, a Bulls viszont nagyon rosszra sikeredett nyugati túrája után végre újra nyerni tudott.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 23, Ellis 17, Udrih 12

A Bulls legjobb dobói: Boozer 22, R. Hamilton 20, Deng 14

Sacramento Kings - Utah Jazz 108 - 97

A Jazz idegenbeli szenvedésén ma az sem segített, hogy DeMarcus Cousins kiharcolt magának két technikait és messze idő előtt mehetett zuhanyozni, ugyanis Tryeke Evans a maga 27 pontjával és hasznos játékával vezérré lépett elő a sacramentóiaknál, s ezzel nem tudott mit kezdeni a kezdőirányítója, Mo Williams nélkül érkező Utah. Tegnap még Salt Lake Cityben mérkőztek meg a felek, ott Hayward duplájával még kicsikarta a győzelmet a Jazz, ám itt egyértelműen jobb volt a Kings, mely vissza tudott vágni a 24 órával korábbi kudarcért.

A Kings legjobb dobói: T. Evans 27, J. Thompson 16, Cousins 14

A Jazz legjobb dobói: Foye 17, Al Jefferson, Tinsley 14-14

Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 96 - 85

Hiába dolgoznak remek játékosok Rick Adelman mester kezei alatt, nem lehet könnyű mostanság csapatot építeni Minnesotában, hiszen a rengeteg sérült, illetve visszatérő miatt gyakorlatilag teljesen át kell formálnia a rotációt az idős mesternek hétről hétre. Jó példa erre, hogy mióta Kevin Love, Nikola Pekovics és JJ Barea egyszerre visszatért három mérkőzéssel ezelőtt, még nem nyert egy találkozót sem a Timberwolves... Ma is alulmaradt tehát az Adelman-legénység, pedig az ellenfél sem számíthatott három ászára, Andrew Bogutra, Brandon Rushra és Richard Jeffersonra. Ugyanakkor Klay Thompson kezdi visszanyerni az önbizalmát, ma 24 dobott ponttal vezette diadalra övéit, a 24 órával korábban nagyon gyengén teljesítő Steph Curry pedig 20 ponttal segítette a vendéglátókat, akik 26 - 11re hozták a negyedik negyedet.

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 24, Curry 20, Landry 18

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 17, Love 15, Kirilenko 11

A nap hőse: Ray Allen, aki 17 pontjából 15-öt a a záró etapban szerzett a Cleveland ellen, ráadásul ő dobta a Miami utolsó 7 pontját, s nem mellesleg az ex-bostoni mesterlövész triplájával fordított a Heat.

A nap lúzere: Scott Skiles mester, aki teljesen indokolatlanul felforgatta eddig jól működő csapata rotációját, az eredménye pedig egy hazai vereség lett volt klubja, a Bulls ellen, ráadásul kidőlt a sorból legjobb játékosa, Brandon Jennings...