Hármas vereségsorozatot szakított meg a Miami Heat

A Miami Heat a nagy trió vezetésével győzte le a szívósan küzdő Wizardsot, és bent vannak a playoffban. Keleten a Bobcats és a Nets továbbra is remek formában van, és a Knicks-Hawks duó is éledezni látszik. A Philadelphia lassan húszas vereségszériát rak össze, míg Nyugaton a Suns teljesen kifulladni látszik, ezúttal a Clipperstől kaptak ki.

A játéknap legszebb, legérdekesebb jeleneteit állandó rovatunkban (Amiről a Festékben beszélnek) tekinthetitek meg.

Charlotte Bobcats - Denver Nuggets 105-98

Büntetőzz jól. A mérkőzés folyamán szinte végig vezető hazaiak annak ellenére kézben tartották a találkozót, hogy a tábla alatt határozatlanok voltak, ám mivel 81 pontot dobtak a szigorított területen kívülről és jól büntetőztek (23/28), így nem forgott veszélyben az újabb győzelmük.

Hatékony húzóemberek. Míg a hazai oldalon Jefferson (12/23 mezőny, 13 lepattanó) és Walker (6/15 mezőny, 6 lepattanó, 7 gólpassz, 12/12 büntető) együttesen 50 pontot hoztak össze, addig a Nuggets kezdőcsapatából csupán Lawson (9/19 mezőny, 6 gólpass) és Faried nyújtott értékelhető produkciót. Nagyobb baj szempontjukból, hogy a padról is csak Brooks támadójátéka és Hickson lepattanózása dicsérhető.

Korai öröm. A múlt héten két meccset is nyert a Denver, ám a szurkolók korán bíztak a feltámadásban. Ma csak arra futotta a Nuggets erejéből, hogy üldözze riválisát, hiába nyerték meg a lepattanócsatát (43-42), s dominálták elképesztő módon a festéket (54-24). Az elmúlt tíz meccsükből nyolcat buktak el Lawsonék.

A Bobcats legjobb dobói: Jefferson 26, Walker 24, Neal 19/9
A Nuggets legjobb dobói: Lawson 24/6, Brooks 16/3, Faried 15

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 101-97

Pierce hármasa döntött. A Nets 13 ponttal is vezetett a harmadik negyedben, de a 21 pontos, 8 lepattanós, 7 gólpasszos Lowry vezérletével felzárkózott, majd ki is egyenlített a Toronto. 91-91-nél, bő egy perccel a vége előtt aztán jött a kisebb sérüléssel játszó és 15 pontig jutó Paul Pierce, nagy triplájával ellépett a Brooklyn, Lowry válasza pedig rövidre sikerült.

Kintről tüzelt a Nets. 11/20-as mutatót produkált Jason Kidd csapata a triplavonalon túlról, ebből Williams, Johnson és Pierce vette ki leginkább a részét, a második félidőben pedig alig tudtak hibázni, 9/12-t dobtak távolról. Ezzel szemben a Toronto mindössze 26%-kal triplázott, a Ross-DeRozan kettős együtt 2/10-es mutatót hozott össze - egyedül Lowry volt hatékony kintről.

Komolyan kell venni őket? A Brooklyn 22-9-es mérleggel rendelkezik 2014-ben, ami keleten a legjobbnak számít. Bár Lopez mellett Garnett és Kirilenko sem hadra fogható, már csak három meccsel vannak a Toronto mögött.

A Nets legjobb dobói: Williams 18/12, Livingston 18, Pierce 15/9
A Raptors legjobb dobói: Lowry 21/12, Hansbrough 16, Johnson 16

Miami Heat - Washington Wizards 99-90

Kivették a motort a Wizardsból. John Wall egész este szenvedett (7 pont, 2/8 mezőnyből, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 7 eladott labda), nem igazán találta a ritmust a Washington All-Star irányítója, ez leginkább Trevor Arizára hatott ki: az elmúlt hetekben remek dobóteljesítményeket felmutató swingman 6 pontját 2/11-es mezőnnyel érte el, és 5 labdát szórt el. Hiába játszott jól Bradley Beal, Marcin Gortat (14 pont, 18 pattanó), valamint adott komoly lendületet a padról Webster és Gooden, csak három negyedig bírta el két húzóembere rossz napját a vendégcsapat.

Dwyane Wade back-to-back játszott. Idén nagyon ritkán lép pályára a Heat veteránja egymást követő napokon, ám szükség volt rá, mert zsinórban három vereség után el kellett állítani a vérzést. Ez végül sikerült, Wade 8/17-tel (és a végjátékban egy nagyon fontos blokkal), Bosh 10/14-gyel, az elmúlt napokban rettenetes dobóformát mutató James 10/15-ös mezőnymutatóval tolta meg a Heat szekerét. Szükség is volt hármójuk villogására, illetve a kispadról Ray Allen (13/9) és Chris Andersen (9 pont, 2 blokk) jó játékára, mert a Wizards igazolta, hogy nem véletlenül van stabilan playoff-helyen.

A Heat a második rájátszó. A Pacers után a címvédő is bebiztosította helyét a playoffban.

A Heat legjobb dobói: James 23/9, Bosh 22/6, Wade 22.
A Wizards legjobb dobói: Beal 18/9, Webster 17/12, Gooden 15/3.

New York Knicks - Philadelphia 76ers 123-110

Anthony-nak nem kellett villognia. Az elmúlt hetekben a csapatot hátán cipelő sztár ma elég gyengén dobott (9/24 mezőnyből, 0/7 a tripláról), de ez sem okozott nagyobb gondot a liga legrosszabb formában lévő csapata ellen. Tim Hardaway Jr. a padról beszállva extrát hozott, Amar’e Stoudemire 9/10-es mezőnyözéssel szedett össze 23 pontot, és JR Smith is elég koncentráltan játszott, nem adott el például labdát. A hazaiak azt is elbírták, hogy a csapat védekezésének alapköve, Tyson Chandler családi okok miatt nem lépett pályára.

17. Sorozatban ennyi vereséget szedett össze a maival együtt a Philadelphia, amelyen a szomszédvár ellen látszott valamennyi akarat, de ez is csak arra volt elég, hogy a negyedik negyed elején mindössze 91-85-re vezessen a Knicks. Ekkor a Hardaway-Smith duó más fokozatba kapcsolt, öt perc alatt berámolt 14 pontot, amire nem érkezett érdemi válasz.

Tripla-dupla az Év Újonca Díjért. A Philly irányítója, Michael Carter-Williams 23 pontja mellé 13 pattanót, 10 gólpasszt és 2 labdalopást is jegyzett – ő legalább elégedett lehet a meccset követően, tovább javította esélyeit a díjra.

A Knicks legjobb dobói: Hardaway Jr. 28/15, Stoudemire 23, Smith 22/12, Anthony 22.
A 76ers legjobb dobói: Carter-Williams 23/3, Wroten 23, Young 18/3.

Milwaukee Bucks - Orlando Magic 105-98

Egyet a szurkolóknak. Elég ritka vendég a győzelem Milwaukee-ban, ez volt csak a gárda 13. sikere, viszont azt nem lehet mondani, hogy tankolna a csapat: a rengeteg sérülés miatt egyszerűen ennyi van bennük. Kelet másik gyenge csapata, a Magic ellen viszont kötelező volt a siker odahaza, és a közel egy hónappal ezelőtt játszott meccsükhöz hasonlóan néhány ponttal megverték a Magicet.

Jól mozgott a labda a Bucksnál. 38 mezőnygóljukra 25 gólpassz jutott, a cseresorból érkező Sessions 8, Middleton 7, Knight 6 asszisztot osztott ki – és ha a triplavonal mögül ma 1/9-es napot kifogó Knight jobban céloz, ez lehetett volna még jobb arány is.

Az Orlando védekezése a negyedik negyedben eltűnt. 71-68-ra vezetett a Magic, ám 9-0-s futással nyitott a Milwaukee, amit közelről nézett végig a vendégtársulat. Hiába értek el heten is legalább 10 pontot, és érkezett a padról 37 egység, az igazán fontos pillanatokban senki nem tudott a csapat élére állni védőoldalon – az utolsó negyedet 37-27-re vesztették el.

A Bucks legjobb dobói: Knight 24/9, Middleton 21/15, Iljasova 16/3, Sessions 16.
A Magic legjobb dobói: Harkless 14/9, Nelson 13/9, Oladipo 12/6, Afflalo 12/3, Vucevic 12.

Utah Jazz - Atlanta Hawks 110-112

Igazi hullámvasút. Az utóbbi időben a sérülések miatt kissé megroggyant Hawks azért küzdött, hogy megállítsa a zuhanását, ami már playoff-helyét veszélyezteti – az első félidőben úgy tűnt, hogy sima győzelemmel sikerül is javítani mérlegükön. Az 59-44-es első félidő után viszont óriási energiákat mozgósított a Jazz, 17 ponttal nyerték a 3. negyedet, innentől fej-fej mellett haladt a két csapat. Az utolsó percekben aztán futott egy 8-0-s szériát a Hawks, majd higgadtan büntetőzött.

Egykori játékosai okozták a Utah vesztét. Kyle Korver (26 pont) 2007 és 2010 között viselte a Jazz mezét, DeMarre Carroll (11 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Paul Millsap (23 pont, 8 pattanó) pedig az előző szezonban még itt játszott – ma ők voltak a siker legfőbb letéteményesei. Az utolsó négy percben különösen jól teljesített a trió: a fent említett 8-0-s futást Korver és Carroll triplája alapozta meg, Korver összesen 8 egységet szórt be ebben a végjátékban, Millsap pedig fontos büntetőkkel járult hozzá a sikerhez.

Későn ébredt a Burks-Burke duó. A hátvédkettős tagjai 23 pontot hintettek be a negyedik negyedben, ám ez sem bizonyult elegendőnek. A Jazz kezdőötöséből mindenki legalább 13 pontot dobott, összesen heten jutottak 10 pont fölé, ugyanakkor a periméter-védekezéssel elég komoly gondjaik voltak, 13 hármast engedtek a Hawksnak, akiknél a jó kinti dobások miatt a palánk alatt is volt hely bőven, amit Millsap mellett a rutinos Antic-Brand duó rendre ki is használt.

A Jazz legjobb dobói: Burke 23/15, Williams 18/3, Jefferson 15/9.
A Hawks legjobb dobói: Korver 26/12, Millsap 23/6, Teague 14/3.

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 112-105

Griffin brutálisan kezdett. A Clippers erőcsatára 22 pontot szerzett már az első negyedben (a Suns 23-at), félidőben 29-nél tartott, a meccset pedig 37-tel fejezte be úgy, hogy a negyedik negyed hajrájában kipontozódott. Borzasztóan hatékonyan dolgozott, ugyanis 14/16-ot dobott mezőnyből és ami talán még nagyobb szó az ő esetében, 9/10-zel büntetőzött.

Dragic későn ébredt. A Suns hátvédje már az első öt percben beütött két faultot, majd még nulla ponttal ráfújták a harmadikat is a második félidő legelején. Innentől aztán bekapcsolta a rakétákat, még abban a negyedben 12 pontot szerzett és csapata 25 pontos hátrányából 11 lett - a folytatásban azonban hiába jutott el végül 23-ig, a hajrában nem hibázott a Clippers.

A hazaiak szeretik gyorsan eldönteni. Ez idén már a 11. alkalom volt, hogy félidőre elérje a 60 pontos határt a LAC, ezeket a meccseket mind meg is nyerték, ráadásul már 17. alkalommal érte el az első negyedben Griffin a tíz pontot.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 37, Collison 20/3, Paul 17
A Suns legjobb dobói: Dragic 23, Green 16/9, Markieff Morris 16/3