És a végén jött a Heat-vonat...

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 7 összecsapást rendeztek meg, az élcsapatok zöme megmérettette magát ezen az estén. A két Los Angeles-i alakulat idegenben bukott rangadót, a nyugati listavezető Oklahoma City Thunder úgyszintén vesztesen hagyta el a pályát, viszont a Miami Heat megúszta a blamát, a New York Kincks pedig folytatja a remeklést új vezetőedzője irányításával. Nézzük, mit érdemes tudnunk a liga legutóbbi játéknapjáról!

Miami Heat–Phoenix Suns 99–95

Nagyon nem adta magát könnyen a Suns, sőt, a negyedik negyedben volt, hogy 10 pontos fórral is rendelkezett a 19-et dobó Grant Hill húzta arizonai alakulat. Ám akkor jött Dwyane Wade és egy 17 0-ás(!) rohanást vezetett fel a floridaiaknak, ami végül elég is volt a találkozó megnyeréséhez, így már 14 meccse veretlen otthon a Miami. A 29 pontig jutó, 8 lepattanót megkaparintó Bosh rég nem játszott ilyen jól, de a statisztikai lapját szokás szerint most is bőségesen megtöltő James (20 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 blokk) érdemeit is el kell ismerni. A Suns 4 győzelem után bukott el, de láthatóan kirobbanó formában van az idén eddig mutatottakhoz képest.

A Heat legjobb dobói: Bosh 29, L. James 20, Wade 19

A Suns legjobb dobói: Gr. Hill 19, Gortat 13, Mark. Morris 12

Houston Rockets–Los Angeles Lakers 107–104

A Lakers sokáig előnyben volt, majd gyakorlatilag azzal vesztette el a találkozót, hogy értékes centere, Andrew Bynum kidumálta magának a második technikait is és így korán mehetett zuhanyozni. A 16 pontja mellé 13 gólpasszt is kiosztó Goran Dragic szépen kontrollálta csapata játékát, s mivel Courtney Lee is beszórt 23 egységnyit, így meg se kottyant a texasiaknak Kevin Martin és Kyle Lowry hiánya. A végére maradt egy kis izgalom, de egy kihagyott hazai büntető után már nem tudott érdemi dobóhelyzetet kialakítani a vendég alakulat.

A Rockets legjobb dobói: C. Lee, Scola 23-23, Dragic 16

A Lakers legjobb dobói: Bryant 29, P. Gasol 21, A. Bynum 16

Indiana Pacers–Los Angeles Clippers 102–89

A 25 pontos Danny Granger fémjelezte Pacers nem volt jó passzban mostanság, de a Clippers legyőzésével és Leandro Barbosa érkezésével talán új erőre kaphatnak Frank Vogel tanítványai. A Los Angeles-i alakulat kétmeccses nyerőszéria után látogatott Indianába és kezdetben vezetett is, de a padról beálló brazil szerzemény (12 pont), valamint a Hill (15 pont) – Hansbrough (17 pont) páros ponterős játékára építve simán lehagyta a Pacers a vendégeket már a félidő előtt és a végjátékban sem kellett izgulnia a hazai publikumnak.

A Pacers legjobb dobói: Granger 25, Hansbough 17, Ge. Hill 15

A Clippers legjobb dobói: Griffin 23, Paul 16, N. Young 13

Utah Jazz–Oklahoma City Thunder 97–90

Ki gondolta volna, hogy a veterán Tinsley fog életet lehelni a nemrég még erősen bukdácsoló Jazzbe?! Mióta a tapasztalt játékmester Earl Watson sérülése miatt újra a rotáció tagja lett, igencsak jelentős segítséget tud nyújtani a kispadról beállva, ma is 11 ponttal, valamint 3 gólpasszal zárt, de statisztikai adatokkal talán nem is kifejezhető az a plusz, amit ő adott a hazaiaknak ezen az estén. A listavezető Thunder megint egy nem annyira várt vereségbe futott bele és lassan leér az üldözőbolyhoz. Ma nem ment Durantnek (22-ből 8 mezőnyből), ez pedig alaposan rá is nyomta a bélyegét a vendégek játékára.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 20, Al. Jefferson 16, D. Harris 15

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 23, Durant 18, Harden 17

Sacramento Kings–Memphis Grizzlies 119–110

Továbbra is döcög a gépezet a Memphisnél, mióta Zach Randolph visszatért, a Kings pedig szárnyal, 119 pontot dobott a hazai gárda a liga egyik legrespektáltabb védelmének. A 31-et szóró Thornton és a kisebb sérüléséből felgyógyuló Evans egyszerűen túldobták az ellent, fantasztikus dobóformát mutat a Sacramento az utóbbi három találkozón. Cousins is megszórta magát (23 pont), Jason Thompson pedig megint dupla duplázott (14 pont, 13 lepattanó).

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 31, Cousins 23, I. Thomas 18

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, Conley 16, M. Gasol 15

Portland Trail Blazers–Milwaukee Bucks 87–116

A visszatérő Ilyasovával felálló Bucks nagyon megtalált valamit már Monta Ellis érkezése előtt, az új puzzle-darab beépítése pedig gyakorlatilag azonnal és zökkenőmentesen sikerült Scott Skiles mesternek. A portlandi győzelemmel már zsinórban hat sikernél tart a Milwaukee, az utóbbi két évben ennél nem tudott jobbat a wisconsini csapat. A hazaiknál hiába Aldridge és Matthews 21-21 pontja, a keletiek sokkal éhesebbek és élesebbek voltak, ez pedig döntött, a második félidőben nagyon simán lehagyta a 19 pontos Gooden vezette Milwaukee az oregoniakat.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge, Matthews 21-21, Felton 18

A Bucks legjobb dobói: Gooden 19, Delfino 16, Jennings, Dunleavy, Udrih 15-15

New York Knicks–Toronto Raptors 106–87

Játszik a Knicks! Úgy fest, tényleg óriási energiákat szabadított fel New Yorkban az edzőváltás, Mike Woodson irányításával továbbra is veretlen a gárda, sőt, minden meccsét meglepően magabiztos fölénnyel nyerte meg. Még Amare Stoudemire is feléledt, ma 21 pontos, 12 lepattanós dupla duplával járult hozzá a sikerhez, Jeremy Lin pedig egyre minőségibb irányítójátékot hoz, ez alkalommal 18 pont és 10 gólpassz került a neve mellé. A Jose Calderont visszakapó, de Jerryd Baylesst azonnal elvesztő Raptors gyakorlatilag csak asszisztálni tudott a show-hoz.

A Knicks legjobb dobói: Stoudemire 22, Lin 18, T. Chandler, Anthony 17-17

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 17, Bargnani 15, Calderon 11

A nap hőse: A Heat-vonat, mely Dwyane Wade vezetésével egy 17 – 0-s rohanással hozta vissza a meccset a Suns ellen – tette mindezt a negyedik negyed derekán 10 pont mínusz után.

A nap lúzere: Andrew Bynum, aki fegyelmezetlenségével gyakorlatilag elvesztette a meccset a Lakersnek, hiszen kidumált magának két technikait is, nagyon sokkal a találkozó vége előtt.