Eric Gordon bemutatkozott, a Suns bánta

Az előzetes várakozások alapján két rájátszásért küzdő együttes találkozott ma Arizonában. Az otthon bemutatkozó Phoenix Sunsnál ugyan kimondottan a jövő nyárra tartalékolnak, ám tankolni Steve Nash-sel a fedélzeten lehetetlen. Az ellenfél, a New Orleans Hornets pedig az az együttes volt, amelyik a rövid, alig több mint két hetes off-szezonban a legtöbbet szerepelt a médiában. Ezúttal már Chris Paul nélkül, ám a Clippersből érkező új fiúkkal a fedélzeten készültek bemutatkozni. Nagy kérdés volt, hogy Eric Gordonék hogyan fogják fel az idei évet. Lealibizik-e, hiszen Chris Kaman egy, Gordon pedig két év múlva oda megy, ahova akar, vagy a bizonyítási vágy dolgozik bennük, hogy volt kenyéradóiknak is megmutassák, lehet, hogy hiba volt őket feladni.

A találkozó elején látszott a csapatokon a hosszú kihagyás, mindkét oldalon sokat hibáztak, kevésszer találtak a gyűrűbe. A vendégeknél Carl Landry és Gordon vitték a szekeret, a hazaiaknál pedig eloszlottak a pontok. Nem igazán sikerült egyik csapatnak sem elhúzni, nyolc tiszta játékperc után 14-12-re vezetett a Suns. A Hornets ekkor robbantott: Kaman és Gordon kosarai után még egy új szerzemény, a Grizzliestől érkező Greivis Vasquez is betalált, ráadásul a triplavonalon túlról, így gyorsan megfordították az állást, 5-tel vezettek ekkor. Az előnyt meg is tartották a negyed végéig, igaz, Jared Dudley, Josh Childress és Robin Lopez dupláira csak Gordon tudott válaszolni, Jason Smith büntetőivel így 23-20-szal fejezték be a csapatok az első 12 percet.

A második felvonás nagy adok-kapokkal indult. Smith, Childress, Marco Belinelli és Lopez váltottak kosarat, a különbség érdemben nem változott. Markieff Morris két büntetőjével az egál is megvolt a Phoenix-nek, ám jött egy kis rövidzárlat, két és fél percig nem tudtak pontot szerezni a narancssárgában játszó hazaiak, így Kaman, Vasquez és Landry 2-2 pontjaival megint a vendégek vezettek. Channing Frye és Gortat azonnal minimálisra csökkentették a távolságot két támadás alatt, de újabb három és fél perc kihagyás következett, ami alatt 8 vendég pontra csak 2 hazai érkezett. Nash triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér, de a nagyon vágyott étket Trevor Ariza azonnal el is vette az asztalról egy hármassal. Landry egy értékesített büntetője után 45-37-nél kialakult az addigi legnagyobb differencia. A negyed vége jobban sikerült Nash-éknek: Gordon ugyan betalált még egyszer, de Dudley egy és az első félidőben magához képest nagyon nagyot játszó Lopez 2+1 pontjával 47-41-gyel vonultak el a felek a nagyszünetre.

Fordulás után sokkal jobban kezdtek a hazaiak. Nash duplájára Ariza még válaszolt, de Hill, Dudley és újra Nash voltak eredményesek, így két perc után fordult az állás és 50-49-re már a Suns vezetett. A New Orleans ebben a periódusban azt sem tudta, merre van. Gordon ugyan visszavette a vezetést, de Gortat egy ziccert értékesített, majd a következő támadásban zsákolt. Vasquez 2+1-e még az egált jelentette, de Nash villant megint, egy dupla után egy triplát is elsüllyesztett a gyűrűben, így hét percnyi játék után 59-54-re vezettek. A Hornets percenként egy pontra volt képes erre a periódusban, úgy tűnt, összeestek és a hazai közönség által buzdított Suns innen simán behúzza. Jött azonban Chris Kaman és úgy gondolta, mindent ő fog csinálni innentől. Volt itt támadóhiba, eladott labda, támadópattanó, de ami fontos, hogy kétszer két pontjával újra meccsben volt az ekkor a ritmusból teljesen kieső vendég együttes. A félidőből hátralévő három percben megint a Phoenix cserecentere, Robin Lopez show-ja következett, hiszen hat ponttal terhelte meg a gyűrűt, de mivel a túloldalon is válaszolgattak rá, így mindössze három pont volt a különbség a záró játékrész előtt.

Az utolsó negyed első három és fél perce megint a Suns kezében volt, hiszen növelni tudták további három egységgel a differenciát, ezután azonban egy percen belül Gordon és Kaman is betaláltak. Telfair büntetőire Ariza, majd Morris válaszolt, 6 perccel a találkozó vége előtt 76-73 volt az állás. Innentől kezdve úgy tűnt, bármit próbál a Hornets, arra mindig van válasz. Bellinelli büntetőire Lopez, Ariza pöcijére Hill, az olasz dobóhátvéd duplájára pedig újfent Lopez válaszolt azonnal. Landry kosarával 82-81-re még mindig a Phoenix vezetett, de ha nem is rögtön, de egy támadással később megint Brook Lopez öccsétől érkezett egy újabb dupla. Gordon helyére rakott két büntetőt és hibázott a Suns, Morris faultja után Ariza állhatott a büntetővonalra, ő azonban mindkettőt elhibázta. A túloldalon Dudley vállalt, de sikertelenül, így alig 15 másodpercig újra támadhattak a vendégek. Eric Gordon kezébe adták a labdát és nem is hiába. A hátvéd a második félidőt szinte végig hátrányban játszó csapatát ugyanis a legjobbkor, a vége előtt 4.8 másodperccel juttatta újra vezetéshez egy tempóval. Válasz már nem jött a túloldalról, úgyhogy megvan a vadonatúj Hornets első diadala.

Phoenix Suns - New Orleans Hornets 84 - 85 (20-23, 21-24, 24-15, 19-23)

Suns: R.Lopez (21 pont, 7 pattanó), Nash (14 pont, 12 gólpassz), Gortat (13 pont, 5 pattanó)

Hornets: E.Gordon (20 pont), C.Landry (14 pont, 7 pattanó), Ariza (13 pont, 7 pattanó)