Fekete játéknap az NBA-ben: sztárok dőltek ki

Egy hét sincsen már vissza az észak-amerikai profi kosárlabdaliga alapszakaszának küzdelmeiből, de a mára virradóra lejátszott 14 mérkőzésen történtek alapjaiban írhatják át a szezon hátralévő részének forgatókönyvét. A Los Angeles Lakers egy hősies, negyedik negyedbeli feltámadással ha nagyon nehezen is, de megverte a 47-et dobó Steph Curry fémjelezte Golden State Warriorst, így maradt rájátszás-helyen, ám Kobe Bryant szezonjának vége lett, miután a szupersztár valószínűleg elszakította az achillesét. A Houston is bukott, méghozzá a harmadik pozícióhoz karnyújtásnyi közelségbe érő Memphis ellen, hazai környezetben, míg a keleti harmadik Indiana szintén otthon vesztett a Brooklynnal szemben, így a szintén megsérülő Deron Williamsék előtt megmaradt az előzés lehetősége a dobogó irányába. A Utah is tartja a lépést, hiszen Al Jefferson 40 pontjával verte a Minnesotát, a Denver pedig Dallasban kapott ki hosszabbítás után. A New York clevelandi diadalával biztosította a második helyét a Keleti Konferenciában, ahol a hatodik, illetve a hetedik pozíció is végérvényesen elkelt. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Chicago Bulls 97 - 88

A Raptors a papírforma(!) szerint le is gyűrte a tartalékos, Rose mellett Noah-t és Gibsont is nélkülöző, illetve a 24 órával korábbi hosszabbításos diadal után borzasztóan fásult Chicagót. A kanadaiaknál Jonas Valanciunas távollétében Amir Johnson (24 pont) jóval többet alkothatott támadásban, Rudy Gay pedig hozta a tőle elvárhatót a maga 23 pontjával, illetve 5 labdaszerzésével, ezt Kyle Lowry (13 pont, 9 lepattanó, 11 gólpassz) egy "majdnem tripla duplával" fejelte meg, DeRozan pedig 19-et szórt. A vendégeknél a veterán Mohammed (16 pontos, 13 lepattanós dupla duplája emelhető ki elsősorban, illetve az, hogy a Bulls így visszacsúszott a hatodik helyre keleten.

A Raptors legjobb dobói: A. Johnson 24, Gay 23, DeRozan 19

A Bulls legjobb dobói: Boozer 19, N. Robinson 17, Mohammed 16

 

Washington Wizards - Philadelphia 76ers 86 - 97

A nap egyik meglepetése született meg Washingtonban, még akkor is igaz ez, ha tudjuk: semmiféle tétje nem volt már ennek a találkozónak, mely a Wizards számára az utolsó hazai derbi volt ebben a szezonban. A hazai pályán nagyon erős fővárosiak John Wall 24 pontos teljesítménye mellé nem tudtak több átlagon felüli produkciót felsorakoztatni, így a Webstert, Bealt és Arizát is kényszerből jegelő Wittman-legénység simán kapitulált a 22-őt szóró, s 7 gólpasszt kiosztó Jrue Holiday fémjelezte Philadelphia ellen.

A Wizards legjobb dobói: Wall 24, Booker, Seraphin 10-10

A 76ers legjobb dobói: Jr. Holiday 22, T. Young 18, Hawes, Wilkins 15-15

 

Indiana Pacers - Brooklyn Nets 109 - 117

A Pacers igencsak leeresztett az utóbbi hetekben, s ez által veszélyben lehet még Paul George-ék harmadik pozíciója is, hiszen ma pont az a Brooklyn nyeret Indianában, mely már csak két vereséggel számlál kevesebbet, mint a Vogel-tanítványok, ráadásul háromból háromszor két vállra fektette a Danny Grangert idén már be nem vető alakulatot. Ezzel együtt nem volt boldog a lefújás pillanatában Deron Williams (33 pont, 14 gólpassz) főszereplésével triumfáló Nets, hiszen a sztárirányító megsérült kevéssel a végső dudaszó előtt.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 26, George 21, Hibbert 18

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 33, Joe Johnson, B. Lopez 24-24

 

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 109 - 104

A Milwaukee igen nagyot küzdött a győzelemért Atlantában Brandon Jennings és Larry Sanders nélkül is, de Monta Ellis (27 pont, 8 lepattanó, 17 gólpassz, 5 labdaszerzés) egészen extra egyéni performansza csak a szoros vereségre volt elegendő, így már biztos, hogy csak nyolcadik lesz a Bucks és a Miamival meccsel majd a rájátszás első körében. A Hawks a Smith, Horford, Harris, Teague négyesfogattól megkapott mindent, ami a W begyűjtéséhez szükségeltetett, a center 18 pontos, 17 lepattanós dupla duplával uralta a festéket, az irányító 24 pontjával és 10 gólpasszával remekül mozgatta a társakat, Smith (24 pont) és Harris (19 pont) pedig ontották a kosarakat. A Drew-legénység így újra az ötödik pozícióba jött fel.

A Hawks legjobb dobói: J. Teague, Josh Smith 24-24, D. Harris 19

A Bucks legjobb dobói: Ellis 27, Ilyasova 25, Redick, I. Smith 10-10

 

Miami Heat - Boston Celtics 109 - 101

A Celtics a pihentetett Paul Pierce, Kevin Garnett páros nélkül és a régóta sérült Rondo, Sullinger duó távollétében is komoly erőbedobásra késztette a visszatérő Bosh, Wade kettőssel felálló Miamit. A hazaiaknál is voltak azért hiányzók, mos Shane Battier és Udonis Haslem "kaptak kimenőt", de LeBron James (20 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) és az ezúttal termelékeny kiegészítő-személyzet azért gondoskodott róla, hogy ne kerüljön bajba a már mindenképp ligaelsőként záró címvédő. A vendégek számára ugyanakkor nagyon rossz hír, hogy Jeff Green (25 pont, 8 lepattanó) sérülést szenvedett a negyedik etapban.

A Heat legjobb dobói: L. James 20, Lewis 19, R. Allen, Bosh 17-17

A Celtics legjobb dobói: J. Green 25, Jo. Crawford 20, C. Lee 18

 

Detroit Pistons - Charlotte Bobcats 113 - 93

A Pistons hozta a kötelezőt saját közönsége előtt, de a detroitiak sem gyarapítják ma a boldog győztesek táborát, hiszen fiataljuk, Andre Drummond (15 pont, 9 lepattanó) igen csúnya bokasérülést szenvedett, Jose Calderon pedig pályára sem tudott lépni ezen az estén. Brandon Knight (19 pont, 8 lepattanó) legalább valamit jóvá tett a sok Shaqtin' A Fool szereplés után, Will Bynum pedig a padról beszállva hozott egy 15 pontos, 10 gólpasszos dupla duplát. A ligautolsónál a 28-at hintő Kemba Walker villogott egyedüliként, de sansza sem volt a Charlotte-nak ezen a találkozón.

A Pistons legjobb dobói: Jerebko 21, Knight 19, W. Bynum, Drummond 15-15

A Bobcats legjobb dobói: Walker 28, McRoberts 17, Henderson 15

 

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 91 - 101

Carmelo Anthony (31 pont, 14 pont) és JR Smith (31 pont) is megállíthatatlannak bizonyult a Cavaliers számára, így hiába kezdett jól a Cavs, végül csak asszisztálni tudtak Byron Scott fiai a Knicks második pozíció-bebiztosító győzelméhez. A vendégek hat(!) fontos magasemberük nélkül léptek parkettre, az időközben menesztett Kurt Thomason kívül Amare Stoudemire, Tyson Chandler, Kenyon Martin, Marcus Camby és Rasheed Wallace sem hadra fogható jelenleg a New York-iaknál. A hazaiaknál egyébként Kyrie Irving 31 egységig jutott, de a családi okok miatt távol maradó Dion Waiters és a komoly egészségügyi gondokkal küszködő Anderson Varejao hiányát nem bírta el a Cavaliers, pláne, hogy Gibson és Walton sem öltözhetett be ma sem.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 31, T. Thompson 15, Ellington 13

A Knicks legjobb dobói: Anthony, JR Smith 31-31, Copeland 12

 

New Orleans Hornets - Los Angeles Clippers 93 - 96

Chris Paul (17 pont, 14 gólpassz) másodszorra már győztesen tudott visszatérni egykori sikerei helyszínére, New Orleansba, ahol azért így is rezgett a léc a nyugati harmadik helyért óriási versenyfutásban lévő Los Angeles-iek számára, pedig a Hornets nem vethette be ma két legfontosabb emberét, a legutóbb kidőlő Anthony Davist és a élete szezonját futó irányítót, Greivis Vasquezt. Eric Gordon (25 pont) és Robin Lopez (19 pont, 12 lepattanó) szépen át tudták venni a vezérszerepeket, Brian Roberts pedig a maga 15 pontos, 11 gólpasszos dupla duplájával remek beugró volt a venezuelai játékmester helyén, de a Clippers ellen ma ez is kevés volt.

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 25, B. Lopez 19, R. Anderson 17

A Clippers legjobb dobói: Griffin 20, Paul 17, M. Barnes 16

 

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 78 - 82

A Memphis pusztán azzal nyerni tudott a rengeteg pontot átlagoló és nagyon gyors tempóban támadó Houston otthonában, hogy sajt stílusát képes volt ráerőltetni a Chandler Parsonst kényszerből jegelő texasiakra. Tony Allen újfent kiváló munkát végzett James Hardenen, hiszen a sztár hiába dobott 30 pontot, ezt 24-ből 7-es mezőnymutatóval érte el az olimpiai bajnok, s nem mellesleg eladott 8 labdát is. 31 százalékkal dobott a Rockets, a Grizzlies pedig nem egész 35 százalékos mezőnyözéssel tudott célba érni Houstonban, így a McHale-legénység még nem tudta átvenni a hatodik pozíciót nyugaton, viszont a Memphis akár harmadikként is végezhet még a mostani ötödik kiemelése helyett.

A Rockets legjobb dobói: Harden 30, Lin 17, Asik 11

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph, M. Gasol 15-15, Bayless 13

 

Dallas Mavericks - Denver Nuggets 108 - 105 - hosszabbítás után

Nem esett össze biztos korai nyaralása miatt sem a Mavericks és úgy fest, szépen tudja búcsúztatni a szezont a 2011-es bajnok. A Nuggets viszont a "nem annyira szomorú" vesztesek táborát gyarapíthatja, hiszen a hosszabbításos kudarc ellenére ott volt a pályán Ty Lawson, aki sérülése után egészen jól mozgott, de megnyeri a derbit már nem tudta a harmadik pozícióját tutivá tenni igyekvő Denvernek. A texasiaknál egyébként hárman is elérték a 20-as határt, a Gallinarit erre a szezonra már elvesztő Nuggets pedig éppen az extra teljesítményeknek volt híján.

A Mavericks legjobb dobói: Carter, Nowitzki 22-22, Mayo 20

A Nuggets legjobb dobói: Brewer, Iguodala, W. Chandler 18-18

 

Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 107 - 100

Bár JJ Barea (23 pont) okozott némi zavart a Jazz gépezetében, s hatan dobtak minimum 10 pontot a vendégeknél, a 40 egységgel záró, 13 lepattanót megkaparintó és 6 gólpasszt kézbesítő Al Jefferson a második félidőben megnyerte a PO-ért óriási harcban lévő Utah számára ezt a kritikusan fontos derbit. A Foye, Williams páros is betett a közösbe összesen 32 pontot, erre pedig már nem volt válasza a Kevin Love és Brandon Roy nélkül Timberwolves-nak.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 40, Foye, Mo. Williams 16-16

A Timberwolves legjobb dobói: Barea 23, Rubio 13, Budinger 12

 

Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 90 - 106

Russell Westbrook (33 pont, 3 szerzett labda) úgy fest, tényleg átvette a hatalmat a Thunder felett, de egyelőre nyerőben van ilyen felállásban is a tavalyi finalista, mely Portlandben könnyedén gyűrte le a Batum, Matthews páros nélkül csak félkarúnak tekinthető Blazerst. Kevin Durant informálisan feladta a küzdelmet a pontkirályi címért, mindössze 11 mezőnykísérlet érkezett a kategória háromszoros címvédőjétől, amiből 16 pontot "sajtolt ki", az oregoniaknál a 18 pontos Will Barton megint hatalmas zsákolásokat mutatott be, de nem volt ma esélye a Portlandnek.

A Blazers legjobb dobói: Barton 18, Aldridge 12, Maynor 11

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 33, R. Jackson 17, Durant 16

 

San Antonio Spurs - Sacramento Kings 108 - 101

A sérüléséből visszatérő Tony Parkernek (22 pont, 10 gólpassz) látszólag semmi baja nincs már, de a 12 pontos, 12 lepattanós, 6 gólpasszt kiosztó, 3-at blokkoló és 2 labdát szerző Tiago Splitter is kezd emlékeztetni arra a játékosra, aki Európát már meghódította korábban. Összesen heten értek el kétszámjegyű dobóteljesítményt a San Antoniónál, mely tartja a lépést az OKC-vel és legközelebb egy igencsak pikánsnak ígérkező találkozót vív meg a Lakers ellen.

A Spurs legjobb dobói: Parker 22, Duncan 18, K. Leonard 15

A Kings legjobb dobói: Cousins 19, J. Thompson 18, Douglas 15

 

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 118 - 116

 

A szezon egyik legfurcsább mérkőzését játszotta a két kaliforniai rivális, hiszen nagyjából hat perccel a lefújásig abszolút kontroll alatt tartotta az események alakulását a Golden State, mely 9 pontos előnnyel mehetett neki a záró etap második felének. Steph Curry már az első negyed derekánál 20 egységnél tartott, a félidő előtt megvolt neki a 30, végül 47 ponttal zárt, közte 15-ből bedobott 9 triplával, de ekkor jöttek Kobe Bryant percei. A 34-et hintő ikon két hatalmas triplával egalizált a véghajrá előtt, majd egy viszonylag ártatlan szituációban rosszul lépett, ami után még visszacsoszogott bedobni a két büntetőt, de utána le kellett őt vinni, s mint kiderült, vége a szezonjának, ugyanis az achilles ina gyaníthatóan elszakadt. A Los Angeles-ieket viszont tovább vitte a lendület és a tripla duplázó Pau Gasol (26 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz) és a 28 ponttal jelentkező Dwight Howard bevitték a célba a Lakerst, mely így megőrizte nyolcadik helyét a tabellán, ám egészen biztos, hogy ez volt a sztárgárda legkeserűbb győzelme az alapszakaszban.

 

A Lakers legjobb dobói: Bryant 34, D. Howard 28, P. Gasol 26

 

A Warriors legjobb dobói: Curry 47, K. Thompson 25, D. Lee 19

 

A nap hőse: Pau Gasol, aki 26 pontos, 11 lepattanós, 10 gólpasszos tripla duplával állt a Kobe Bryantet elvesztő Los Angeles-i sereg élére és megmutatta a károgóknak, hogy hatalmas hiba volt őt lehetséges játékostranzakciók részeként más csapathoz kívánni.

A nap lúzere: A Los Angeles Lakers, mely hiába nyert, s került ez által karnyújtásnyi közelségbe a számára a rájátszás, "addig járatta a korsót a kútra" Mike D'Antoni, amíg az el nem törött, azaz Kobe Bryant 17. NBA-szezonjában eddig bírta komolyabb sérülések nélkül, hogy az indokolatlan helyzetekben is agyonhajszolja őt a bajszos mester.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus