Harden élete meccsét játszotta az OKC ellen

Mára virradóra 11 mérkőzést vívtak meg az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, melyek közül végül nem a hazaiak által simán megnyert Los Angeles Lakers - Boston Celtics rangadó került leginkább előtérbe, hanem a korábban az Oklahoma Cityben pallérozódó James Harden 46 pontos karriercsúcsa, valamint klubja, a Houston győzelme a tavalyi finalista ellen lett a "sláger". Rudy Gay első meccse a Memphis ellen ellenfélként már nem sikerült ilyen jól, a Brooklyn pedig 24 órán belül másodszor is elintézte a Milwaukee-t. A nap egyik legszorosabbnak várt mérkőzését pedig kiütéssel nyerte az Indiana a New Yorkkal szemben. Nézzük, milyen érdekességek történtek még ezen a játéknapon!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 82 - 88

Az ex-Grizzly, Rudy Gay főszereplésével ötös győzelmi sorozatot épített a Toronto, mely ma pont a bedobó volt csapatát fogadta, s végül kapott ki tőle nagy csatában. A végül 13 pontig és 9 lepattanóig jutó Gay, aki nem mellesleg több Memphis-i franchise rekordot is tart, nagyon gyengén kezdett támadásban, a helyére érkező Tayshaun Prince szépen lassította őt, ezzel pedig gyakorlatilag nyert is a vendég gárda, mely Zach Randolph-tól egy 17 pontos, 18 lepattanós dupla duplát kapott ezen az estén.

A Raptors legjobb dobói: A. Anderson 19, A. Johnson 16, Gay 13

A Grizzlies legjobb dobói: Conley, Z. Randolph 17-17, T. Allen 12

 

Charlotte Bobcats - Detroit Pistons 99 - 105

A Bobcats nem tudott újabb meccset nyerni, pedig a Pistons egyik legjobbja, a 21 egységig jutó Brandon Knight még sokkal a lefújás előtt megsérült és a 24 pontos Kemba Walker, valamint a 15-öt szóró Byron Mullens még időben meg is indították a hazai felzárkózási kísérletet. A detroit viszont okos játékkal reagált és behúzta a kötelező győzelmet idegenben is a ligautolsó ellen.

A Bobcats legjobb dobói: Walker 24, Sessions 18, Mullens 15

A Pistons legjobb dobói: Knight 21, Monroe 19, Calderon 17

 

Indiana Pacers - New York Knicks 125 - 91

Kelet harmadik, illetve második legjobb csapatai találkoztak Indianában, ahol a Pacers még mindig Danny Granger nélkül állt ki, ám talán idei legjobb performanszát nyújtotta Frank Vogel együttese. A Knicks ugyan még mindig ott van a kettes pozícióban keleten, de az utóbbi 36 mérkőzésén csak 50 százalékos mutatót hozott össze Mike Woodson együttese, mely ma több energiát fordított a parolázásra, mint a védekezésre, ez pedig meg is látszott a végeredményen. JR Smith a kiállítás sorsára jutott, Amare Stoudemire pedig egy "kegyelem" technikaival megúszta az estét, de még a két edzői stáb között is volt heves vita a nagyszünetben, pedig a derbi nagyon korán eldőlt.

A Pacers legjobb dobói: George 27, Da. West 18, Stephenson 14

A Knicks legjobb dobói: T. Chandler 19, Anthony 15, Copeland 13

 

Cleveland Cavaliers - New Orleans Hornets 105 - 100

Az All-Star hétvége egyik hőse, az ott tripladobó versenyt nyerő Kyrie Irving, aki egyébként még az ifjoncok gáláján is termelt 32 pontot, a "nagyok" között pedig 15 egységgel mutatkozott be, most egy 35-ös produkciót tett le az asztalra, s győzelemre is vezette a Clevelandet az Eric Gordont pihentető New Orleans ellen. A vendégek veszte az lett, hogy nem volt náluk senki, aki a végjátékban hátára tudta volna venni a csapatot, míg Irving megint a végjátékra időzítette halálos bombáit.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 35, Waiters 16, Miles 11

A Hornets legjobb dobói: Roberts 17, R. Lopez 15, Vasquez 13

 

Atlanta Hawks - Miami Heat 90 - 103

Az Atlanta a középső két negyedben uralta a játékot az egyre jobb formába lendülő címvédő ellen, ám a negyedik negyedet saját közönsége előtt tudta 17-40-re(!) elbukni a majdnem tripla duplázó Josh Smith (10 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz) fémjelezte Hawks. LeBron James 24 egysége mellett 11 gólpasszt osztott ki, a negyedik etapban hengerelő Miami pedig kezd óriási előnyre szert tenni a Keleti Főcsoport élén a New York bukdácsolása miatt.

A Hawks legjobb dobói: Horford 27, Korver 12, Josh Smith, I, Johnson 10-10

A Heat legjobb dobói: L. James 24, Wade 20, Battier 17

 

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 94 - 97

A két gárda 24 órán belül másodszor is megmérkőzött, csak most a hosszabbításos brooklyni ütközet után Milwaukee-ban mérte össze tudását a Bucks és a Nets. A hazaiak megint a jobbik arcát mutató Jennings (31 pont, 11 gólpassz) vezetésével mentek a győzelem felé, de CJ Watson (17 pont, 6 gólpassz) és a 23 pontos Deron Williams éppen hátvéd posztokon sebezték meg a vendéglátók védelmét, bár a wisconsiniak másik kisembere, Monta Ellis még egalizálhatott volna a negyedik játékrész végén, de mindhárom(!) büntetőjét elpuskázta, miután Williams egy vitatható szabálytalanságot követett el rajta.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 31, Ellis 14, Sanders, Ilyasova 12-12

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 23, Watson 17, Blatche 12


 

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 122 - 119

James Harden eddig nagyon szenvedett volt csapata ellen ebben a szezonban, rendre nem ment neki a dobás, ám ma megtört a jég és kiszakadt a zsák. Az olimpiai bajnok kisember kisebb sérülése kikúrálása után 46-os karriercsúccsal vezette diadalra a Houstont, mely a hétvégi All-Star után újabb kosárshow-t láthatott ettől a két csapattól. Az éjjel folyamán több kiegészítőemberéét is elcserélő Rockets tartalékos felállásban is elképesztő pontzuhataggal állt elő, Jeremy Lin 29 egysége azt jelenti, hogy a Thunder 75(!) pontot kapott az ellenfél két kezdő hátvédjétől, ez pedig a győzelembe került, s immáron hármas vereségsorozatban van a tripla duplázó Kevin Durant (16 pont, 12 lepattanó, 11 gólpassz) fémjelezte OKC, melyben ma a 6 triplát értékesítő Thabo Sefolosha szórt 28-as karrierrekordot.

A Rockets legjobb dobói: Harden 46, Lin 29, Parsons 17

A Thunder legjobb dobói: Sefolosha, Weestbrook 28-28, Durant, Ibaka 16-16

 

Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 94 - 87

A Sixers az újabb idegenbeli veresége miatt már csak matematikai reményeket táplálhat a rájátszásba jutást illetően, hiszen jelenleg nyolc győzelem hiányzik az Andrew Bynum, Thad Young, Jason Richardson triót kényszerből jegelő philadelphiaiaknak az 50 százalékos mutatóhoz. A 27 pontos, 18 lepattanós dupla duplát összehozó Nikola Pekovics élete mérkőzését játszotta, míg a visszatérő Andrei Kirilenko 15 ponttal, 5 lepattanóval, 5 gólpasszal és 3 dobásblokkolással zárta az estét, mellettük pedig a kezdőben bennmaradó Derrick Williams (17 pont, 8 lepattanó) is brillírozott, nem is férhetett kétség a még mindig elképesztően tartalékos Timberwolves diadalához.

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 27, Derrick Williams 17, Kirilenko 15

A 76ers legjobb dobói: Turner 17, Holiday 16, Wilkins 13

 

Dallas Mavericks - Orlando Magic 111 - 96

Bár megint feltett kezekkel lépett pályára az első negyedben 42 pontot kapó Magic, a floridaiak mentségére legyen mondva, hogy legalább innen még még fel tudtak állni, aztán persze a győzelemnek közelében sem voltak a hajrában, köszönhetően a nagyon egységes csapatjátékkal kirukkoló dallasiaknak, akinél nyolcan értek el minimum nyolc pontot. A 21 pontos, 7 gólpasszos Arron Afflalo dicséretes teljesítményt tett le az asztalra, csakúgy, mint a 20 pontot szerző újonc, Moe Harkless, valamint a 16 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Nikola Vucsevics, de ez is kevés volt ma az Orlandótól.

A Mavericks legjobb dobói: Marion, Brand 17-17, Carter 14

A Magic legjobb dobói: Afflalo 21, Harkless 20, Vucsevics 16


 

Los Angeles Lakers - Boston Celtics 113 - 99

A Lakers megható felvezetés után, a múlthéten elhunyt tulajdonos, Jerry Buss búcsúztatása után nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe és az idei talán legminőségibb produkcióját nyújtó Dwight Howard (24 pont, 12 lepattanó), valamint a Magic Johnsont a gólpassz-örökranglistán lehagyó Steve Nash (14 pont, 7 gólpassz) szinte végig magabiztos előny birtokában ért be a célba. Kobe Bryant 16 ponttal és 7 gólpasszal segítette a playofftól még mindig elég messze járó Los Angeles-ieket, Earl Clark pedig 16 lepattanós karriercsúcsot mutatott be. Paul Pierce ugyan 23 pontot szórt az első félidőben a vendégeknél, akik back-to-back érkezve védekezésben alig tudtak bármiféle ellenállást is kifejteni az okosan, sok passzal játszó Lakers ellen.

A Lakers legjobb dobói: D. Howard 24, Bryant 16, Jamison 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce 26, C. Lee 20, J. Green 15

 

Golden State Warriors - Phoenix Suns 108 - 98

A Warriors megszakította hat mérkőzés óta tartó vereségszériáját, méghozzá a 69 pontot termelő Curry, Thompson, Jack hátvédsor vezetésével, valamint dupla duplázó David Lee (19 pont, 11 lepattanó) hatékony közreműködésével. A 20 pontos, 10 gólpasszos, 5 labdát szerző Goran Dragic ma is hatalmasat játszott, sőt, a veterán Jermaine O'Neal (17 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) is az utóbbi években mutatott legjobb performanszát hozta, de az újabb bravúr nem jött össze a jelenlegi leggyengébb nyugati alakulatnak.

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 28, Jack 21, Curry 20

A Suns legjobb dobói: Dragic 20, O'Neal 17, Dudley 15

 

A nap hőse: James Harden, aki próféta lett egykori társai ellen, s mindössze 19 mezőnydobást vállalva jutott el 46 pontot jelentő karriercsúcsig, amivel győzelemre is vezette a Houstont az Oklahoma City bánatára.

A nap lúzere: Monta Ellis, aki három büntetőt dobhatott mínusz háromnál két másodperccel a végső dudaszó előtt a Nets ellen, s mindhármat mellé is dobta (igaz, az utolsót már szándékosan).

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus